Březen 2012

Miroslav Šmajda se pomátl na rozumu a změnil si jméno!

10. března 2012 v 18:20 | Týna |  ESC - Media
Tak z tohohle se pomočíte smíchy! Představte si, že Miroslav Šmajda už neexistuje! Slovenský finalista první řady Česko Slovenské SuperStar si zřejmě dělá z novinářů dobrý den. A pokud ne, tak asi musel zničehonic zešílet!

Miroslav Šmajda (23), který je znám jako stříbrný finalista federální Superstar, zemřel! Vlastně nezemřel, ale jen si změnil své původní jméno. Taže už žádný Miro nebo Mirko Šmajda neexistuje, ale zrodil se umělec nový - Max Jason Mai! Ne, opravdu si neděláme legraci ...

Zpěvák se prý bál, že by mu někteří odpůrci říkali místo Šmajda Šmejd. Jo, tak to je důvod přejmenovat se a přijmout přízvisko jak z pornobranže! Miro se navíc naivně domnívá, že s novým pseudonymem prorazí ve velkém světě. Mu he he ...

Co na to říci? Je to opravdu nepovedený aprílový žert. Apropo, my mu budeme stejně říkat i nadále Miroslav Šmajda, protože odmítáme tu odpudivu přezdívku používat!

Ze zahraničí, resp. z amerického Spingfieldu je znám případ, kdy byl jeden člověk tak nespokojený se svým jménem, že se nechal také přejmenovat a nosil podobně pitomě znějící pseudonym - Maxi Obr. A ten člověk se jmenoval Homer Simpson a ten příběh se stal v jednom díle seriálu Simpsonovi ... Takže vítej do šoubyznysu, Maxi Obře Šmajdo!

Autor fotky: xklarax
Zdroj: showbiz.cz

Zaniká "šmajdova manka"!

10. března 2012 v 16:50 | Týna |  ESC - Rozhovory


Miro Šmajda už není Miro Šmajda. Prošel rebrandingem a jeho nové, umělecké jméno je Max Jason Mai. Pod tímto názvem bude Slovensko reprezentovat na pěvecké soutěži Eurovision Song Contest v Ázerbájdžánu.

Ve Fun bulváru Miro vysvětluje své rozhodnutí a dozvíte se v něm i to, co na to říká "Šmajdova manka" ... Více na odkazu výše ... :-)

Zdroj:
(funradio.sk)

Miro Šmajda skončil: Nahradí ho Max Jason Mai!

10. března 2012 v 16:09 | Týna |  ESC - Media
Stříbrný vítěz první Česko Slovenské SuperStar Miro Šmajda (23) už zřejmě neví, jak by zaujal. Jeho účes à la explodovaný fén nezabral, a tak se po delší odmlce rozhodl, že se z něho stane jiný člověk. A to doslova! Ze Šmajdy je teď kytarista a skladatel Max Jason Mai.
Miro se asi za své jméno styděl a řekl si, že pokud chce prorazit ve velkém světě, chce to zbrusu novou identitu. A s přeměnou na Jasona Maie mu pomohl Rozhlas a televize Slovenska. Že to zní poněkud humorně? Možná, ale nový Miro se plánuje předvést i na Eurovizi. "Šmajda se svou muzikou je minulostí. Ten neměl šanci dostat se do finále Eurovize, ale Maxovi s americkou produkcí věřím. A také jsem se bál, že by mi říkali místo Šmajda Šmejd," vysvětlil se smíchem zpěvák, který má už i novou webovou stránku.

Jaký je nový Šmajda alias Max Jason Mai?

Věří, že hudba může změnit svět, má rád lidi, hudbu, sport, jógu, lásku nebo přírodu. Obdivuje široké spektrum hudebníků od Led Zeppelin přes Whitesnake, Alter Bridge, 30 Seconds To Mars, Dream Theather, Metallica, John Mayer, Enigma, Sade až po Antonína Dvořáka.

Zdroj:
(blesk.cz)

Místo "starého" Šmajdy je tu nový sexidol!

10. března 2012 v 14:40 | Týna |  ESC - Media
Tak tomu se říká pecka! Blonďatý rocker, který si podmanil dívky během SuperStar, je nenávratně pryč. Miro Šmajda definitivně uzavřel tuto kapitolu. Zrodil se nový idol. A bude reprezentovat Slovensko na Eurosongu.

Kolem Košičana se v poslední době objevovaly samé záhady. Na jedné straně vyšla informace, že nás bude zastupovat na Eurovizi, ale on se ve stejnou dobu loučil s fanoušky a tvrdil, že jméno Miro Šmajda zmizí z hudební scény.

"Tento projekt nemám v plánu dále rozvíjet. Pracuji však na něčem jiném, v čem vidím větší smysl," tvrdil nám v rozhovoru po návratu z Ameriky, kde strávil větší část ledna.

Eurosongovou vypalovačku nahrál v USA

Teď je už všechno jasné. Miro pohřbil starou pěveckou éru a na scéně se objevil jako úplně nový člověk!

"Max Jason Mai je rockový muzikant, skladatel a kytarista. Věří, že hudba může změnit svět, má rád lidi se smyslem pro humor a všechny dobré věci v životě - ať už je to hudba, sport, jóga, láska, nebo příroda. MJM je ovlivněn hudbou různých stylů a zpěváky různých žánrů," takto uvedla veřejnoprávní televize novou pěveckou hvězdu, která nás bude zastupovat na nejstarší evropské písničkové soutěži.

Eurovizní píseň Don't Close Your Eyes nahrál s americkým producentem Michaelem "Elvisem" Baskettem přímo v USA, je autorem hudby i textu a podle zástupců RTVS má všechny předpoklady zaujmout.

"Jsme přesvědčeni o tom, že Max Jason Mai se dokáže dostatečně odlišit od potenciální pěvecké konkurence a má šanci dostat se do finále soutěže. V tom případě bychom byli opravdu spokojeni," uvedl ředitel programu STV Andrej Miklánek.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda jde do Eurovize: Nemůžu být slovenský!

10. března 2012 v 13:29 | Týna |  ESC - Media
V Eurovision Song Contest, autorské písničkové soutěži, která se letos uskuteční v Ázerbájdžánu, Slovensko zastoupí finalista první Česko Slovenské SuperStar Miro Šmajda.
Se skladbou Don't Close Your Eyes bude soutěžit pod novým jménem. "Projekt Miro Šmajda je minulostí, ukončil jsem jeho kariéru a začal jsem se naplno věnovat projektu Max Jason Mai," řekl na tiskovce mladý zpěvák. Jak vysvětlil, se starých jménem by šanci na finále Eurovize neměl, ale pod pseudonymem má.

Písničku nahrál v USA s americkým producentem Michaelem "Elvisem" Baskettem, hudbu a text složil sám.

Max Jason Mai: "Věřím si a jsem přesvědčen, že projekt, který by měl být úspěšný, by neměl znít slovensky. A v pohodě může být na Slovensku nepochopený. Jsme specifický trh a umělci, kteří jsou u nás úspěšní, by v zahraničí neměli žádnou šanci. Osobně se chci zaměřit na zahraničí, i když vím, že Eurovize je zejména o financích a politice. Snad náš menší vliv nahradím kvalitním představením na scéně a pokud motyka vystřelí, stát se může cokoliv," myslí si Šmajda.

Roman Bomboš, moderátor slovenského přenosu: "Výběr písničky vyvolal rozporuplné reakce, ale podobně na tom byly před pár lety finští Lordi, kteří přišli z heavy-metalovou skladbou a nakonec vyhráli! Netvrdím, že MJM je favorit na vítězství, ale rozhodně se na pódiu neztratí a navíc se bude v té záplavě pomalých skladeb ve stylu r 'n'b' výrazně lišit. Postup však bude velmi těžký, v našem semifinálovém kole je až příliš mnoho zemí bývalého Sovětského svazu a Balkánu a ty si vždy křížovým hlasováním dokázali výrazně pomoci," říká rozhlasový a televizní moderátor.

Zdroj:
(aktualne.atlas.sk)

Exkluzivně: Rozhovor a pozdrav od Maxe Jasona Maie!

10. března 2012 v 11:49 | Týna |  ESC - Rozhovory
RTVS ve středu na tiskové konferenci oficiálně představila slovenského reprezentanta pro Eurovision 2012. Bude jím zpěvák Max Jason Mai, který je nám známý pod svým úředním jménem Miro Šmajda. Jak však zpěvák sám říká, Miro je minulostí a novým produktem se stal Max, který v květnu před eurovizním publikem zabojuje o postup Slovenska do finále s rockovou skladbou Don't Close Your Eyes.

Exkluzivní audio rozhovor ze středeční tiskové konference s Maxem Jasonem Maiem moderátora Rádia Slovensko Romana Bomboše, který měl možnost Maxe jako první vyzpovídat.

V rozhovoru si vyslechnete mj. i odpověď na otázku, proč se rozhodl pro nové umělecké jméno a jak fandí své soutěžní skladbě.
» AUDIO ROZHOVOR NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

Maxovo vyjádření na FB ke včerejšímu skandálu!

10. března 2012 v 10:20 | Týna |  OSTATNÍ
Maxovo oficiální prohlášení, které sdílel prostřednictvím své oficiální stránky na facebooku:

"I'm very disappointed after the last night live show OTO scandal in Slovak TV, where after general rehearsal production team did not allow me and my band to play Don't Close Your Eyes live because ... the reason is "this song is very hard" for this show ... i'm asking WTF ?????!!!! It's like fuckn' communism!!! That's why I really hate lot of things in Slovakia - fans don't deserve shit like that ! ... I'm very disgusted, but I promise I'll do my best for you ... and big thanks to all my fans for understanding and your support !!!!"

Překlad zprávy:
"Jsem velmi zklamaný ze včerejšího skandálu živého večera televizní show OTO na STV, kde mně a moji kapelu po zkoušce produkční tým zakázal hrát Don't Close Your Eyes, protože ... důvod byl následující: "tenhle song je velmi tvrdý" pro tuto show ... ptám se, co to sakra je?????!!!! Je to jako zatracený komunismus!!! To je důvod, proč opravdu nesnáším tolik věcí na Slovensku - fanoušci si nezaslouží takové h*vna jako toto ! ... Jsem velmi znechucený, ale slibuji, že budu dělat pro Vás vše co je v mých silách ... a velké díky všem mým fanouškům za pochopení a Vaši podporu !!!!"

Max Jason Mai nevystoupil během galavečera OTO 2011!

9. března 2012 v 23:30 | Týna |  ESC - Media
Během dnešního předávání televizních cen OTO 2011, které vysílala Jednotka RTVS, měla být v televizní premiéře představena skladba Don't Close Your Eyes, se kterou bude zpěvák Max Jason Mai reprezentovat Slovensko v květnu na Eurovizi 2012.
V průběhu příprav na přímý přenos však nastala neočekávaná situace, za kterou podle našeho zdroje nejsou zdravotní či technické problémy na straně interpreta. Na situaci bude reagovat Max Jason Mai v oficiálním stanovisku, které bude zveřejněno prostřednictvím zpěvákova oficiálního facebookové profilu. Situaci budeme pro vás sledovat a o všem důležitém se dozvíte i na našem blogu během zítřejšího dne.

Zdroj:
(eurovisionslovakia.blogspot.com)

Ex-Šmajda jde do Evropy!

9. března 2012 v 18:39 | Týna |  ESC - Media
Na letošní Eurovizi bude Slovensko reprezentovat Max Jason Mai. Kdysi se jmenoval Miro Šmajda, ale to není jediný šok. Druhým bude, když si posluchač a divák vyslechne skladbu.
Heavymetalová vypalovačka buší naplno, bicí jdou roztrhat bubínky, neskutečně mnoho energie. A proč ne? Miro, pardon Max, má ve svém semifinále velmi silných konkurentů a už nyní je jasné, že země bývalého Sovětského svazu a ty z Balkánu si budou navzájem posílat hlasy. Tak když to nevyjde, alespoň MJM zaujme. V té záplavě zpěvaček a pomalého r'n'b si Slovensko určitě zapamatují. A navíc, když před lety přišli na Eurovizi finští Lordi a zahráli stejně tvrdou věc, navíc pomalovaný a zamaskovaní do hrozivých kostýmů, také jim nikdo nedával šanci. A vyhráli! Pouze pokud by to ex-Šmajda vyhrál, kde bychom to pak zorganizovali?

Zdroj:
(style.hnonline.sk)

Slovensko má želízko v ohni. Na Eurovizi jde Max Jason Mai!

9. března 2012 v 15:39 | Týna |  ESC - Media
Zpěvák vystoupí v druhém semifinálovém kole 24. května v silné konkurenci Ruska či pobaltských zemí.

Je to jasné. Slovensko bude na písničkové soutěži Eurovize, jejíž finále se letos uskuteční v květnu v ázerbájdžánském Baku, zastupovat zpěvák vlastním jménem Miro Šmajda. Jeho aktuální projekt však nese jméno Max Jason Mai. Reprezentovat bude s písní Don't Close Your Eyes. "Myslím si, že Miro Šmajda by neměl šanci dostat se do finále Eurovize, Max Jason Mai má, protože je to nesrovnatelný produkt," řekl zpěvák na včerejší tiskové konferenci.

Mezinárodní spolupráce

"Miro Šmajda byl projekt, který je minulostí a kterého se týkala úplně jiná muzika. začal jsem se naplno věnovat tomuto projektu," doplnil Šmajda. Eurovizní píseň nahrál s americkým producentem Michaelem "Elvisem" Baskettem přímo v USA, kde vznikl i klip. Jde zároveň o jeho první singl, Šmajda je autorem hudby i textu. Co se týče hudby, přitvrdil, změnil
image a vytvořil si kolem sebe zcela nový tým lidí. "Rozvázal jsem spolupráci s lidmi, kteří se starali o Mira Šmajdu. Nyní je kolem mě asi 20 lidí z USA, Británie, Slovenska a Česka," potvrdil pro HN s tím, že dnes není problém spojit se na spolupráci s kýmkoliv ve světě.

Šance na druhý pokus

Už loni v listopadu televize oznámila, že reprezentantem by měl být Šmajda, pokud podepíše smlouvu, pak však obě strany mlčeli. Ředitel Sekce programu RTVS Andrej Miklánek včera potvrdil, že to bylo z marketingových důvodů. "Zvažovali jsme více kandidátů, ale shodli jsme se, že toto bude dobré. Od interpreta jsme očekávali, že nám bude garantovat jisté věci, a on to splnil, "doplnil pro HN Miklánek.

Interpret, který chce Slovensko zastupovat, si totiž své náklady hradí sám. Rovněž to bylo i v minulém ročníku, kde Slovensko zastupovalo pěvecké duo Twiins. A přestože se o něm v Německu hodně mluvilo, nakonec postoupeno. I tehdy se už uvažovalo o Šmajdovi. "Vklad televize do tohoto projektu je přibližně 150 tisíc eur, jde o licenční smlouvu s EBU, práce spojené s přípravou písně, spolufinancování klipu a prostor v našem vysílání," potvrdil Miklánek. Zpěvák si podle svých slov zatím vše ostatní hradil sám a také bude řešit i kampaň v zahraničí, momentálně hledá sponzora.

Kampaň

Že za každou zemi mohou hlasovat vždy jen jiné země a silně tu funguje lobbing, Miklánek potvrdil, že píseň nabídnou i do rádií jiných zemí a sám Max Jason Mai chce obejít několik zemí. Vystoupí v druhém semifinálovém kole 24. května v silné konkurenci Ruska či pobaltských zemí. "Nepůjdu tam strategicky, budu jen sám sebou a spontánní, chystám však velkou show," doplnil exsuperstarista.

Na oficiální stránce soutěže se již nyní objevují pochvalné kritiky z více zemí. "Když před lety přišli na Eurovizi finští Lordi a zahráli stejně tvrdou věc, navíc pomalovaný a zamaskovaní do hrozivých kostýmů, také jim nikdo nedával šanci. A vyhráli!" Řekl HN publicista Roman Bomboš, který dlouhá léta soutěže spolukomentuje. V každém případě však Max Jason Mai minimálně zaujme.

Zdroj:
(style.hnonline.sk)

Šmajda ze SuperStar skončil. Do Eurovize jde pod novou identitou!

9. března 2012 v 14:49 | Týna |  ESC - Media
Pamatujete si ještě na první ročník "federální" soutěže Česko Slovenská SuperStar, kterou vysílaly společně televize Nova a Markíza? Finalistou ze země našich východních sousedů byl tehdy Miro Šmajda.

Televizní diváci už o něm ale zřejmě pod tímto jménem neuslyší. Veřejnoprávní médium Rozhlas a televize Slovenska (RTVS), které ho posílá do pěvecké soutěže Eurovize, mu zařídilo novou identitu. Nově je z něho rocker, skladatel a kytarista Max Jason Mai.

"Věří, že hudba může změnit svět, má rád lidi se smyslem pro humor a všechny dobré věci v životě: ať už je to hudba, sport, jóga, láska nebo příroda. Max Jason Mai je ovlivněn hudbou různých stylů a zpěváky různých žánrů. Obdivuje široké spektrum hudebníků od Led Zeppelin přes Whitesnake, Alter Bridge, 30 Seconds To Mars, Dream Theather, Metallica, John Mayer, Enigma, Sade až po Antonína Dvořáka," představila RTVS novou identitu Šmajdy v tiskové zprávy, z níž nebylo vůbec znát, že jde o jednoho a téhož zpěváka.

"Projekt Miro Šmajda je minulostí, kterého se týká úplně jiná muzika," uvedl podle serveru Mediálne.sk samotný interpret. "Myslím, že Miro Šmajda by neměl šanci dostat se do finále Eurovize, Max Jason Mai tu šanci má. Je to děláno se zahraničními lidmi, většinou americká produkce. Je to něco, co jsem vždycky chtěl dělat a věřím tomu," dodal. Šmajdu, respektive Maxe Jasona Maie, už propagují i webové stránky na adrese: http://www.maxjasonmai.com/, k dispozici je také jeho profil na komunitních portálech Facebook a Twitter.

Zdroj:
(www.digizone.cz)

Úlet! Miro Šmajda bude v Eurovizi, s cizím jménem!

9. března 2012 v 13:39 | Týna |  ESC - Media
Miro Šmajda alias Bonnie Tyler se nedávno stáhl do ústraní tak mocně, že si jeho fanoušci mysleli, že je po smrti a spáchal sebevraždu, protože na svém Facebooku zanechal rozlučkový vzkaz. A Miro je opravdu mrtvý!
Ne sice tak doslova, ale jméno Miro Šmajda už existovat nebude.

Onen předmětný rozlučkový vzkaz totiž opravdu souvisel s tím, že Šmajdy už více nebude. Miro si stvořil své alter ego jménem Max Jason Mai a pod ním taky chce zabodovat v letošní soutěži Eurovize.

Obdivovatelky finalisty Česko Slovenské SuperStar tak mají smůlu, plavovlasá Bonnie Tyler se na naší scéně už nikdy neobjeví.

Miro, tedy pardon, Max v Americe přibral, začal makat na pořádných svalech a i konečně pracovat s nějakými známějšími producenty.

"Projekt Miro Šmajda je minulost, ukončil jsem jeho kariéru a začal jsem sa naplno venovat projektu Max Jason Mai," chlubí se Miro.

Na Eurovizi bude bojovat s novým singlem Don't Close Your Eyes a ať už vyhraje nebo ne, je to začátek jeho nové kariéry zahraničního interpreta.

Snad si pak taky nebude každého půl roku měnit jméno a začínat a končit, jako to dělá Puff Daddy nebo P. Diddy nebo jak se vlastně jmenuje, či zpěvák Prince, který se radši už nejmenuje nijak.

Zdroj:
(superspy.cz)

Slovenský zástupce na Eurovizi: Max Jason Mai!

9. března 2012 v 11:30 | Týna |  ESC - Media
Pokud jste si mysleli, že jsme si na pomoc na prestižní pěvecké soutěže přece jen povolali posily ze zahraničí, omyl.
Max Jason Mai je starý známý Miro Šmajda, který zřejmě věří, že při exoticky znějícím jménem Evropa poklekne. Oficiální internetová stránka Eurovision Song Contest 2012 má tuto úžasnou zprávu mezi čerstvými novinkami.

Max Jason Mai se v Baku, kde se mezinárodní pěvecká soutěž uskuteční od 22. května 2012, představí se songem Don't Close Your Eyes. Další popis, podle stránky mladé talentované hvězdy, i přiložená fotografie svědčí o tom, že jde o stříbrného SuperStáristu Mira Šmajdu.

A že Max Jason Mai je reálný, o tom svědčí skutečnost, že profil s tímto jménem je už aktivní i na známé sociální síti, funkční je i umělcovu webová stránka a stejně fičí i jeho kanál na youtube.com. Inu, uvidíme, zda změna jména bude něco platná ...

Zdroj:
(www.aktuality.sk)

Miro Šmajda (MJM) už zítra ráno na Rádiu Slovensko!

8. března 2012 v 20:34 | Týna |  OSTATNÍ
RTVS ve středu 7. března na tiskové konferenci oficiálně představila slovenského reprezentanta na Eurovizi 2012 v Baku. Bude jím zpěvák Max Jason Mai, který je nám známý pod jménem Miro Šmajda. Jak však zpěvák sám říká, Miro je minulostí a novým produktem se stal Max, který v květnu před eurovizním publikem zaboduje o postup Slovenska do finále s rockovou skladbou Don't Close Your Eyes.

Pokud si chcete poslechnout, proč se Miro Šmajda rozhodl pro nové umělecké jméno a jako fandí své a soutěžní skladbě, poslouchejte rádio Slovensko v pátek 9. března 7.18 hod. a v sobotu 10. března po 8.00 hod. a o ​​15.10 hod.

V pátek ráno odezní i soutěžní skladba "Don´t Close Your Eyes".

On-line vysílání Rádia Slovensko můžete poslouchat zde: www.rozhlas.sk/zive-vysielanie

Zdroj:
(www.rozhlas.sk)

Slovensko bude na Eurovizi reprezentovat Max Jason Mai. Víte kdo to je?

8. března 2012 v 18:30 | Týna |  ESC - Media
Po dlouhých měsících je definitivně známo jméno interpreta, který bude Slovensko zastupovat na soutěži Eurovision Song Contest v ázerbájdžánském Baku. Už loni se jako o jistém reprezentantovi otevřeně mluvilo o zpěvákovi Mirovi Šmajdovi, RTVS však tuto informaci později vyvrátila a začátkem roku oznámila, že jméno bude interpreta zveřejněny v březnu.
Ten "den D" nastal právě včera. "Už dnes zveřejníme, kdo bude Slovensko reprezentovat na Eurovizi. Je to někdo, koho jméno je tajemné, stejně, jako on sám," uvádí se ve včerejším statusu RTVS na Facebooku. Odhalení slovenské interpreta dnes dopoledne avizovala i oficiální stránka Eurovize.

V poledne bylo jméno konečně odhaleno - Slovenská reprezentantem je Max Jason Mai, což zní vskutku tajemně. Většina lidí si však po zjištění skutečnosti právem pomyslí, že si RTVS z fanoušků dělá legraci. Nejde totiž o nic jiného než o Šmajdův nejnovější pseudonym. "Miro Šmajda je minulostí, ukončil jsem jeho kariéru a začal jsem se naplno věnovat projektu Max Jason Mai," uvedl na tiskové konferenci zpěvák známý z projektu Česko Slovenská SuperStar.

Max Jason Mai se na Eurovizi představí se skladbou Don't Close Yout Eyes, kterou včera zveřejnil na Youtube. Jde o poměrně tvrdou píseň, která by mohla kromě teenagerek obdivujícíchch Mirův (staro) nový image zaujmout i širší spektrum rockových fanoušků. Otázkou je, zda ti ještě sledují soutěž, ve které v posledních letech až na pár výjimek dominovali zejména emotivní "Ploužáky", případně je přesný opak - taneční vypalovačky s kýčovitě etno příchutí. U fanoušků kapel jako Lordi, která soutěž vyhrála před šesti lety, by však Šmajda mohl bodovat.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU