Červenec 2010

Šmajdův první koncert po nehodě: Riskoval v bolestech!

31. července 2010 v 13:08 | Týna |  Novinky
Poprvé po nehodě pořádně riskoval! Miro Šmajda to na hudebním festivalu Fest Europa2 pořádně rozbalil. Publikum rozvášnil i navzdory bolestem!tynnaa.blog.cz
Zpěvák Miro Šmajda překvapil! Na hudebním festivalu Fest Europa2 v Popradu totiž vystoupil pouze devět dní poté, co překonal hrozivou havárii. A to i přes velké bolesti! Šmajda si jednoduše svůj první koncert po autonehodě chtěl užít a tak pořádně zariskoval...

Ještě před koncertem poskytl rocker Času.sk rozhovor, kde prozradil, že dnes si poprvé sundal z krku i bandáž, kterou nosil právě kvůli problémům a bolestem krčního obratle. "Zrušil jsem pouze dva koncerty a již tehdy jsem si říkal, že na nejbližším festivalu nechci chybět i kdyby nevím co bylo. Takže jsem si dal bandáž z krku dolů a jdu na to," smál se ještě před koncertem Miro, který prozradil, že má stále bolesti.

"Nemůžu moc hýbat krkem do pravé strany. Tehdy to bolí.. Ale kdybych s ním nějak velmi během koncertu pohnul, tak si dám maximálně ještě dva týdny s bandáží," smál se Šmajda, který se na festival v Popradě velmi těšil. "Je mi to jedno. Stojí mi to za to, protože s bandáží na krku se velmi špatně zpívá," tvrdil Šmajda, který si vystoupení pořádně užíval.

I když sliboval, že si bude dávat mnohem větší pozor... "Nebudu teď raději riskovat," smál se Miro, který však na koncertě skákal a v zápalu vášně i navzdory bolestem házel hlavou do jedné i druhé strany. Chybělo už jen pověstné hození se do publika, ale to si rocker raději opravdu rozmyslel...


Zdroj:
(cas.sk)

SuperStar Šmajda vyměnil auto za letadlo!

31. července 2010 v 10:11 | Týna |  Novinky
Finalista Česko Slovenské SuperStar Miro Šmajda (21) se poprvé po nehodě, kdy minulý týden usnul za volantem a přejel svodidla na slovenské dálnici, objevil v Praze. Tentokrát auto nechal doma a raději přiletěl letadlem.
tynnaa.blog.cz
"Nemám trauma, budu jezdit dál autem, ale ty dvě vteřiny, které mě mohly připravit o život, si pořád dokola přehrávám v hlavě," řekl posmutnělý Slovák Šmajda a dodal.

"Mám pohmožděný třetí obratel a poraněnou plotýnku - stále mě pobolívá krk, první dva dny jsem měl obrovské bolesti hlavy, ale teď už je to lepší," svěřil se našemu deníku zpěvák, který přijel do Čech kvůli neodkladné záležitosti.

"Ve studiu Nouzov točím desku a už jsem to nemohl déle odkládat," připustil Šmajda, který při nehodě zdemoloval auto své maminky. "Samozřejmě mám v plánu jí koupit nové," svěřil se sympaťák.

Zdroj:
(ahaonline.cz)

BOOM TV - Rozhovor s Mirem Šmajdou - Votvírák 2010

30. července 2010 v 17:55 | Týna |  Ostatní videa
Rozhovor s Mirem z Votvíráku, který se konal 12. června v Milovicích.
Rozhovor poskytl pro BOOM TV
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
»1. část: ODKAZ NA VIDEO
»2. část: ODKAZ NA VIDEO

Šmajda po havárii: Živil bych se řízením!

30. července 2010 v 9:09 | Týna |  Novinky
Zpěvák Miro Šmajda (21) po autonehodě, která se odehrála minulý týden nedaleko Košic, poprvé přicestoval do Prahy. Raději letadlem. Miro byl totiž na cestě do Prahy i minulý týden, kdy v autě upadl na chvíli do mikrospánku a narazil do svodidel a i s vozem skončil v příkopu. Blesk se s Mirem sešel na letišti.
tynnaa.blog.cz
Miro, jak se teď, týden po nehodě, cítíte?
"Musím říct, že se cítím opravdu skvěle. Je mi super, jsem jako znovu narozený. Na krku mám teda ještě pěnovou ortézu, protože jsem si při havárii poranil třetí krční obratel. A jsem trochu potlučený. Ale to nic není."

Jak se celá nehoda odehrála?
"Jel jsem z Košic do Prahy do studia dodělat desku. Asi sto kilometrů od domova jsem upadl do mikrospánku. Pak už šlo vše strašně rychle. Byla to otázka třeba tří vteřin, kdy auto protrhlo svodidla. Nikdy jsem nevěřil lidem, kteří říkali, že se vám v takových situacích promítne celý život. Ale opravdu to tak je. Viděl jsem najednou všechny blízké."

A kdo vám přivolal pomoc, když se auto skutálelo?
"Já jsem si ji zavolal sám. První, komu jsem volal, byla máma. Ta se hned sebrala a jela za mnou. Kdybych byl v bezvědomí, tak tam ležím asi doteď. Tam by mě hned tak někdo nenašel."

To jste nevolal své přítelkyni?
"Já žádnou nemám, jsem sám. Fanynek mám pořád dost, ale žádnou lásku."

Proto jste raději přiletěl do Prahy letadlem? Bojíte se auta?
"Ne, to určitě ne. Přiletěl jsem kvůli úspoře času. Musel jsem o týden posunout nahrávání své desky. Začínáme až tento týden, a proto chci, abychom toho hodně stihli. Od nehody jsem už řídil, nemám z toho žádný blok. Naopak mě to hrozně baví, kdybych nedělal hudbu, tak bych se řízením rád živil."

Zdroj:
(blesk.cz)

Poleví rocker Miro Šmajda ve svém tempu? (SCAN)

29. července 2010 v 19:24 | Týna |  Scans
Z časopisu Slovenka

» SCANY NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

Šmajdu trápí bolesti: Má pohmožděný obratel!

28. července 2010 v 16:43 | Týna |  Novinky
Exsuperstárista Miro Šmajda (21) v pondělí odpoledne přiletěl do Prahy natáčet své první album. Blesk.cz se mimo jiné svěřil, že ho občas trápí bolesti hlavy. Příčinou je pohmožděný třetí obratel. Zranění si přivodil při autonehodě, která se stala minulou středu ráno, při cestě z koncertu.
tynnaa.blog.cz
Miro přiletěl z Košic do Prahy včera odpoledne a byl z cesty dost unavený. Vyvrací však spekulace, že letadlem přiletěl jen proto, že se bojí opět zasednout za volant svého vozu. "Ne opravdu to není tím, že bych se bál znovu řídit auto, letadlem je to pohodlnější a hlavně rychlé. Od té nehody už jsem řídil, takže, to, že jsem měl nehodu se mnou nic neudělalo," řekl Blesk.cz Šmajda.

Někteří lidé na jeho místě by měli z otřesného zážitku hrůzu, ne však Miro. Naopak nehodu zlehčoval a snažil se vtipkovat. "Že bych měl noční můry, to opravdu nemám, snad jen první noc. Pravdou však je, že když letíte vzduchem a převrací se s vámi auto opravdu vám před očima proběhne celý život. Na tomhle tvrzení je fakt kus pravdy. Kromě pohmožděného krku jsem v pohodě."

Miro také jako první, když se vyškrábal z vraku auta, zavolal nejdříve své mámě pak polici s záchrankou. Teď chce na vše špatné zapomenout a soustředit se na natáčení desky. "Naštěstí mi ta nehoda program nenarušila, takže se nemuselo nic rušit, prostě život jde dál a já jedu dál," uzavřel nadějný slovenský zpěvák.

Zdroj:
(blesk.cz)

Šmajda tentokrát pro jistotu do Prahy odletěl!

28. července 2010 v 15:23 | Týna |  Novinky
tynnaa.blog.cz
Je opatrný! "Přísahám, že už i v letadle půjdu pomaleji," s úsměvem na tváři vzkázal všem fanouškům Miro Šmajda (21) z košického letiště. Včera odpoledne se podruhé pokusil přicestovat do Prahy a tentokrát mu to vyšlo bez zranění.

Superstarista Miro měl obrovské štěstí! Ve středu ráno sám řídil maminčinu Hondu a při Jelšave měl autohavárii. Pro únavu a prý i větší rychlosti, narazil do svodidel a pak se s autem převrátil do příkopu. Z totálně zdemolovaného auta, jakoby zázrakem vyvázl živý a s malými zraněními. "Netušil jsem, co může způsobit únava. Byly to dvě sekundy a takto jsem dopadl. Beru to jako varování osudu a slibuji, že budu opatrnější," říká o nehodě. Včera už zářil spokojeností a přes krční ortézu se cítí fit. "Mám naraženou levou stranu krku a třetí obratel. Ten límec je velmi fajn, je pohodlný a alespoň se mi bude v letadle dobře spát," dodává. Ortézu by měl nosit ještě týden a půl.


Zdroj:
(pluska.sk)

Šmajda po hrozivé nehodě: Strach z řízení?!

27. července 2010 v 10:08 | Týna |  Novinky
tynnaa.blog.cz
Člověka to poznamená! Zpěvák Miroslav Šmajda (21) měl minulou středu ráno nebezpečnou havárii, v níž jakoby zázrakem unikl smrti. Jak se s touto nepříjemnou událostí vyrovnává? Bojí se sednout si opět za volant?
Už nemusel být mezi živými! Záchranáři, kteří přišli na místo Šmajdovy nehody, zůstali zaskočeni. Při pohledu na vyřazené auto si mysleli, že posádka havárii nepřežila. Zpěvák však vyvázl jen s lehkými škrábanci. Nás zajímalo, zda se tento nepříjemný zážitek nějakým způsobem podepsal na jeho psychice.

"Strach nemám," řekl nám na adresu toho, zda se nebojí opět řídit motorové vozidlo. "Je to věc, která se může stát každému právě tehdy, když to vůbec nečeká ... Je třeba být opatrný," dodal. Škoda jen, že se mladý superstarista musel poučit na vlastní kůži. Během účinkování v taneční soutěži Let's Dance 4 totiž odstoupil právě kvůli maminčině nehodě.

V souvislosti s minulou nehodou se blonďák netrápí nad tím, že zdemolované auto už nebude schopné provozu. "Autíčko se vyřeší nové,"
poznamenal Miro, který se během účinkování v Česko Slovenské SuperStar netajil tím, že má málo finančních prostředků. Vystoupení, koncerty, účinkování v taneční soutěži se zřejmě postarali o to, že zpěvák již nemá problém s penězi.

Zdroj:
(topky.sk)

Šmajda po děsivé nehodě: S Rolins mě nesrovnávejte!

26. července 2010 v 9:56 | Týna |  Novinky
tynnaa.blog.cz
Prokleté léto! Alespoň pro zpěvačku Daru Rolins (37) a exsuperstáristu Mira Šmajdu (21). Oba totiž zažili během letošních letních dnů děsivou automobilovou nehodu. Topky.sk zjišťovali, jak to vnímá blonďák. Nebojí se, že ho budou porovnávat s Rolins?

Mladý nadějný zpěvák Miro Šmajda, který před pár dny prožil hrozivě vypadající havárii, je již druhou známou osobností, která měla během tohoto léta nehodu. Tou první je pop diva Dara Rolins, která se před dvěma týdny srazila s motocyklistem Jidřichem Rotreklem (†63). Ten kolizi nepřežil a zpěvačka nyní čelí nejen nepříjemným výčitkám z neúmyslného usmrcení člověka, ale i nenávisti ze strany rodiny mrtvého a okolí.

Zajímalo nás, zda se Šmajda neobává, že ho lidé budou srovnávat s Darou, ačkoli on při havárii nikoho nezranil. A jak celou nehodu vnímá on. "S Darou bych to neporovnával myslím si jen to, že se takové věci prostě stávají každému z nás. Jen u někoho to jde do médií a dostane se to na úroveň kauzy," řekl nám Miro, který si myslí, že každý člověk dělá chyby. "Ale je to stejné u každého, všichni jsme lidé a život je nevyzpytatelný," dodal Šmajda, který je momentálně v domácí léčbě, ale již brzy se chce zařadit do svého běžného života.

Zdroj:
(topky.sk)

První FOTO Šmajdy po hrozivé autonehodě: S límcem na krku!

24. července 2010 v 13:54 | Týna |  Novinky
Čas.sk má první foto Mira Šmajdy (21) po dopravní nehodě. Přestože mu krk zdobí ortéza, úsměv na tváři mu nechybí.
tynnaa.blog.cz
Miro včera s maminkou Yvonou absolvoval několik vyšetření v košické nemocnici. "Jsem pomlácený, pobolívá mě mezižeberní svalstvo a cítím bolest i mezi plícemi," zhodnotil svůj zdravotní stav Miro.

Miro Šmajda havaroval ve středu brzy ráno u obce Bohúňovo v Rožňavském okrese na cestě
do Bratislavy. V levotočivé zatáčce dostal podle vlastních slov mikrospánek. Strhl volant, dostal smyk a narazil do svodidel, které prolomil. Auto se s ním převrátilo a nakonec skončilo v příkopu.

Zdroj:
(cas.sk)

Miro Šmajda: Ty 3 sekundy vidím alespoň stokrát za den!

23. července 2010 v 18:05 | Týna |  Novinky

Středa 21. července se stala dnem druhých narozenin pro superstaristu Mira Šmajdu. Dramatická autonehoda změnila jeho pohled na život.
"Nevěřil bych, že je to opravdu pravda, ale v tom momentě mi před očima proběhl celý život. Viděl jsem, co všechno můžu ztratit. Byli tam kamarádi, rodina, záblesky z celého života. Byl to pocit maximálního vědomí." řekl nám dnes Miro poté, co absolvoval CT vyšetření kvůli probouzející se bolesti v krku.

Má bolavý hrudník, bolesti v krku a mezižeberních svalech. Vyšetření ukázalo i vymknutou plotýnku v horní části zad. Zatím se zotavuje doma, ale do práce se chce vrátit co nejdříve. Potřebuje totiž pokračovat v nahrávání svého debutového alba. "Po tom, co se to celé semlelo jsem nebyl půl dne schopen vyprávět. Plakal jsem, ani nevím zda od radosti, že jsem přežil, nebo nad tím, co se stalo. Riskovat se opravdu nevyplatí. Těch pár minut nestojí za vše, co můžeme ztratit," řekl Miro, který si středeční datum zapamatuje do konce života.

I když žádná autonehoda není příjemná, je vždy lepší, pokud nepřijde ke ztrátě na životech. Miro mohl v jediné vteřině stratit úplně všechno! Nestalo se tak a my mu držíme palce, aby se rychle zotavil a aby mu tato událost navždy připomínala jaké cenné věci v životě má.

Zdroj:
(markiza.sk)

Detaily Šmajovy děsivé nehody! Záchranáři po zhlídnutí vraku: Posádka je mrtvá?!

23. července 2010 v 14:01 | Týna |  Novinky
tynnaa.blog.cz
Měl štěstí v neštěstí! Mladý zpěvák Miroslav Šmajda (21) se ve středu podruhé narodil. K šesté hodině ranní přežil svou dosud nejvážnější nehodu nedaleko Košic. Topky.sk zjistili detaily zpěvákova téměř osudného rána.

Miroslav Šmajda, který se zviditelnil zejména v show Česko Slovenská SuperStar a později také v Let's Dance 4, před dvěma dny mohl přijít o život. Hrozivě vypadající nehoda však pro blonďáka skončila přímo zázrakem. Vyvázl pouze s rozbitou hlavou a škrábanci.

Topky.sk však zjistili děsivý průběh nehody, která mohla opravdu skončit tragicky. "Miro dostal mikrospánek zhruba hodinu a půl za Košicemi na cestě do Bratislavy. Strhl volant a narazil do svodidel, které ho vymrštili ven z dálnice. "Přeskočil" svodidla, přeletěl do protisměru, zhruba třikrát se s autem obrátil na střechu a letěl asi 20 metrů do lesa, kde skončil pod stromy. Když se vzpamatoval, nevěděl, kde je. Nešly mu nejdříve otevřít dveře. Potom se z auta dostal, poskládal si telefon a zavolal policii a sanitku," prozradil nám podrobnosti o hrozivé nehodě Šmajdův blízký člověk.

Právě po příjezdu sanitky si Miro naplno uvědomil hrůzu celé situace. Slova muže ze záchranky ho určitě zamrazili. "V momentě, jako záchranáři spatřili ten vrak, zjišťovali, zda někdo v tom autě přežil. Mysleli si, že posádka je mrtvá. Prý to neměl šanci nikdo přežít. Když spatřili Mira a viděli, že se mu nic nestalo, říkali, že je to zázrak," tvrdil náš zdroj.

Zdemolovaný vrak auta a popis nehody vyvolávají myšlenku o pořádném překročení dovolené rychlosti, co zpěvák ale popírá. "Rychlost byla dodržena, v autě jsem byl sám. Cesta byla prázdná. Zraněný ani ohrožený nebyl nikdo," vyjádřil se pro topky.sk Šmajda, který se vezl na maminčině Hondě, protože luxusní auto od sponzora už neměl v užívání.

Zajímalo nás také, na kolik se odhaduje škoda na vozidle. "Auto má totální škodu, vyčíslena zatím nebyla," tvrdil Šmajda, kterého by nové auto tohoto typu nyní stálo nejméně 12 000 Eur.

Zdroj:
(topky.sk)

Šmajda: Žhavé flirty hned s několika děvčaty!

23. července 2010 v 12:10 | Týna |  Novinky
tynnaa.blog.cz
Má rád krásné ženy a vůbec se jim nebrání! Miro Šmajda to minulou sobotu na festivalu v Banské Bystrici pořádně roztočil s Axe sestřičkami. Osvěžující sprchu, na kterou ho dívky lákaly, si sice nedal, ale svým obdivovatelkám věnoval alespoň společné foto.

Nepřekážel mu ani fakt, že musel chvíli počkat, dokud přišel fotograf. Problémy mu to evidentně nedělalo a čas si krátil s dívkami od Axe. "Byl mnohem milejší, než jsem si ho představovala. Vůbec nebyl afektovaný a neměl žádné manýry," prozradila jedna ze "sestřiček". Uvidíme, dokdy Mirovi vydrží tato skromnost a také chuť nechat se vyfotit hned s několika krásnými dívkami. Zatím to asi totiž nemá komu překážet. Podle našich informací ho totiž na festivalu nedoprovázela žádná žena, která by mohla být jeho přítelkyní.

Zdroj:
(topky.sk)

Šmajda promluvil o děsivé nehodě: Toto se mi stalo!

22. července 2010 v 17:30 | Týna |  Novinky
Štěstí v neštěstí! Zpěvák Miro Šmajda (21) měl včera brzy ráno autonehodu. Přestože jeho vozidlo skončilo na šrot, on vyvázl bez vážnějších zranění. Co o neštěstí řekl superstarista pro topky.sk?
tynnaa.blog.cz
Podruhé se narodil! Blonďatý rocker, který se zviditelnil zejména Česko Slovenskou SuperStar a Let's Dance 4, měl včera zhruba o půl sedmé ráno nehodu. Ta se stala nedaleko metropole východu. Auto je rozbité na šrot, zpěvák vyvázl bez vážnějších následků. Poté, co absolvoval vyšetření v Košické nemocnici, ho propustili.

"Vážně vnější zranění jsem neutrpěl. No kvůli těm lehčím budu pár dní v domácí léčbě. Nařídil to lékař. Na nejbližším koncertě bych však už nerad chyběl. Chci rovněž pokračovat v nahrávání alba," řekl nám Miro. Podle vlastních slov předpisy neporušil.

"Rychlost byla dodržena, v autě jsem byl sám. Cesta byla prázdná. Zraněný ani ohrožen nebyl nikdo. Důvodem autonehody byl pravděpodobně momentální krátký mikrospánek. Chválabohu při mně stáli všichni andělé. Jsem naživu i přes hrozivě vypadající nehodu," vyjádřil se pro topky.sk Šmajda.

Jak jsme se dozvěděli od Mirovo asistentky Anny Žigové, důvodem zpěvákově cesty z Košic do Bratislavy byly pracovní povinnosti. "V hlavním městě chtěl vyzvednout kamarády z kapely. Pak měli spolu odcestovat do Prahy, kde Miro nahrává své nové album," tvrdila nám Žigová.

O Šmajdovi bylo již během Let's Dance 4 známo, že si na bedra bere až příliš mnoho povinností. Často se například stávalo, že po skončení přímého přenosu cestoval v noci o druhé z Bratislavy do Košic, aby stihl i jiné aktivity než ty taneční. A to i přesto, že měl za sebou pořádně náročný den. "To jednou neskončí dobře," jakoby předpověděl neštěstí jeden z Mirovo příznivců, který se v dubnu zapojil do internetové diskuse o Šmajdovo vytíženosti.


Zdroj:
(topky.sk)

Miro Šmajda havaroval! Usnul za volantem!

21. července 2010 v 19:29 | Týna |  Novinky
Miro Šmajda (21) z Česko Slovenské SuperStar havaroval! Zpěvák nad ránem na chvíli usnul za volantem. Nehoda se stala cestou do Prahy, ještě na Slovensku. Šmajda podstoupil vyšetřní v nemocnici a poté byl propuštěn do domácího ošetřování. "Může za to mikrospánek," řekl Blesk.cz zpěvák a dodal: "Jsem ale v pořádku."
Nehodu potvrdila i Šmajdova asistentka Anna Žigová. "Auto je našrot, ale Miro je naštěstí v pořádku," řekla pro server Čas.sk.

Šmajda měl namířeno do Bratislavy, kde měl vyzvednout kapelu a pak pokračovat do Prahy, kde měli nahrávat nové album a zúčastnit se charitativní akce Léto plné hvězd. V autě byl ve chvíli nehody sám. "Vzali ho do nemocnice, ale po běžných vyšetřeních ho propustili," uvedla zpěvákova asistentka Anna Žigová.

Miro: Stáli při mně všichni svatí

"Ano dnes nad ránem jsem měl autonehodu, v autě jsem byl sám, cesta byla prázdná, nikoho jsem tak neohrozil. Vážné zranění nemám žádné, ale lékaři mi doporučili domácí léčení. Rychlost jsem dodržel a bohužel důvodem nehody byl mikrospánek, jel jsem v ranních hodinách a byl jsem unavený. Naštěstí při mě stáli všichni svatí a naštěstí jsem naživu," řekl exkluzivně Blesk.cz Miro Šmajda.

Zpěvák se však chce brzy uzdravit a začít opět koncertovat v plném nasazení. Taky by rád pokračoval v nahrávání své první desky, která je pro něj velmi důležitá.

"V dopoledních hodinách jsme dostali zprávu od Mirovy matky, že havaroval. Akci jsme proto museli zrušit a budeme jednat o náhradním termínu. Teď je přednější zdraví," řekla organizátorka akce Léto plné hvězd Olga Černohorská.

Autor fotky: Andrew
(Zdroj: www.blesk.cz)