Únor 2011

Vzpomínky na Vizovické trnkobraní 2010!

28. února 2011 v 17:59 | Týna |  OSTATNÍ
Sestřih z festivalu Vizovické trnkobraní 2010, které proběhlo 21.8.2010, Miro od 07:20 minuty
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Žebřík 2010, dnes je poslední možnost hlasovat!

28. února 2011 v 14:59 | Týna |  Novinky
Už 4. března se v Plzni sejde naše hudební elita na udílení cen Žebřík 2010 Peugeot Music Awards. Večer moderovaný Tomášem Hanákem a Klárou Vytiskovou zahájí úderem osmé hodiny skupina Sunshine, kterou doplní písničkář NiceLand. Překvapivé hosty a speciální show slibují také další koncertní aktéři: Xindl X, Nightwork, David Koller a Marek Ztracený.

V Domě kultury Inwest bude předáno celkem 27 cen v devíti kategoriích - největšími kandidáty na jejich zisk jsou Nightwork, Martin Chodúr, Miro Šmajda, Aneta Langerová, Chinaski, UDG a Jitka Charvátová, šance však mají i Anna K, Lucie Bílá, Dan Bárta, Ewa Farna, Klára Vytisková, Mandrage, NiceLand, Tomáš Klus, Sunshine, Aleš Brichta, Mňága a žďorp, BSP, Lucie, Kabát, mako mako nebo Ben Cristovao. Vítězové, o nichž rozhodovali hudební fanoušci během dvouměsíčního hlasování, získají ceny z dílny sochařského mistra Václava Česáka.

Koncertním lákadlem bude "best of" Davida Kollera, který odehraje své největší hity za asistence současných i bývalých spoluhráčů, dále originální show Xindla X, vystoupení veleúspěšných Nightwork či set kapely Marka Ztraceného, která uvede loňský objev - zpěvačku Debbi.
Šestihodinový program navíc čítá zahájení projektu Český talent YouTube, křest magazínu iREPORT.cz, vyhodnocení soutěže Jam Photo, předání vozu Peugeot 207 vylosovanému účastníkovi ankety a videomedailón věnovaný laureátovi Žebříku s spojený s předáním speciální ceny.

Předprodej v ceně 349 Kč zajišťuje síť Ticket-art - www.ticket-art.cz. V prodeji jsou také VIP passy za 990 Kč, zahrnující rezervaci místa na VIP balkoně, vstup a bezplatnou konzumaci ve VIP zóně, vstup na after party a DVD Žebřík. Na místě budou vstupenky v pokladně DK Inwest od 16 hodin v ceně 399 Kč. Zde budou k dispozici i lístky na After party s hvězdami Žebříku (od 23 hod. v klubu Buena Vista) jen za 99 Kč.

Hlavními partnery hudebních cen jsou Peugeot, Plzeňský kraj, Město Plzeň, Božkov, Skupina ČEZ a Plzeňská teplárenská.

Slavnostní vyhlášení bude možné živě sledovat na www.ireport.cz. Záznam akce uvidíte 14. března po 22. hodině na ČT1.

» INFORMACE O HLASOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU


Rosemaid TV: Rozhovor s bubeníkem Jarem Žigem

27. února 2011 v 19:09 | Týna |  ROSEMAID TV
Letní rozhovor s bubeníkem Rosemaid, Jarem Žigem (Praha - Metropole Zličín, 28.8.2010)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rosemaid TV: Rozhovor s kytaristou Mirem Bitomským

27. února 2011 v 14:39 | Týna |  ROSEMAID TV
Letní rozhovor s kytaristou Rosemaid, Mirem Bitomským (Praha - Metropole Zličín, 28.8.2010)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rosemaid TV: Rozhovor s baskytaristou Tamásem Beliczou

27. února 2011 v 12:19 | Týna |  ROSEMAID TV
Letní rozhovor s baskytaristou Rosemaid, Tamásem Beliczou (Praha - Metropole Zličín, 28.8.2010)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rosemaid TV uvádí...

26. února 2011 v 21:09 | Týna |  ROSEMAID TV
Na odkazu níže přináším prezentaci fotek s textem, které připravil tým Rosemaid TV (Oficiální fanclub)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdroj:
(mirosmajda.wgz.cz)

Žebřík 2010 odhalil už nyní překvapení!

26. února 2011 v 18:19 | Týna |  Novinky
Pět nejlepších v každé kategorii už zná prestižní hudební anketa Žebřík za rok 2010. Každoročně ji vyhlašuje magazín Report a její letošní devatenáctý ročník vyvrcholí slavnostním vyhlášením výsledků 4. března - již tradičně v plzeňském Domě kultury Inwest.

Pětice největších favoritů Žebříku 2010 Peugeot Music Awards vzešly z lednového hlasování fanoušků. Zatím dominuje skupina Nightwork, která se dostala mezi nominované ve čtyřech kategoriích. Její zpěvák Vojtěch Dyk se probojoval do finále ve dvou kategoriích. "Počet nominací pro Nightwork a Vojtu Dyka je úctyhodný, ale současně i trochu zarážející, jako by loni na naší scéně tahle kapela neměla vážnější konkurenci. Navíc historie ankety nepamatuje, že by někdo kandidoval na nejvyšší příčky jako zpěvák i herec zároveň," komentuje velké naděje těchto favoritů Jarda Hudec, šéf Reportu a ředitel cen Žebřík. Dodejme, že Vojtěch Dyk je nominován také za herecký výkon ve filmu Ženy v pokušení.

Ve čtyřech kategoriích nominovali fanoušci zpěváky Martina Chodúra a Mira Šmajdu, tři nominace získaly Aneta Langerová a skupina Chinaski. Do nejužšího výběru kandidátů na triumf v letošním Žebříku se dostali ještě Anna K., Lucie Bílá, Ewa Farna, Jitka Charvátová, Klára Vytisková, Dan Bárta, Aleš Brichta, Ben Cristovao, Tomáš Klus, Niceland, formace BSP, Lucie, Mako mako, Mandrage, Mňága a Žďorp, Sunshine či UDG. Kabát se probojoval díky fanouškovským hlasům mezi finalisty v hudebních DVD i v jediné záporné kategorii Průser roku.

"Překvapením je fakt, že se do nominací dostalo album Anety Langerové nazvané Jsem, které vyšlo už v roce 2008 a bodovala s ním loni. Zcela novou tváří je naopak Jitka Charvátová, někdejší zpěvačka Skyline, jež má šanci uspět mezi objevy a videoklipy. Obecně vzato, pro úspěch v posluchačských anketách tohoto typu je nezbytné, aby kapela nebo interpret měli hodně fanoušků nejen pod pódiem na svých koncertech, ale i ve fanklubech a na sociálních sítích. To se na výsledcích projevuje dost markantně," uvažuje Jarda Hudec. Nakonec budou jako každoročně oceněni tři nejlepší v každé kategorii. Ti také převezmou originální sošky z dílny západočeského výtvarníka Václava Česáka.

Teď je až do 28. února opět na vás, komu z nominovaných pošlete formou sms svůj hlas. A navíc - vaše sms budou slosovány o zajímavé ceny partnerů Žebříku. Vyluštění tajenky se jmény vítězů se dozvíte na už zmíněném březnovém slavnostním večeru v Domě kultury Inwest v Plzni. "Finálový večer 4. března bude největší show, jakou kdy historie Žebříku zažila. Je také produkčně náročnější a nákladnější než v minulosti. Proto bych rád poděkoval za podporu vedení plzeňské radnice a aktuálně i hejtmanovi Plzeňského kraje Milanu Chovancovi, který se stal novým partnerem této kulturní události," zdůrazňuje ředitel Žebříku Jarda Hudec.

Show, o které Jarda Hudec mluví, potrvá pět hodin a moderovat ji budou Tomáš Hanák s Klárou Vytiskovou. Koncertně se představí skupina Sunshine s písničkářem Nicelandem, Nightwork, Xindl X s Olgou Lounovou a kapela Marka Ztraceného s překvapivými hosty. Vrcholem má být projekt Best Of Davida Kollera, který za doprovodu svých někdejších i současných spoluhráčů zazpívá své největší hity. Na druhé scéně v Domě kultury Inwest bude znít hip hop s taneční hudbou v podání DJ´s zvučných jmen, mezi nimiž mají být Friky, Robot nebo Mersí.

A komu to ještě nebude stačit, od půlnoci se může setkat s hvězdami Žebříku na party ve známém plzeňském klubu Buena Vista.

Zdroj:
(plzensky.denik.cz)

Fotky: Miro Šmajda - Košice (SK), Benefičný koncert "Usmej sa na mňa" (20.2.2011)

25. února 2011 v 20:59 | Týna |  Koncerty
| Zdroj: www.mirosmajda.wgz.cz, reefe.sk, SCREEN PHOTOS - Týna

001~39.jpg002~39.jpg003~40.jpg004~40.jpg005~40.jpg


Slova slavných: Miro Šmajda

25. února 2011 v 17:00 | Týna |  Scans
Z časopisu SPY

(Zdroj: www.mirosmajda.wgz.cz)

Exkluzivně pro Fanclub: Rozhovor s Dominikou!

25. února 2011 v 15:21 | Týna |  Novinky
Miro se v neděli 20.2.2011 zůčastnil benefičního koncertu "Usmej sa na mna", který se konal v Domě Umění v Košicích. Během koncertu, konkrétně písničce C´est la vie vyzval k tanci dívku, která je na invalidním vozíku. Dominika, která spolu s Mirem v rámci tohoto večera oslnila celý sál v Košicíc vyzpovídal i Oficiální fanclub.

V neděli 20.2. jsi byla přímým účastníkem benefičního koncertu Usmej sa na mna, který proběhl v Domě Umění v Košicích. Tento večer se vám představilo několik umělců a známých osobností. Kdopak ti v paměti uvíznul nejvíce a proč? :-)

Dominika: Jednoznačne Miro, pretože prišiel ku mne tak nečakane, ja som to vôbec nečakala, myslela som si že si vyberie nejaké iné dievča veď ich tam bolo dosť tak prečo práve ja???? :-))

Zjistila jsem, že v neděli to nebylo tvé první setkání s Mirem. Prozraď nám, kdy jste se viděli poprvé a při jaké příležitosti.
Dominika: Prvý krát sme sa stretli na mojej škole, bol to taký miny koncert aj spolu s autográmiádou tak 4 dni pred Vianocami takže to bol pre mňa ten najkrajší vianočný darček od jeho tety lebo ona je učiteľka na mojej škole a keby nie jej tak by som sa s Mirom tak skoro ani nestretla takže som jej zato veľmi vďačná :-)))

Sleduješ hudební kariéru Mira? Případně kde se o něm dozvídáš novinky a aktuální informace?
Dominika: Áno sledujem a to konkrétne na jeho stránke, dá sa povedať že som tam non-stop :-))

V listopadu minulého roku Miro vydal CD Čo sa týka lásky. Měla jsi možnost ho slyšet a co říkáš na autorskou hudební tvorbu tohohle blonďatého stvoření? :-)
Dominika: Áno mala som tú možnosť ba dokonca ho aj mám a musím povedať že je strašne super a neľutujem že som si ho kúpila

A co Dominika a hudba? Nemáme tu třeba skrytou konkurenci a nadějnou zpěvačku? :-)
Dominika: Čo ja a hudba?? Hudbu mám strašne rada, už ako mala som ju začala počúvať, kedysi som chodila na spev okol asi tak 7 rokov no potom ma to prešlo :-))

Dominika, na společné fotografii s Mirem vám to nejen ohromně sluší, ale hlavně se na nás krásně usmíváš. Přejeme ti, aby i nadále tvou tváři zdobil jen a jen úsměv dle hesla "Usmej sa na mna" a moc děkujeme za rozhovor!
Dominika: Nie je za čo, veľmi rada som odpovedala na tieto otázky :D

Zdroj:
(mirosmajda.wgz.cz)

Miro Šmajda přiznává: Je problém mít přítelkyni všude!

24. února 2011 v 18:59 | Týna |  Novinky
Když na pódium vystoupí Miro Šmajda, obecenstvo očekává tvrdý rockový "nářez". V košické filharmonii však Šmajda
neházel hlavou, neskákal a doprovod mu dělal pouze klavírista. Šokoval pozitivně. Shodil strojenou masku a ukázal málo známou romantickou tvář. Přizpůsobil se atmosféře charitativního koncertu "Usmej sa na mňa". Nás zajímalo, proč nemá přítelkyni?

I když ho bulvár prodává jako milovníka a sexuálního poloboha, mladík dosud zůstává sólistou i mimo žár reflektorů.

"S Radkou techtle-mechtle nebyly."

"Prostě pořád běhám nahoru-dolů. Když jedu na týden do Bratislavy, pak na týden do Prahy a čtyři dny hrajeme jinde, tak je těžké mít přítelkyni, dejme tomu v Košicích. Nebo kdyby byla v Praze, je to totéž. Konec konců, je problém mít přítekyni všude. "

V souvislosti s Prahou, láskou a Mirem se šuškalo o jeho údajném milostném vztahu se slovenskou herečkou Radkou Pavlovčinovou. Exoticky vypadající kráska je kromě nahé fotky ze Šmajdovo alba momentálně známá také jako sokyní známé české herečky Vilmy Cibulkové.

Miro však techtle-mechtle s tmavší krasavicí popírá a popisuje ji jako kamarádku, která je zajímavou osobností. Na společné fotce více záři její sexy figura. Obal "Čo sa týka lásky" byl Mirovo nápad a focení si podle jeho slov užívali oba.

"Bylo to opravdu příjemné. Dali jsme si nějaké víno na uvolnění a pak sedli do auta. To byl žert," dodává s úsměvem a na otázku, kdy viděl zajímavou osobnost Pavlovčinovou naposledy, odpovídá, že zhruba před dvěma měsíci. Zní to věrohodně, protože to už zřejmě "lezla do zelí" kolegyni Cibulkové.

»POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda - Košice - Usmej sa na mna (20.2.2011)

24. února 2011 v 15:19 | Týna |  Videa z koncertů
Miro se zúčastnil v neděli, 20.2.2011, benefičního koncertu "Usmej sa na mna" v Košicích, kde ho za pomoci klavíru doprovázel Dano Špiner.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Baby (autorská píseň)

Výjimečným dětem nabídli zážitek!

23. února 2011 v 18:49 | Týna |  Novinky
Nepopsatelný zážitek nabídlo nedělní benefiční akce "Usmej sa na mňa". Radost a dojetí se mísili v lidech, kteří se přišli podívat na vystoupení známých umělců a výjimečných dětí. Ty zase zářily štěstím - mnohé z nich byly poprvé na opravdovém koncertě a živě viděli umělce, které znají jen z televizní obrazovky. Některé si s hvězdou dokonce podali ruku!

Benefici již posedmé pořádalo občanské sdružení Usmej sa na mňa, jehož výtažek z něj již tradičně věnuje na integrovaný letní tábor pro sluchově, zrakově a mentálně postižené děti. Zájem o něj bývá každoročně obrovský.

"Málokteré z těchto dětí může jít do standardního tábora, a tak jsou odkázány na léto, strávené doma s rodiči či prarodiči. V táboře mají možnost být část prázdnin mezi vrstevníky," řekla Erika Bočeková, předsedkyně občanského sdružení.

Událost v Domě umění odstartovaly výjimečné děti Eugen Mroč a Marco Orosz přednesem prózy a hrou na klavír. Z řad výjimečných dětí byly i spolumoderátorka herce Ferka Baloga Lenka Bosáková, akordeonista Janík Šuľák, vynikající malý zpěvák Sebastian Schneider a děti ze ŠZŠ na Rovníkovej ulici. Všichni oplývali radostí a opět dokázali, že navzdory různým postižením mají chuť rozvíjet se.

"Kolik zdravých lidí svůj talent nerozvine. Je úžasné, když se postižené dítě naučí zpívat, vyprávět," řekla Jozefína Schneiderová, máma talentovaného Sebastiana, který před vystoupením netajil trému. Ale i velkou radost z osobního setkání s Mirem Šmajdou či Mariánem Bangem. Toho už však zná. Před rokem ho navštívil, z čehož v něm zůstal silný zážitek.

Na jeviště se postavili i Karolína Majerníková, nesporným osvěžením byl Martin Leco se svou show s basketbalovými míči, lahůdkou bylo i vystoupení Mariána Čekovského s Henrym Tóthem.


Zdroj:
(korzar.sme.sk)

Adela nebo Tina? Komu víc fandíte?

22. února 2011 v 18:10 | Týna |  Novinky
tynnaa.blog.cz
Zvykli jste si na Adelu Banášovou, ale ta je již v nové sérii Česko Slovenské SuperStar minulostí! Nahradila ji zpěvačka Tina, která měla svou premiéru na obrazovkách a po boku Leoše Mareše tuto neděli. Komu víc fandíte? Zkušené Adele, nebo Tine, která je v SuperStar nováčkem?

Miro Šmajda (22)
"Včera jsem koncertoval, takže SuperStar jsem neviděl. Porovnávat tedy nemohu, ale můj názor je takový, že Adéla je suverénně nejlepší moderátorka v celém Československu, ale zároveň si myslím, že když vybrali Tinu, tak vědí proč a to svědčí o tom, že musí mít své kvality i ona. "Zdroj:
(pluska.sk)

Fun radio - Kdo půjde na Eurovision?

22. února 2011 v 14:59 | Týna |  OSTATNÍ
© tynnaa.blog.cz

V dnešním Fun Bulváru se dozvíte, kdo půjde reprezentovat Slovensko na letošní Eurovision a hned několik novinek o bývalých finalistech Superstar!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Fun Bulvár 2: Miro Šmajda a jeho fistulové vzory...


Zdroj:
(funradio.sk)