Březen 2012

Max Jason Mai - Rádio Slovensko | Eurovision 2012 Slovakia (9.3.2012)

13. března 2012 v 18:09 | Týna |  ESC - Rozhovory
Záznam z rozhovoru na Rádiu Slovensko (9.3.2012), kde i premiérově odezněl Maxův soutěžní song pro Eurovision Song Contest 2012 - "Don´t Close Your Eyes" ... :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scan: Miro Šmajda v Blesku | 10.3.2012

13. března 2012 v 12:39 | Týna |  Scans
Blesk, 10.3.2012
Kliknutím na obrázek získáte větší velikost
(Zdroj: www.nikys20.blog.cz)

EUROSONG: Podívejte se na prezentaci Maxe Jasona Maie!

12. března 2012 v 18:30 | Týna |  ESC - Videa
Ve videu uvidíte záběry z nově připravovaného videoklipu k soutěžnímu songu "Don´t Close Your Eyes" a krátký rozhovor s Maxem Jasonem Maiem ... :-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Max Jason Mai nemohl vystoupit na OTO 2011!

12. března 2012 v 14:09 | Týna |  ESC - Media
Velká ohlašovaná premiéra se nekonala. Zpěvák Miro Šmajda, působící momentálně pod uměleckým jménem Max Jason Mai, nemohl v přímém přenosu předávání cen divácké ankety OTO 2011 odprezentovat svou písničku Don't Close Your Eyes, se kterou bude reprezentovat Slovensko na soutěži Eurovision Song Contest.

Podle informací webů Pluska.sk či Topky.sk vystoupení, které chtěl prosadit RTVS jako účastník Eurovize, z programu Jednotky vyřadila organizátorka ankety Jana Prágerová, které se rockový styl písničky nezdál vhodný do koncepce eventu. K jejímu rozhodnutí došlo až po generálce, které se ještě Max Jason Mai zúčastnil.

"Skladba Don't Close Your Eyes, se kterou bude Max Jason Mai reprezentovat Slovensko na letošní Eurovizi, měla po příslibu partnerů poprvé v premiéře odeznít právě v programu OTO 2011. Naši partneři se však na poslední chvíli rozhodli jinak. Rozhlas a televize Slovenska udělá vše pro to, aby v co nejkrásnější době přinesla divákům veřejnoprávní televize premiéru eurovizní písně našeho reprezentanta," zní oficiální stanovisko RTVS zveřejněno na jeho webu k Eurovizi.

Jako veřejnoprávní instituce dodala na své stránce na Facebooku, náhradní vystoupení Maxe Jasona Maia by mělo dojít v relaci, která bude "zaměřením jemu blízká s dobrou sledovaností a odprezentují ho důstojně a na úrovni". RTVS plánuje svého eurovízneho reprezentanta propagovat ve více formátech.

Pravděpodobně kvůli tomuto konfliktu RTVS neodvysílalo sobotu dopoledne na Jednotce původně plánovanou reprízu OTO 2011. "Rozhodli jsme se, že ji nakonec nezařadíme do programu. Bylo to naše svobodné programové rozhodnutí, protože máme takovou možnost," řekl pro týdeník Nový Čas Neděle programový ředitel televizní organizační složky RTVS Andrej Miklánek.

Přímého přenosu se nezúčastnili zaměstnanců televize Markíza, která vedou soudní spory s vyhlašovatelem ankety, vydavatelstvím Ringier Axel Springer Slovakia. Ceny si tak osobně nepřišli převzít moderátoři Petr Varinský a Patrik Herman, kteří zvítězili i přesto, že televize diváky vyzývala, aby za její tváře nehlasovali.

Zdroj:
Foto: Jan Varchola
(medialne.etrend.sk)

Nabušený Miro Šmajda se vrací!

12. března 2012 v 13:19 | Týna |  ESC - Media
Zpěváka Mira Šmajdu (23) už dlouhé měsíce štvalo, že si z něj všichni utahují a vtipkují na jeho adresu, že vypadá jako poloviční holčička. Teď patrně většině kritiků zavře ústa. Blonďatý finalista první řady Česko Slovenská SuperStar pohřbil sám sebe, a místo Golema vytvořil novou postavu se jménem Max Jason Mai. Zbavil se pochybného managementu, zmužněl, vypadá nebezpečně a v bývalém Československu už ho moc neuvidíme.

Na podzim se loučil s fanoušky a uspořádal Goodbye turné. Někteří se báli, že chce spáchat harakiri. Omyl. Jen kul tajné pikle. "Projekt Miro Šmajda už dál nerozvíjím. Chtěl jsem se dostat víc do zahraničí, a protože tam by se mé civilní jméno moc neujalo, a říkali by mi třeba Šmejd, rozhodl jsem se stvořit rockového skladatele, kytaristu a muzikanta, který se jmenuje Max Jason Mai," říká mladíček. Právě se vrátil z dlouhodobého pobytu ve Spojených Státech, kde narazil na producenta Michaela Elvise Basketta, který má za sebou spolupráci s Limp Bizkit, Iggy Popem, Cold a dalšími klasiky světového rocku. A to se mu bude hodit.

"Zaprděný československý rybníček už je mu malý. Chce do světa. A má na to," věří jeho kamarádi. A to i fyzicky. Max po tvrdém tréninku v posilovně už nevypadá rozhodně jako panenka, a když nyní zmužněl, asi mu něco podobného už nikdo do očí neřekne. Pokud bude v tréninku pokračovat dál, brzy bude mít bicepsy jako profesionální kulturisté.

Miro si nechává narůst delší vlasy a hází do koše veškerou svou dosavadní produkci. "Právě točí na Slovensku klip k novému songu Don't close your eyes, pak se vrací do USA, kde bude pokračovat v práci na desce. V květnu ho čeká coby zástupce Slovenska účast na mezinárodní pěvecké soutěži Eurovize. Na podzim snad vyjede na turné. Ale žádnou Šmajdovu písničku už od něj neuslyšíme. Jen ty nové. Miro je mrtev!" prozradil nám Šmajdův kamarád.

Zdroj:
(super.cz)

Zahraniční reakce na Slovensko jsou pozitivní!

12. března 2012 v 12:39 | Týna |  ESC - Media
Slovensko dnes oficiálně představilo svého zástupce a píseň pro nadcházející ročník Eurovize v Baku. Celková prezentace našich východních sousedů se okamžitě začala na zahraničních webech pečlivě rozebírat a my Vám přinášíme jako první aktuální reakce. A ty jsou zatím převážně pozitivní.

Eurovize je soutěž velkého počtu zemí a ne jeden vysílatel si uvědomuje, že základem k úspěchu je kromě dobré písně i schopnost odlišovat se. Na to letos vsadila i Slovenská televize a jak to vypadá, zadařilo se.

První zahraniční reakce na píseň Maxe Jasona Maie, kterého jsme až do dneška znali jako Mira Šmajdu, jsou totiž převážně pozitivní. Lidé si cení především jeho originality a skutečnosti, že svým počinem letošní Eurovizi zpestří. Singl "Don't Close Your Eyes" se dokonce líbí i těm, kteří jinak rocku neholdují, a mnozí jej již nyní považují za velkého favorita na vítězství.

Začneme pozitivy, kterými zahraniční fanoušci zatím slovenského reprezentanta popisují. Často slýcháme názory, že jde o překvapivý počin pro Slovensko, které zatím bylo na soutěži vnímáno především jako země popu a balad. Soutěžní skladba zní profesionálně a někteří ji dokonce přirovnávají k tvorbě amerických rockerů. Jak již bylo zmíněno, nejvíce si fanoušci cení toho, že se Slovensko letos bude od konkurentů odlišovat a nabídne jako jedna z mála zemí rock. Nejčastější přívlastky ke skladbě MJM jsou živá, dynamická, skvělá, energická, melodická a silná. Velmi zaujalo intro písně a mnoho fanoušků je spokojeno s tím, že Slovensko riskuje a nepředstaví klasický eurovizní song. Fanoušci rocku jsou nadšeni a již nyní "Don't Close Your Eyes" srovnávají s dalšími rockovými počiny ze soutěže. V nejednom žebříčku je právě Max Jason Mai na prvním místě. Ačkoliv je slovenský reprezentant představen Evropě jako sólista, doplní jej na pódiu čtyři hudebníci a celá prezentace země tak bude vnímána spíše kapelově. To je velké plus, jelikož druhé semifinále je až na jednu výjimku plné sólových zpěváků a MJM tak kromě hudebního žánru bude vybočovat i v tomto směru. Často se proto setkáváme s názorem, že Slováci letos budou příjemným osvěžením druhého semifinálového večera.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai na Eurovizi! Soupeřit bude se 70-letými babičkami!

11. března 2012 v 19:00 | Týna |  ESC - Media
Na letošní Eurovizi se totiž proti němu postaví 70-leté důchodkyně, které triumfovali v národním kole v Rusku.
Blonďatý rocker Max Jason se však houževnatých babiček nebojí a těší se na jejich vystoupení. "Strašně jim držím palce a jsou moje favoritky na celkové vítězství. Jsou stejné jako my, mají i stejný styl hudby," řekl se smíchem Novému Času Šmajda. Letos se semifinále Eurosongu koná v konzervativnějším Ázerbájdžánu.

Kontroverznost však na hudebních cenách Eurovize vždy zaujala nejvíce a tak je opravdu možné, že slovenského fešáka převálcují ruské babičky. Otázkou tedy zůstává, co zaujme u diváků více: Šmajdovo nové svaly a jméno, nebo milé ruské zpěvačky s šátky na hlavách?

Zdroj:
(cas.sk)

Na Slovensku byla zrušena prezentace písně!

11. března 2012 v 17:50 | Týna |  ESC - Media
Nepochopitelná situace nastala v pátek na Slovensku. Jelikož každý účastnící se vysílatel Eurovize musí svoji píseň odprezentovat alespoň během jedné televizní show, u našich východních sousedů mají co dělat, aby to do konce termínu ještě stihli. Dnešní vystoupení reprezentanta Maxe Jasona Maie totiž bylo zrušeno a to za dost zvláštních podmínek.

RTVS se rozhodla stejně jako v loňském roce zvolit svého reprezentanta a píseň interně s oficiální prezentací během tiskové konference. Tím jí vznikla podle pravidel EBU povinnost, aby zvolený interpret odzpíval svoji soutěžní skladbu alespoň v rámci jednoho televizního pořadu. Zatímco vloni jsme mohli vidět duo TWiiNS během volby Miss Slovenska, Max Jason Mai se měl představit na udílení televizních cen OTO 2011, které vysílala RTVS.

Sám zpěvák ještě včera hovořil na svém Facebooku o průběhu zkoušky pro dnešní přenos. Fanoušci se tak v očekávání usadili před televizní obrazovky a nakonec se nestačili divit. Max během show nevystoupil.

Ačkoliv se o této skutečnosti začalo hovořit ještě před přenosem, nikdo pořádně netušil, v čem tkví problém. Původní domněnky o zranění či jiné indispozici interpreta vyvrátily až informace, nad kterými téměř každý kroutí hlavou. Slovenskému reprezentantovi totiž bylo vystoupení dodatečně zakázáno, jelikož se údajně nehodilo pro typ vysílaného pořadu.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Režisérka ankety OTO si nepřála Maxe ve SVÉM pořadu!

11. března 2012 v 16:39 | Týna |  ESC - Media
Max Jason Mai, reprezentant Slovenska na Eurovision Song Contest - měl v pátek vystoupit se svou soutěžní skladbou "Don't Close Your Eyes", během předávání televizních cen OTO. Co se však nestalo! Generální zkouška proběhla podle plánů, avšak po ní bylo Maxovi zabráněno ve vystoupení.
Vedení televize RTVS anoncovalo Maxovo vystoupení při předávání cen již na tiskové konferenci, která se konala ve středu 07.03.2012 v sídle Rozhlasu a Televízie Slovenska v Bratislavě. Podle informací z tiskové konference, však již tehdy nesouhlasili zaměstnanci televize, kteří měli na starosti dramaturgii pořadu se zařazením tohoto vystoupení - avšak prý došlo k dohodě.

V pátek 09.03.2012 tomu již bylo jinak - Max Jason Mai, vystoupil na generální zkoušce, po které mu bylo zabráněno ve vystoupení v závěru pořadu. Oficiální vyjádření ze strany RTVS a managementu zpěváka se očekávají na první pracovní dny následujícího týdne.

Zpěvák však své pocity zveřejnil na svém facebookovém profilu, kdy se cítí velmi zklamaný z postoje Slovenské televize, že mu bylo zabráněno ve vystoupení a argumentem dramaturgie pořadu, byla slova, že jeho skladba "je příliš tvrdá" a nehodí se do celkového konceptu pořadu. "je to jako za zas*** komunismu! To je přesně důvod, proč nesnáším na Slovensku hodně věcí - tohle si fanoušci nezaslouží!" Jak je vidět, Max Jason Mai byl skutečně tímto krokem znechucený.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Skandál na TV oceněních: Prágerovou kvůli Šmajdovi řešilo vedení RTVS!

11. března 2012 v 15:59 | Týna |  ESC - Media
Ta se tedy předvedla! Jednatelka agentury APA, Jana Prágerová, uspořádala v slovenské veřejnoprávní televizi předávání televizních ocenění. Slavnostnímu galaprogramu, který odvysílala RTVS v pátek večer, předcházelo množství skandálů. Špičkou ledovce kontroverzní ankety byla reakce Prágerové krátce před přímým přenosem.

Blondýnka z nevysvětlitelných příčin zatrhnula vystoupení zpěváka Mira Šmajdy alias Maxe Jasona Maie na obrazovkách televize, která ho paradoxně mediálně podporuje. Na zaťatou Prágerovou nezabrala ani úmluva od šéfů telerozhlasu!

Jako v komunismu

Absence Markízy a podle kritiků nestandardní pronájem SND však nevrhá jediný stín na anketu. Galavečer se nesl i přízrakem neshody, která nastala před přímým přenosem. Právě zmíněné oceňování Slovenská prominentů vytvořilo prostor pro Maxe Jasona Maia (Mira Šmajdy) na slavnostní premiéru písničky, se kterou půjde na letošní Eurovision. Bohužel, nestalo se tak, a to i přesto, že RTVS je Maiovou dvorním mediální skupinou.

Podle našich informací se Prágerová rozhodla udělat před živým přenosem "průvan", a kromě toho, že nevpustila zástupce několika slovenskými médií na program, zmařila premiéru a zpěv i Maiovi. Toho jsme zastihli na cestě domů do Košic. Zklamaného a překvapeného z rozpačitého chování jednatelky agentury. Rozhodli jsme se, že zveřejníme jeho celé stanovisko.

"Neoznačoval bych to jako incident, beru to už s dezorientovaným úsměvem, a v podstatě absolutně nechápu uvažování některých lidí, přístup a postoj. Vedení STV se velmi snažilo to tam dostat, jsem jim za to velmi vděčný a vážím si jejich snahy, ale je smutné, že v konečném důsledku se nepodařilo docílit ani vedení prezentaci této písničky, projektu a interpreta, který za vlastní peníze reprezentuje svou zemi na mezinárodním fóru, a mnoho lidí tvrdě pracuje na tomto projektu," řekl Max Jason Mai.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU


Skandální OTO 2011: Fiasko se Šmajdou!

11. března 2012 v 14:30 | Týna |  ESC - Media
V pátek večer se předávaly ceny OTO 2011. Tento ročník však provází aféra. Televize Markíza totiž zpochybnila transparentnost hlasování a požádala o stažení svých tváří z této ankety.
Moderátoři ze Záhorské Bystrice se nakonec mezi oceněnými ocitli, přenos ale odignorovali. Jeho úroveň navíc srazila Nela Pocisková. Zpěvačka roku 2011 totiž zapomněla text písně Whitney Houston, jejíž chtěla vzdát poctu. Skandální však je, že organizátorka vyhodila Mira Šmajdu, který měl být zlatým hřebem večera!

Přímý přenos z předávání cen OTO 2011 byl nemastný-neslaný. Hned v úvodních kategoriích totiž vyhráli tváře, které si po sošky nepřišli. Situaci se nedomyšlenými improvizacemi snažili zachraňovat předávající. Markízáci navíc nefigurovali ani v upoutávkách a grafika bez tváře, pouze se jménem nominovaných působila opravdu prázdné.

Zcela největším přešlapem však bylo avizovanéo vystoupení, které se nakonec nekonalo! Hvězdou přímého přenosu totiž měl být Miro Šmajda alias Max Jason Mai. Jelikož jde Slovensko reprezentovat na letošní Eurovizi, veřejnoprávní RTVS avizovala, že právě během OTA 2011 zpěvák poprvé naživo odzpívá svou soutěžní skladbu

Blonďák se podle našich informací připravoval na generálce, když zakročila organizátorka ankety Jana Prágerová. Styl písně se jí nelíbil, prý není vhodný do jejího programu. A tak Šmajdovi vystoupení prostě zatrhnula.

Celý článek k přečtení ZDE
Zdroj:
(topky.sk)

Foto: Max Jason Mai - RTVS | Press Conferency (7.3.2012)

11. března 2012 v 13:19 | Týna |  Ostatní fotky
Fotky z tiskové konference RTVS na které byl představen reprezentant Slovenska - Miro Šmajda (Max Jason Mai) ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Miro Šmajda o změně jména: Nechtěl jsem být "šmejd"!

11. března 2012 v 12:59 | Týna |  ESC - Media
SuperStárista Miro Šmajda (23) nedávno odešel za velkou louži. Z Ameriky si kromě zážitků přinesl i něco navíc.

Pokud na něj nyní fanynky na ulici zakřičí jeho civilním jménem, blonďatý svalovec se neotočí. Občanský průkaz se jménem Miro Šmajda dal bokem a nyní si říká Max Jason Mai.

Extravagantní Šmajda po skončení SuperStar rozběhl pěveckou kariéru, něco mu předse jen chybělo ke štěstí. A to jméno, které bude i v cizině znít dobře. Zpěvák se evidentně lekl, že by během Eurovize, na které bude Slovensko reprezentovat, mohli zkomolit jeho jméno a tak by ho místo Šmajda říkali Šmejd.

"Když se zamyslím nevím zda má vůbec někdo vysvětlení na změnu jména. Ani takový Axl Rose zřejmě neví proč vystupuje jako Axl Rose. Prostě jsem si vytvořil takové jméno protože se mi líbilo," řekl Novému Času Šmajda. Kvůli kariéře v zahraničí a soutěži tak "zaprodal" svůj původ a zvolil raději výstřelek v podobě pseudonymu Max Jason Mai.

Kromě nového jména a účesu v posledním období zpěvák zapracoval i na své postavě. A k novému svalnaté tělu
se asi jméno Šmajda nehodilo. Na Eurovizi se tak předvede úplně nový Max Jason Mai.

Zdroj:
(cas.sk)

Už nejsem Šmajda, ale Max Jason Mai! (SCAN)

10. března 2012 v 21:00 | Týna |  Scans
Blesk, 9.3.2012
Kliknutím na obrázek získáte větší velikost

(Zdroj: www.nikys20.blog.cz)

Šmajda přestal existovat!

10. března 2012 v 19:10 | Týna |  ESC - Media

Šmajda ze SuperStar změnil image i jméno.

Miro Šmajda (23) změnil image. A nejen to, stříbrný finalista ze soutěže Česko Slovenská SuperStar si dokonce změnil i jméno. Ze Šmajdy je Max Jason Mai. Doufá, že s novým pseudonymem prorazí ve velkém světě. "Také jsem se bál, že by mi říkaly místo Šmajda Šmejd." řekl Blesku Max.

Zdroj:
(www.tyden.cz)