Červen 2011

Upoutávka na festival Cibulafest 2011

30. června 2011 v 17:59 | Týna |  OSTATNÍ
Upoutávka na festival Cibulafest 2011, který se bude konat ve dnech 15. - 16.7.2011 na letišti v Holíči (SK)
Miro Šmajda společně se svojí kapelou Rosemaid vystoupí v pátek, 15.7.2011
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miro Šmajda - VIP zprávy - TV Prima (28.6.2011)

29. června 2011 v 19:29 | Týna |  Ostatní videa
Reportáž s Mirem Šmajdou z relace VIP zprávy na TV Prima ze dne 28.6.2011
Miro se objeví v čase od 0:34 minuty :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(kliknutím na obrázek se přesměrujete na video)

Zdroj:
(prima.stream.cz)Festivalová sezóna je oficiálně "votevřená"!

28. června 2011 v 18:09 | Týna |  Novinky
Dva dny, více než 60 kapel na třech podiích a přes třicet tisíc návštěvníků. To je festival Votvírák v číslech. První z velkých letních akcí se opravdu vydařila, i když počasí nebylo úplně nejpříznivější.

V pátek nádherně svítilo sluníčko a pivo do hlavy stoupalo o něco rychleji. Trochu zklamáním bylo, že Prague Ska Conspiracy nepřijeli, a proto mladíci z Mandrage začali hrát o něco dříve. V mnohém ale předčili mé očekávání. Ukázali totiž, že neumí jen hledat ženu (v publiku taky skoro nikdo jiný než holky nebyl), ale že umí taky hrát a udělat na české poměry dobrou show. V krátké mezihře dokonce bubeník s klávesistou ujeli trochu do drum & bass, čímž se v mém osobním žebříčku vyhoupli na vyšší příčky. Po nich přišlo celých Sto Zvířat a tou dobou už poměrně "opivněné" publikum začalo konečně tančit a skákat v rytmech ska. Koncerty Sto zvířat představují vysokou kvalitu již několik let a jejich vystupování, chytré a chytlavé texty jsou prostě letní festivalová klasika. Stejně jako show kapely Mig 21. Kdo nikdy neviděl Jirku Macháčka a jeho nafukovací kytaru naživo, měl by se nad sebou zamyslet a ideálně vyrazit na jejich koncert! Macháček je zábavný a jeho mravně nemravné texty v kombinaci s pohodovou hudbou tvoří základ každého pořádného fesťáku.

Největším pátečním tahákem na Votvíráku byl zřejmě Rytmus, který svým ironickým přístupem nejen k sobě samému musel na svou stranu přetáhnout i kdejaké hip hopové odpůrce. Jeho vystoupení mě prostě baví a v Mílovicích tomu nebylo jinak.

Sobotní ráno přišlo o poznání chladnější a mokřejší, ale bez bláta by to nebyl pořádný festival. Hned z rána mě příjemně překvapil Miro Šmajda, který své rockové kořeny nezapře ani ve svých sladkých textech. Možná kdyby nezpíval jen o zlomeném srdíčku a tom, že mu nějaká ta slečna chybí, byl by oblíbenější i u mužské části publika. V tomto směru si ale aspoň trochu "šplhnul" výbornou cover verzí od Metallicy. Na druhém pódiu se potom rozpoutalo punkové peklo, které započalo s kapelou Totální Nasazení a pokračovalo až do pozdních nočních hodin. Přes den se ještě vystřídaly Civilní Obrana, Rybičky 48, Vltava, Krucipusk a zakončili to staří známi Punkfloid a NVÚ.

»POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda & Rosemaid - Koncert ve Vrbně pod Pradědem (25.6.2011)

26. června 2011 v 15:10 | Týna |  Videa z koncertů
Koncert ve Vrbně pod Pradědem v rámci Městských slavností, 25.6.2011
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Petr Ševčík: Líbí se mi například písničky Mira Šmajdy!

22. června 2011 v 19:09 | Týna |  Novinky
Od finále soutěže Česko Slovenská SuperStar už uplynulo pár dní. Jaké mají vůbec plány zpěváci a zpěvačky, jejichž popularita trvá jen "pár minut".

Petr Ševčík: Pokud nevyjde hudba, budu ekonom

Nejdříve si sám vyzkouším kariéru zpěváka a v případě, že budou peníze, bych se rád trochu přeorientoval. Mým největším snem je totiž vlastnit nahrávací studio nebo vydavatelství. Chtěl bych objevovat nové talenty, které mají vizi a nadšení a pomáhat jim dostat hudbu k fanouškům. Líbí se mi například písničky Mira Šmajdy. Samozřejmě, mám i záchranný plán. Teď jsem sice studium ekonomie přerušil, ale plánuji se k němu vrátit. Umím si představit, že pokud by mi nevyšla kariéra v hudebním byznysu, živil bych se například jako investiční poradce. Ekonomie mě také baví, i když o něco méně než hudba.

Zdroj:
(koktail.pravda.sk)


Miro Šmajda: Pro popularitu jsem se narodil!

19. června 2011 v 19:20 | Týna |  Rozhovory
Čo robí Miro Šmajda (22) rok a půl po finále první Česko-slovenské superstar? No, rozhodně nerandí s Markétou Konvičkovou.

Miro, na co se tě žádný novinář ještě nikdy nezeptal?
No, nikdy se mě žádný novinář nezeptal na to, na co se mě nikdo nikdy nezeptal, Nikol. (smích)

Těší mě, že jsi svoje poprvé prožil zrovna se mnou. Druhá řada Česko-slovenské superstar už je skoro u konce. Sleduješ ji?
Bohužel, nemám na to moc času, ale pár vystoupení jsem samozřejmě viděl. Například v ten večer, kdy jsme představili nový singl Loneliness.

Šel bys do soutěže znova, nebo by sis raději vybral jinou cestu?
Do třetí série, která možná někdy bude následovat, bych už asi nešel. Teď se mi to samozřejmě říká lehko, když jsem v jiné situaci. Kdybych byl ale tam, kde jsem byl přede dvěma roky, možná bych měl jiný pohled na věc. Je to skvělá možnost, jak se prezentovat, moc si vážím toho, že to vyšlo.

Jak ses za ten rok a kousek zabydlel v showbyznysu?
Nestěžuju si. Postupně makáme s mou kapelou na naší kariéře, jsme samozřejmě na začátku, toho jsem si vědom. Snažím se k tomu přistupovat zodpovědně, krok po kroku. Máme před sebou roky práce.

Je něco, co tě už teď na týhle práci štve?
Štve? Víš co, já jsem tak rád, že dělám tuhle práci namísto něčeho jiného, že všechno negativní radši obrátím v pozitiva. Užívám si to, co mě na té práci baví. Poznávání nových lidí, možností a naplňování svého nekonečného snu...

Takže popularita je pro tebe to pravé ořechové...
Ano, je to to, pro co jsem se narodil, ale neberu to v materiálním slova smyslu. Popularitu vnímám jako stav vyplývající z toho, co dělám a miluju. A to je muzika, kterou věnuju lidem a prezentuju po koncertech či v médiích.

»POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU