Březen 2012

Max Jason Mai | Twitter Messages #1

27. března 2012 v 13:09 | Týna |  Twitter
"Dnes na cestě, spousta práce, ale ... slunce mě dělá šťastným :)) Krásný den bratři a sestry ! :))"

"Jaká úžasná zkouška s MJM Projektem ... !!! :))"

"Totálně zničený po včerejším běhu v horách :)))"

Jason Mai o novém jménu: Být v zahraničí Šmajda je kravina!

26. března 2012 v 16:00 | Týna |  ESC - Rozhovory
Zpěváka Mira Šmajdu (23) si všichni pamatují jako kluka s neuvěřitelným účesem ze střapatých blond vlasů, který nikdy neměl nouzi o přízeň žen.
Jeho původní jméno je však již minulostí. Zpěvák vyměnil svou skupinu i lidi, kteří se o něj starali, odcestoval za Velkou louži, aby se odtud k všeobecnému údivu vrátil jako svalnatý Max Jason Mai. V rozhovoru prozrazuje, proč tyto nečekané změny a i to, zda se chystá odejít ze Slovenska.

Po SuperStar jste získal asi největší fanouškovskou základnu a všichni vás znali pod jménem Miro Šmajda. Proč tedy tato nečekaná změna na Max Jason Mai?
V podstatě celá změna přišla proto, že jsem založil nový projekt. Není to o tom, že bych si jméno změnil i v občanském průkazu. Jen jsem prostě sestavil novou kapelu a jde o projekt, který se týká vyloženě anglické produkce a na kterém spolupracuji přímo s Američany. Všichni členové mé skupiny jsou zcela noví a jejich identita nebude prozrazena. Je to prostě Max Jason Mai.

Koho to byl nápad vymyslet takového netradiční jméno?
Napadlo mě to jen tak. Mám rád věci, které vypadají esteticky. Texty, které dobře znějí, člověk, který vypadá dobře na pódiu a když má dobré jméno. Vždy se mi líbilo jméno Max, měl jsem v hlavě Max Mai a potřeboval jsem to rozšířit, tak jsem ho ještě doplnil o Jason a hotovo.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Exkluzivně: Markíza tajně natáčí nový projekt na internetu!

24. března 2012 v 17:59 | Týna |  Novinky
Střídali se jako na běžícím pásu! Televize Markíza v těchto dnech tajně pracuje na nové pěvecké show, do které si vyhlédla ty nejlepší slovenské zpěváky. Deník PLUS Jeden den je zastihl na přísně utajovaném natáčení.

V ateliérech produkční společnosti, která show připravuje, bylo na první pohled od rána pusto. Kolemjdoucí by ani nenapadlo, že za vstupními dveřmi nehostinné velké budovy se v ten den budou dít velké věci.

Jako první přišla na plac zpěvačka Zuzana Smatanová (27), která se zdržela asi hodinu. Kromě Smatanové se v internetové relaci Voyo Music objeví i tváře ze skupiny Mukatado, Maťo Ďurinda (50) či Miro Šmajda (23). Právě on se na výrobě zdržel nejdéle a při odchodu si vykračoval ve velmi dobré náladě.

Pak nastoupil do luxusního auta. Nechyběla ani aktuálně nejvychytanější slovenská zpěvačka Tina (28). Program s názvem Voyo Music bude moderovat přítelkyně Tomiho Popoviče Barbora Rakovská. Relace poběží každé pondělí a už pozítří v prvním dílu vyzpovídá svého druha Tomio.

Foto: Julo Doubravy
Zdroj: pluska.sk

Trapas! Šmajdu nechtějí ani doma na Slovensku!

24. března 2012 v 12:59 | Týna |  ESC - Media
Slovenský zpěvák nedávno utekl do Ameriky, kde se schoval před celým světem, makal na sobě a teď se chce vrátit s plnou parádou. Pod jiným jménem a s vypracovaným tělem, jenže slovenská rádia o něj nemají zájem.
Miláček holčiček a stříbrný vítěz Česko Slovenské SuperStar nedávno zdrhnul za oceán, kde se po něm slehla zem a jeho fanoušci se báli, že si Miro něco udělá. Vážně, do redakce nám chodily vyděšené emaily, že Miro nejspíš už není naživu, protože napsal na svůj Facebook rozlučkový vzkaz.

Pravda byla taková, že Miro se opravdu rozloučil jako Miro Šmajda a vrátil se jako nabušený Max Jason Mai, který bude válcovat slovenské hitparády a dobude Eurovizi.

Jeho účast v letošní mezinárodní soutěži zpěváků a kapel není dána tím, že by jej Slovensko vyslalo jako národní poklad, ale Šmajda si svou účast na ní zaplatil. Problém je, že jeho soutěžní písničku nechtějí hrát ani slovenská rádia.

Hudební dramaturgové tvrdí, že není vhodná do předvybraného playlistu skladeb, a navíc v rádiích hrají jen to, co se posluchačům líbí, a ne, co si usmyslí kdejaký Šmajda.

Miro, tedy vlastně Max Jason Mai, sice tvrdí, že mu to vůbec nevadí, protože nemá zájem doma uspět a rád by prorazil mezinárodně. Ale ono to asi něco znamená, když vás nikde nechtějí hrát.

Foto: Peter Uhrin
Zdroj: superspy.cz

Hruštíková je zmatená, chybí jí Mirko Šmajda!

23. března 2012 v 20:20 | Týna |  OSTATNÍ
Na Eurovizi letos bude Slovensko reprezentovat Max Jason Mai. Pokud se vám zdá, že se podobá na Mira Šmajdu, tak se vám to zdá dobře. Je to totiž nový projekt Mira Šmajdy - líbí se mu to jméno, tak se po novém jmenuje Max Jason Mai. Ilona Hruštíková je z toho také trochu zmatená. Poslechněte si rozhovor, který se vlastně nikdy nestal o novém jménu a hlavně o Eurovizi.

Rozhovor, který se nikdy nestal: Ilona Hruštíková vs. Max Jason Mai


Foto: Peter Uhrin
Zdroj: www.expres.sk

Šmajda alias Jason Mai stihl pohořet ještě před Eurovizí!

23. března 2012 v 16:30 | Týna |  ESC - Media
Miro Šmajda (23) rozvířil vody slovenského showbyznysu pouze image polonahého rockera a americkým jménem.
Celou Evropu chce přesvědčit, že je tím správným kandidátem na výhru Eurovize. Slovenská rádia ho však ignorují a jeho novou skladbu odmítají hrát. Miro navíc zapomíná, že by hvězdou neměl být pouze na fotkách.

Šmajda si na své image zakládá, začal cvičit, změnil si jméno a chystá se Slovensko reprezentovat na Eurovizi, na níž si účast sám zaplatil. I přesto, že má novou písničku a zanedlouho i videoklip, slovenská rádia ho odmítají hrát. Hudební dramaturgové tvrdí, že není vhodná do jejich éteru. Jméno Max Jason Mai sice zní americky, ale ani to Mirovi nepomohlo. "Hrajeme to, co je dobré, a co se líbí našim posluchačům," řekl hudební manažer rádia Europa 2 Ľuboš Richter. Rock prý není oblíbeným typem hudby ani posluchače Fun rádia.

"Tato skladba nevyhovuje aktuálnímu formátu Fun rádia, protože rocková hudba je v tomto období u našeho posluchače méně oblíbená," potvrdila hudební dramaturgyně Alice Földváryová. V rádiu Expres se také nevyjádřili lichotivě na adresu Mirovo skladby: "Novou píseň Mira Šmajdy nehrajeme, protože nemá nic společného s naším hudebním formátem," řekl hudební dramaturg Rasťo Bečaver. Bývalý finalista SuperStar si z toho těžkou hlavu nedělá. "Cesta na Slovensko s mou muzikou nevede a ani to už nechci. Chci dělat ještě tvrdší skladby. Originální hudbu. Když porovnávám, co se hraje tady a co v Americe, zjišťuji, že venku žádný styl není diskriminován. Toto se děje jedině u nás," vyjádřil se Šmajda.

Foto: Jan Varchola
Zdroj: cas.sk

Pracháč? Miro Šmajda si účast na Eurovizi zaplatí sám!

23. března 2012 v 14:50 | Týna |  ESC - Media
Výrazná píseň a finanční samostatnost. I to jsou důvody, pro které podle RVTS posílá Slovensko na Eurovizi Mira Šmajdu (23), který si změnil jméno na Max Jason Mai.
Píseň, se kterou se mladý Košičan v druhé polovině května představí na Eurovizi, nahrával v Americe. Skladba Don't Close Your Eyes má heavymetalový nádech, hudební kritici tvrdí, že díky tomu se dokáže výrazně odlišit od popových písní či r'n'b skladeb, které mají na mezinárodní soutěži každoročně velké zastoupení. Ačkoliv zpěvák původně zvažoval, že by vystoupil s rockovou baladou, nakonec ho prohlašovali, aby s ní počkal na jinou příležitost.

Rozhlas a televize Slovenska, která o výběru Šmajdy rozhodla, věří, že touto rychlejší a tvrdší rockovou písní pěveckou konkurenci zaskočí. "Jsme přesvědčeni o tom, že má šanci dostat se až do finále," napsal mluvčí RTVS Richard Šümeghy.

Už druhý rok tak televize rozhodla o výběru slovenského zástupce sama, loni poslala na soutěž dívčí duo TWiiNS. Přestože po vystoupení v semifinálovém kole je tipovali jako jasné kandidátky na postup do finále, z německého Düsseldorfu odcházeli nakonec zklamané.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai: Zaujmout chce tvrdou muzikou! (SCAN)

22. března 2012 v 18:39 | Týna |  Scans
Z časopisu Nový Život, 22.3.2012

» SCAN NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai - TV Markíza - Teleráno (21.3.2012)

21. března 2012 v 18:00 | Týna |  Ostatní videa
Max Jason Mai hostem v relaci "Teleráno" na slovenské stanici TV Markíza (21.3.2012)
Záznam začíná v čase kolem 01:25:55, 01:42:14 a 01:55:10 ... ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro spuštění videa je nutné se ZAREGISTROVAT!
(kliknutím na obrázek se přesměrujete na video)

[EDIT: 25.3.2012 - Jelikož byl záznam z neznámých důvodů stažen z archivu, na video se můžete podívat i ZDE]

(Zdroj: voyo.markiza.sk)

Čí je tohle sexy tělo? Finalista SuperStar míří do Eurosongu!

21. března 2012 v 17:30 | Týna |  ESC - Media
Miro Šmajda se rozhodl seknout s kariérou a začít úplně znovu. Rodné Slovensko mu nestačí, láká ho mezinárodní sláva. Proto své jméno vyměnil za světově znějící alias Max Jason Mai. S ním bude Slovensko reprezentovat na Eurosongu.

Jako 15. v pořadí zazní ve druhém semifinále 57. ročníku písničkové soutěže v ázerbájdžánském Baku soutěžní příspěvek ze Slovenska. Skladbou Don't Close Your Eyes se o historicky první postup pro Slovensko ze semifinále do finále pokusí 24. května Max Jason Mai, známější jako Miro Šmajda.

Soupeři slovenské zástupce budou v druhém semifinále konkurenti z Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Estonska, Gruzie, Nizozemska, Chorvatska, Litvy, Makedonie, Malty, Norska, Portugalska, Srbska, Švédska, Slovinska, Turecka a Ukrajiny. Večer otevře srbská a uzavře litevská soutěžní píseň. Česká republika do soutěže svého favorita nevyslala.

V semifinálovém kole, kde se ocitne i slovenský talent, se představí země, které v soutěži zvítězily v letech 2001 (Estonsko), 2003 (Turecko), 2004 (Ukrajina), 2007 (Srbsko) a 2009 (Norsko). Mezi mimořádně úspěšných účastníků patří se čtyřmi prvenstvími Švédsko (1974, 1984, 1991 a 1999), o jehož první vítězství se se skladbou Waterloo postarala mezitím kultovní skupina ABBA.

V prvním semifinále 22. května si změří síly interpreti a skladby z Albánie, Belgie, Kypru, Černé Hory, Dánska, Finska, Řecka, Irska, Islandu, Izraele, Lotyšska, Maďarska, Moldavska, Rakouska, Rumunska, Ruska, San Marina a Švýcarska.

Vloni naši slovenští sousedé vsadili na ženskou krásu a do soutěže vyslali hned dvě krásky - dvojčata, která vystupují pod uměleckým jménem Twiins. Letos si na své přijdou spíše divačky, které Miro Šmajda alias Max Jason Mai (MJM) bude okouzlovat nejen svým hlasem, ale i vypracovaným hrudníkem.

Třiadvacetiletý rocker na Eurosongu vystoupí s písní Don't Close Your Eyes, jejíž text i hudbu složil sám. Singl mu produkuje Michael "Elvis" Baskette.

Rodák z Košic je ale plný tajemství. Ještě v říjnu loňského roku odstartoval Miro Šmajda akci Good Bye Tour 2011, která skončila těsně před Silvestrem. Už tehdy se šeptalo, že s kariérou na Slovensku a v Čechách skončil a odchází do Ameriky. Tak se zdá, že Miro se na scénu vrací ve velkém stylu. Uvidíme, jak se mu bude dařit v soutěži Eurovision Song Contest. Semifinále se uskuteční 22. a 24. května v Ázerbájdžánu a o vítězi soutěže se rozhodne 26. května ve velkém finále.

Zdroj:
(krasna.nova.cz)

Slovensko vystoupí na Eurosongu až jako 15. v pořadí!

21. března 2012 v 15:50 | Týna |  ESC - Media
Jako 15. v pořadí zazní ve druhém semifinále 57. ročníku Eurovizní písničkové soutěže v ázerbájdžánském Baku soutěžní příspěvek ze Slovenska.

Skladbou Don't Close Your Eyes se o historicky první postup pro Slovensko ze semifinále do finále pokusí 24. května Max Jason Mai, známější jako Miro Šmajda.

Soupeři slovenského zástupce budou v druhém semifinále konkurenti z Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Estonska, Gruzie, Nizozemska, Chorvatska, Litvy, Makedonie, Malty, Norska, Portugalska, Srbska, Švédska, Slovinska, Turecka a Ukrajiny. Arménie, které bylo původně vylosované také do druhého semifinále, se rozhodlo pro bojkot Eurosongu kvůli "protiarménskym" prohlášením ázerbájdžánského prezidenta Ilhama Alijeva. Večer otevře srbská a uzavře litevská soutěžní píseň.

V "slovenském" semifinále se tedy představí země, které v soutěži zvítězily v letech 2001 (Estonsko), 2003 (Turecko), 2004 (Ukrajina), 2007 (Srbsko) a 2009 (Norsko). Mezi mimořádně úspěšné účastníky patří se čtyřmi prvenstvími Švédsko (1974, 1984, 1991 a 1999), o jehož první vítězství se se skladbou Waterloo postarala mezitím kultovní skupina ABBA.

V prvním semifinále 22. května si změří síly interpreti a skladby z Albánie, Belgie, Kypru, Černé Hory, Dánska, Finska, Řecka, Irska, Islandu, Izraele, Lotyšska, Maďarska, Moldavska, Rakouska, Rumunska, Ruska, San Marina a Švýcarska.

Šestice zbývajících přihlášených zemí, která postupuje přímo do finále 26. května, si včera vylosovalo finálové startovní čísla. Vedle největších příjemcích do Evropské vysílací unie (EBU) - Francii (ve finále bude mít pořadové číslo 9.), Německu (20.), Španělsku (19), Itálii (10.) a Velké Británii (1.), má finálovou účast zajištěnou jako loňský vítěz a pořadatelská země i Ázerbájdžán (13.).

Dalších 20 finálových pozic případne desítce nejúspěšnějších skladeb z obou semifinále.

Zdroj:
(style.hnonline.sk)

Propagace slovenského reprezentanta je slabá!

21. března 2012 v 14:49 | Týna |  ESC - Media
Slovensko svého zástupce na Eurovision Song Contest 2012 příliš nepodporuje. Rádia jeho skladbu nehrají, televize ruší jeho vystoupení a promo v rámci zahraničních národních kol se nestihlo. Skoro to vypadá, jako kdyby Max Jason Mai nejel reprezentovat Slováky, ale pouze sám sebe.

Eurovision Song Contest je nejsledovanější hudební akce na světě a jedna z nejvýznamnějších společenských událostí v Evropě. Samotná soutěž stojí každoročně desítky miliónů eur a proto nikoho nepřekvapí, že se každá účastnící země snaží ze soutěže vytěžit maximum a uspět co nejlépe. Pokud se v květnu proti Vám postaví více jak čtyřicet silných konkurentů ze zahraničí, musíte na své prezentaci pořádně zapracovat a rozhodně neopomenout silné promo. Slovenští reprezentanti to ale měli vždy o něco těžší.

Na Slovensku soutěž stále nemá takovou tradici, aby ji celý národ bral jako významnou a důležitou akci, která může pomoci nejen samotnému interpretovi v jeho kariéře, ale i účastnící se zemi, která si před více jak 120,000.000 diváky může udělat perfektní reklamu. Slovensko totiž své reprezentanty příliš nepodporuje, čehož si všiml i internetový deník Aktualne.sk.

Ačkoliv ve srovnání s Českou republikou Slováci uchopili Eurovizi rozhodně lépe, v celoevropském měřítku mají stále co dohánět. Jejich účast v letech 2009 a 2010 byla financována samotnou Slovenskou televizí, která pro výběr svého zástupce připravila i okázalá národní kola. Poté, co na konci roku 2010 došlo kvůli finančním problémům ke změně vedení a spojení Slovenského rozhlasu a televize v jeden celek, se změnil i celkový postoj k Eurovizi. Interpreti jsou vybírání interně a všechny náklady, včetně cesty do hostitelské země a proma, si musí platit sami.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai bude hostem zítřejšího Telerána!

20. března 2012 v 20:10 | Týna |  Akce » INFORMACE
První televizní premiéra slovenského reprezentanta pro Eurovision 2012, Maxe Jasona Maie, se uskuteční už zítra. Paradoxně, neproběhne na obrazovkách veřejnoprávní RTVS, ale poprvé v televizním vysílání skladba Don't Close Your Eyes zazní v zítřejším vydání relace Teleráno, které vysílá soukromá TV Markíza od 6:00.

Hostem zítřejší ranní show bude letošní reprezentant Slovenska na Eurovizi 2012 Max Jason Mai, který divákům vysvětlí proč se rozhodl pro ukončení kariéry pod jménem Miro Šmajda a jak plánuje prezentovat svoji a naši soutěžní píseň před evropským publikem.

Slovensko zřejmě opět zaujme eurovizní fanoušky, protože první televizní premiéra skladby se uskuteční na obrazovkách soukromé stanice. Dnes na fakt, že Maxovu píseň nepropaguje nejen veřejnoprávní RTVS, ale ani celkově slovenská média, upozornil uznávaný slovenský zpravodajský web aktualne.sk ve svém článku.

(Zdroj: eurovisionslovakia.blogspot.com)

Eurovize: Nemáme odvahu hrát Šmajdovu píseň!

20. března 2012 v 18:09 | Týna |  ESC - Media
Tuto stručnou větu jsme si vyslechli skoro z každého slovenská rádia, když nás zajímalo, kam se ztratila eurovizní skladba Mira Šmajdy, která má Slovensko přesně za 66 dní reprezentovat na této mezinárodní pěvecké soutěži v Baku. Ruku na srdce, vy jste ji v rádiích slyšeli?
"Cesta na Slovensku s mojí muzikou nevede, ani to už nechci. Chci dělat ještě tvrdší skladby. Originální hudbu."

Slovenskou premiéru měla už začátkem března, a také velmi slabou. Spíše jsme se z médií dozvěděli, že se z Mira Šmajdy stala nová persona s uměleckým jménem Max Jason Mai. Ale kde zůstala písnička? I proto jsme nebyli překvapeni, že na ni mnozí známí hudebníci nevěděli zareagovat.

Smolařsky dopadla i na předávání televizních cen OTO, kde byla její veřejná prezentace hned po generálce zakázána. Prý se nehodila do formátu společenské události. Je normální, aby se interpret, kterého si veřejnoprávní médium samo vybralo, musel doslova doprošovat o svou vlastní propagaci v něm?

Proč se skladby všichni bojí?

Soutěžní Don't Close Your Eyes je pořádně kořeněná rocková skladba, na kterou zjevně nejsme na Slovensku zvyklí. "Je to silně duchovně motivovaná písnička, která rozebírá konflikt dobra a zla," vysvětluje sám zpěvák.

"Není to nic vulgární ani pobuřující, rozebírá duševní konflikt člověka a všechno, co se děje kolem. Rocková muzika na Slovensku bohužel není v takovém záběru tištěná a chápána, dokonce ani ze strany posluchačů a fanoušků, jak tomu bývá v zahraničí," hledá si sám omluvy Miro Šmajda.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Šmajda: S novou image do Eurovize!

20. března 2012 v 16:50 | Týna |  ESC - Media
Finalista SuperStar Miro Šmajda (23) svým zjevem zaujal české i slovenské publikum, ve světě by ale prý se svým jménem neprorazil. Proto si ho změnil na Max Jason Mai a s novou image a americkou produkcí hodlá prorazit v soutěži Eurovize. U nás se to zatím žádnému zpěvákovi ani skupině příliš nepovedlo.

Zdroj:
Foto: Peter Uhrin
(sip.denik.cz)