Listopad 2010

Miro Šmajda: V objetí s dlouhovlasou plavovláskou!

30. listopadu 2010 v 15:49 | Týna |  OSTATNÍ
Miro Šmajda se na předávání ocenění Slávik 2010 objevil také - a ne sám! Konečně po jeho boku stála i mladá 22-ti letá dáma z Moravy.
(kliknutím na obrázek se přesměrujete na video)

Něžné doteky i pohledy prozrazovaly, že by mohlo jít o hlubší vztah, který Miro dlouho nevěděl najít. Neustále se přitom vymlouval na nedostatek času a nemožnost navázat dlouhodobý vztah kvůli neustálému cestování a koncertování. Že dívka je z Moravy, má to téměř na půli cesty mezi Prahou a Košicemi, kde je stále doma a kde jej čekají i vánoční a silvestrovské koncerty. Více se mu však daří v Praze a Čechách, kam chodívá velmi rád. Zřejmě i s krátkou zastávkou na Moravě. Nebo se mýlíme? Jak je to s jeho novým vztahem a vůbec s novým pohledem na jeho vztahy, se dozvíte z videa...

Zdroj:
(markiza.sk)

Miro Šmajda - TV Markíza - Smotánka (28.11.2010)

30. listopadu 2010 v 14:49 | Týna |  Ostatní videa
Krátká reportáž se slovenského Slávika 2010, druhý vstup, Miro se objeví kolem 25:15 minuty...


Více na odkazu výše...

(Zdroj: markiza.sk)

Výsledky Slávik 2010 - Kategotie Spevák roka a Skupina!

30. listopadu 2010 v 14:09 | Týna |  OSTATNÍ

Výsledky ankety Slávik 2010 - kategorie Spevák roka a Skupina!

Miro byl nominován v kategorii "Spevák roka", kde se umístil na krásném 9. místě s celkovým počtem 996 hlasů... V kategorii "Skupina" byla nominována i Mirova doprovodná kapela Rosemaid, kluci se umístili na 33. místě!

CELKOVÉ POŘADÍ NAJDETE V CELÉM ČLÁNKU


Miro Šmajda pokřtí své debutové album Čo sa týká lásky!

29. listopadu 2010 v 16:49 | Týna |  Novinky
tynnaa.blog.cz
Vloni se Miro Šmajda dostal až do finále soutěže Československé Superstar a od té doby se čekalo, jak se dokáže prosadit na hudební scéně.

Když se dostal Miro Šmajda mezi 12 nejlepších v poslední řadě soutěže Československo hledá superstar, patřil spíše mezi outsidery, ovšem v průběhu semifinálových večerů si získal sympatie jak fanoušků, tak porotců. Nakonec se probojoval až do finálového souboje s Martinem Chodúrem, a i když prohrál, prorokovali mu všichni velké úspěchy. Nyní v pražském klubu Hard Rock Cafe pokřtí své debutové album Čo sa týká lásky, které natočil se svou kapelou Rosemaid.

V soutěži vynikal svou vizáží rockera a svůj talent prokázal především při rockových písničkách - asi nejvýrazněji se do paměti diváků vryl skvělým provedením písničky Welcome to the Jungle od Guns`n`roses, když dokázal velice kvalitně napodobit zpěv frontmana kapely, Axela Rose. Není proto překvapením, že i jeho debutové album je rockové.

Miro od května tohoto roku vystupuje s kapelou Rosemaid, která ho samozřejmě doprovodí i v Hard Rock Cafe. Přestože jejich album je čistě autorské, dá se očekávat, že na křtu zahrají i covery slavných rockových písní. V zajímavém prostředí pražského klubu Hard Rock Cafe v domě V.J.Rotta to bude 3. prosince 2010 jistě zajímavý zážitek.


Zdroj:
(topzine.cz)

Český Slavík Mattoni 2010 - Slavíci bez hranic - výsledky

29. listopadu 2010 v 14:49 | Týna |  OSTATNÍ

Výsledky ankety Čeký Slavík Mattoni 2010 - kategorie Slavíci bez hranic!

Miro byl v této kategorii nominován 2x. Jde o varianty jmen, které hlasující vyplňovali - Šmajda x Smajda (bez háčku), v konečném důsledku se hlasy sčítaly. Takže po celkovém sečtení Miro obdržel 6612 bodů a umístil se na krásném 5. místě!

CELKOVÉ POŘADÍ NAJDETE V CELÉM ČLÁNKU


Exkluzivní záběry ze slovenského Slávika 2010: To, co jste neviděli!

28. listopadu 2010 v 16:59 | Týna |  Novinky
Sošky pro nejúspěšnější interprety a skupiny slovenské hudební scény jsou rozdány. Jaká byla atmosféra v hledišti a na afterparty? Miro Šmajda na párty oslavil své 22. narozeniny. Patrícia Vitteková mu kromě koláče věnovala i sladkou pusu. Video naleznete na odkazu níže - Miro se objeví v čase kolem 1:06 minuty...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Zdroj: www.cas.sk)

Hot or Not? 0.3

28. listopadu 2010 v 11:49 | Týna
Líbí se vám, jak Miro vypadá nebo se vám líbí fotka - hlasujte pro HOT. V opačném případě hlasujte pro NOT.
foto: mirosmajda.sk / Narozeniny OC Plzeň (14.11.2010)

Miro má dnes narozeniny!

27. listopadu 2010 v 14:29 | Týna |  OSTATNÍ
Dnes má Miro 22. narozeniny! Proto mu přeji vše nejlepší, aby byl zdravý, šťastný, obklopen láskou a dobrými lidmi, aby se mu v kariéře pořád skvěle dařilo... Svůj velký sen si splnil, tak ať se ho nevzdává a úžívá si ho jak jen to jde... Krásné narozeniny!

Děkujeme za všechno... HAPPY B-DAY MIRO!

Ali se setkala se Šmajdou!

27. listopadu 2010 v 12:29 | Týna |  Novinky
Alžbětka Levárska (6) se léčí na na leukémii již delší dobu. V současnosti se hledá dárce kostní dřeně, aby mohla jít na transplantaci. Jejím snem bylo setkat se se svým idolem, zpěvákem Mirem Šmajdou.
tynnaa.blog.cz
"Chtěla bych, aby nám přišel na den dětí zazpívat Miro Šmajda do DFNsP v Bratislavě na hematologické-onkologické oddělení. Určitě potěší všechny děti a určitě mu i my uděláme radost," napsala nám ještě v dubnu 2010.

Avšak pro pracovní zaneprázdněnost Mira, který nejenže finišoval s novým albem, ale ještě i účinkoval v Lets Dance, tento termín nebylo možné stihnout. "Nevadí, já budu v nemocnici ještě dlouho, počkám, dokud Miro bude moci přijít," zareagovala Ali.

Vše jsme nakonec naplánovali na 16.11.21010. Právě v tento den přišel Miro Šmajda navštívit jedno malé děvčátko, které velmi toužilo setkat se s ním.

Ali je na onkologii dlouhou dobu a ještě dlouho bude. Její šancí na vyléčení je transplantace kostní dřeně, avšak zatím se vhodný dárce nenašel. Možná i vy byste věděli pomoci. Článek http://www.nadacialeukemie.sk/index.php?stranka_id=83 vám dá odpověď na otázku, co byste ještě mohli udělat. Stačí jednoduchá věc - darovat zkumavku krve. Posoudí ji a možná vám zavolají, že jste vhodný dárce. Pokud ne pro Ali, lze pro nějakou jinou holčičku. Nebo chlapečka. Pak stačí darovat krev podobně jako při běžném dárcovství a lékaři již separátorem oddělí kmenové buňky. Nic složité a přitom malý zázrak. Naději na znovuzrození.

Miro Šmajda na onkologii strávil přes hodiny. Ali ho přivítala se širokým úsměvem hned ve dveřích a na památku mu vtiskla do rukou papírovou krabičku s dárky, co pro něj vyrobila. Miro jí poděkoval a Alžbětce zase daroval krásného plyšáka, kterého jí koupil a jehož si hrdě přitiskla na hruď. Později si dokonce odložila i pero, kterým jí Šmajda podepsal cédéčko, protože ho držel v rukou a ona ho chce mít na památku.

Když děti na onkologii viděli, jaká návštěva to k nim zavítala, začaly se všechny sbíhat do herny a škemrat od Mira písničku. "Nemohu vám zazpívat, nemám s sebou kytaru," vymlouval se. Ne však s příliš velkým úspěchem. "My máme kytaru, dokonce dvě!" Vyhrkly ze sebe sestřičky na onkologii a utíkaly je přinést. Chtěl nechtěl, Miro musel zpívat. Dětskou onkologií se neslo Cest´t La Vie, a pak ještě dvě písničky z Mirového nového alba. "Mirko, ještě jednu prosím pro starší děti. Některé přišli až teď, "poprosily sestřičky a Miro jim vyhověl.

Na závěr se se všemi dětmi vyfotil, každé jedno zvlášť pohladil, podal ruku. Vystískal i všechny sestřičky na oddělení - některé ho dokonce znali, protože již jednou zde nemocným dětičkám zpíval. Zůstala po něm na oddělení výborná nálada, která doufejme vydrží co nejdéle...

I vy můžete pomoci a splnit sen nemocnému dítěti... Stačí si prohlédnout Seznam dětí, čekajících na splnění snu. Možná mezi nimi bude i to, při kterém vám srdíčko řekne: tomuto chci pomoci...

ODKAZ NA VIDEO


Zdroj:
(zelajsi.sk)

Miro Šmajda na dětské onkologii - fotky

26. listopadu 2010 v 19:29 | Týna |  Ostatní fotky
 Miro navštívil 16.11.2010 hematologicko-onkologické oddělení v Bratislavě.. největší radost udělal zejména malé Alžbětce... :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Miro Šmajda - Ukázky z CD

26. listopadu 2010 v 18:09 | Týna |  CD

Stáhněte si jednotlivé songy nebo celé album "Čo sa týka lásky" na www.hudba.sk v části MP3 Albumy. (Stránka s jednotlivými songy ke stažení ZDE).

Zde si můžete poslechnout půl minutové ukázky všech songů z alba ... :-)
------------------------------------------------------------------------------------------

» UKÁZKY JEDNOTLIVÝCH SONGŮ V CELÉM ČLÁNKU


Miro Šmajda: Češi mají slovenskou hudbu rádi!

26. listopadu 2010 v 16:49 | Týna |  Rozhovory
Slovenský  zpěvák Miro Šmajda skončil loni v prosinci v Česko-Slovenské SuperStar druhý, hned za vítězným Martinem Chodúrem. S prvním albem si ale dal na čas. Kolekce Čo sa týka lásky vychází až nyní, s téměř ročním odstupem od skončení soutěže. Jsou na ní rockové písničky v duchu nejlepších tradic této hudby na slovenské scéně. Miro Šmajda přitom útočí především na české fanoušky.

Je kapela, se kterou jste nahrál své první album, totožná s tou, s níž jste hrál před SuperStar?
Před časem jsem skutečně měl v Košicích vlastní kapelu. Rozešli jsme se ale ještě předtím, než SuperStar začala. Každý měl jinou představu o tvorbě, takže jsme si šli každý svou cestou. Zůstali jsme ale přátelé. Protože jsem věděl, že se chci hudbě věnovat dál, bez ohledu na to, jak dopadnu v soutěži, jsem brzy začal spolupracovat s jinými hudebníky. Postupně jsem našel mladé hráče, se kterými jsme začali hrát a vyhovuje nám to. S nimi jsem nahrál album.

Pobýváte dost často v Praze, částečně jste se tam přestěhoval. Zkoušíte se prosadit na české scéně dříve, než na domácí slovenské?
Každý by se asi domníval, že bych se měl nejdříve snažit prosadit doma. Já si ale myslím, že česká scéna není tak konzervativní. Tady přijde fanoušek na koncert proto, aby se pobavil, uvolnil, dal si pivko, zazpíval si, zaskákal a zapomněl na běžné problémy. Na Slovensku ten trend ještě není.

Jací  jsou slovenští fanoušci?
Jak kde. Povšechně jsou ale orientovaní na jinou hudbu, než jakou dělám já.

To je zajímavé, protože na svém albu nabízíte písničky, které evidentně vycházejí ze slavných slovenských kapel. Mám na mysli třeba Tublatanku, Team nebo Metalindu...
Máte pravdu, taková  hudba má na Slovensku tradici, rockové podlaží je tam velmi dobré. Tublatanku, Metalindu nebo Team jsem poslouchal a vyrůstal na nich. Je to poctivá muzika a je v ní hodně pravdy. V současné době jí ale na Slovensku pšenka příliš nekvete. Všechno jde do bezpohlavního poprocku s texty o ničem. Kdybych nahrál anglicky zpívanou desku, bylo by to něco jiného. Já ale natočil slovenskou a myslím si, že se s ní lépe prosadím v Čechách. Češi mají slovenskou rockovou hudbu rádi.  

Bude pro ně vaše album dostatečně zajímavé?
Já si za ním stojím, a stojí si za ním i producent Milan Cimfe, se kterým jsme ho natáčeli. Na desce jsou mé písně a mé texty. Jsem v nich já, jsou to části mého života. Domnívám se, že každý, kdo se do těch písniček zaposlouchá, najde důvod, proč jsem je takhle napsal a pochopí mě.  

Vznikly vaše skladby až po SuperStar?
Polovina jsou šuplíkovky, které jsem hrával, a polovina písně, které jsem napsal v průběhu tohoto roku.

Záleží vám na tom, aby posluchači vaše texty pochopili a přijali?
Určitě mi na tom záleží a proto je píšu tak, jak je píšu. Nechci, aby byly - s prominutím - o hovně.

Jakou hudbu zrovna teď  posloucháte?
Poslední album Johna Mayera. Střídám ho s posledním albem Dream Theater.  

Baví  vás Dream Theater?
Strašně mě baví. Má anglická tvorba je podobně progresivní. Netroufl jsem si ale zatím tyto skladby na tomto trhu prezentovat. Také jsem je nikdy nikde nehrál. Jsou napsané, zaranžované, ale čekají v šuplíku. Možná někdy v budoucnu.


Zdroj:
(play.cz)

Jaký je Miro Šmajda?

26. listopadu 2010 v 14:39 | Týna |  Novinky
tynnaa.blog.cz
Píše marketingová manažerka OC ZEMPLÍN, Eva Hrehovčíková

Miro Šmajda přijel do OC ZEMPLÍN krátce po 13:00 hodině spolu s kapelou. Měl již připravenou místnost s pohoštěním, nápoji a pohodlnou sedačkou z nábytku POINT, / pozn. Nábytek POINT, patro OC ZEMPLÍN:) /. Blond vlasy schované pod kapucí, milý chlapecký úsměv, příjemný hlas. Spolu s kolegyní jsme s ním strávili asi půl hodinu, dělali jsme mu společnost, dokud jeho kapela měla na pódiu zvukovou zkoušku. Je to velmi příjemný člověk, vůbec není namyšlený, i když by mohl být. Prozradil nám, že je rád, že se mu splnil sen o zpívání a hraní a že Československá superstar mu vlastně otevřela brány do showbyznysu. Momentálně koncertuje zejména v Čechách, kde je mimochodem nominován na Českého slavíka.

Z jídelníčku Gurmánu si vybral fitness salát, který mu velmi chutnal. Kluci z jeho kapely byli mile překvapeni naší pohostinností / ibo to se postarala kolegyně Betka Boreková, protože já mám po úrazu už 6 týden nohu v sádře: (/ na co Mirko řekl: "Kluci já jsem Vám říkal, že jdeme na východ. Tady se o nás dobře postarají. "

Krátce po 16:30 si Miro udělal svůj perfektní rozcuchaný účes, na který prý použil více než polovinu laku na vlasy:) a pak už vyšel na pódium. Dívky šílely, jásaly, křičely "Miluji Tě", "jsi super." A Miro opravdu byl. S lehkostí a svým jemně chraplavým hlasem zazpíval písně ze svého debutového alba, který mu vyšel jen před týdnem. Na závěr přidal nezapomenutelný hit C'est la vie. Po koncertě nám v kanceláři OC ZEMPLÍN podepsal kroniku a pak podepisoval téměř dvě hodiny karty, památníky svým fanouškům. I když byl už velmi unavený, těšil se, kolik fanoušků za ním přišlo a vystáli si k němu dlouhatánské řady.

Jsme rádi, že k nám Miro Šmajda přijel, a také on se těšil, že byl poprvé v Michalovcích právě v OC ZEMPLÍN. A ještě jedna pikantnost na závěr, kluci společně s Mirem se shodli, že na Slovensku jsou ty nejkrásnější dívky.:)


Zdroj:
(mirosmajda.wgz.cz)

Miro Šmajda oslaví narozeniny v Praze!

25. listopadu 2010 v 17:09 | Týna |  Novinky
tynnaa.blog.cz
Zajímavý den narození má v rodném listě superstárista Miro Šmajda. Dvě dvojky, tedy 22 let, oslaví 27. listopadu, což je přesně den letošních komunálních voleb na Slovensku.

Miro momentálně většinu času tráví v Praze, nedávno vyšlo jeho debutové album Čo sa týka lásky. To, že den jeho narozenin je letos také dnem komunálních voleb, si vůbec neuvědomil: "Fakt? To jsem ani netušil."

Kampaň mu připomněl Mojsejův klip

Zná sice nejvyšší představitele státu, ale politiky jako společenskou skupinu velmi nemusí. Přestože má už 22, nemohl si rychle vzpomenout ani na jedny volby, které absolvoval: "Žiji hlavně pro muziku, takže mi tyto věci unikají. Ale vím, kdo nyní kandiduje za primátora v Košicích. Přišlo to samo přes muziku, když Braňo Mojsej nahrál píseň a klip Riišoooo Ráááašiii, nám saaa pááačiii. Tehdy jsem zpozorněl. Nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo plakat, ale aspoň mi to připomnělo, že je předvolební kampaň. " 

Narozky oslaví v Praze

Miro zná i zbývající kandidáty, kombinace narozeninové oslavy a voleb mu však letos nevyjde: "V den voleb a zároveň mých narozenin nebudu doma v Košicích. Oslavuji v Praze s partou přátel a hudebníků. Druhé kolo oslav budu mít zvlášť v Košicích. A určitě nebude chybět banánový dort (smích). Kdoví, možná to stihnu ještě před termínem. " Své debutové album Miro představí po Vánocích na česko-slovenském turné.


Zdroj:
(korzar.sme.sk)

Miro Šmajda: SuperStar? Prázdniny u babičky a dědečka!

25. listopadu 2010 v 16:29 | Týna |  Rozhovory
tynnaa.blog.cz
Miro Šmajda, rodák z Košic, dnes žije a tvoří především v Praze.

Co se po skončení soutěže Česko-Slovenská Superstar loni v prosinci ve vašem životě změnilo?
Když jsem byl v Superstar, myslel jsem si, že největší zabíračka bude tam. Povinnosti, nedostatek spánku, časová tíseň, být dispozici k médiím. To jsem si ale myslel špatně. Podstatně náročnější to je až poté, Superstar byly jen příjemné prázdniny u babičky a dědečka.
Najednou jsem byl totiž na všechno sám. Přestal se o mě starat profesionální tým, média se ke mně chovala podle skutečného zájmu a ukázalo se, že se prosadí jen člověk, který to s hudbou a fungováním v byznysu myslí vážně a seriózně. Je třeba se rvát.

Jak?
Já to s hudbou myslím vážně a chtěl bych se prosadit. Chovám se ale přirozeně. Jsem exhibicionista, rád chodím na párty, rád se bavím s lidmi, rád s nimi diskutuju o všem možném. Po skončení soutěže jsem začal hrát a připravovat album. Potom přišla nabídja zúčastnit se Slovenské Let´s Dance, kterou jsem přijal a vše ostatní odložil. Proto album vychází až teď.

Jste tedy dost zaneprázdněn a asi máte i méně času na své nejbližší.
To považuju za nejhorší věc, která se mi stala. Po skončení Superstar jsem se dostal do úplně jiného prostředí, odkud rodině a přátelům věnuju podstatně méně času, než předtím. Dávají mi najevo, že jim chybím. Mrzí mě to. Budu se to snažit napravit.

To bude složité. Pocházíte z Košic, ale žijete teď především v Praze...
Košice budou vždy mým domovem, to je srdeční záležitost. V současné době je ale přesnější říct, že nebydlím nikde. Když po vystoupení řeknu, že jdu domů, můžu jít do hotelu, podnájmu, svého bytu nebo přespat u někoho. V Praze jsem ale strašně rád, jsem tam nejvíc. Zamiloval jsem si ji, už když jsem tam byl poprvé.