Duben 2012

Max Jason Mai: Okouzlily mě Buranovské babičky!

29. dubna 2012 v 13:19 | Týna |  ESC - Media
V Eurovizi nacházíme druhy žánrů jako pop, balady i disco, a důkazem toho, že každý rok se některé zúčastněné země sázejí na jiné žánry, DFO heavy metalu, se kterým Lordi vyhráli ESC v roce 2006, až k hip-hopu.
Je zde také prostor pro rock, se kterým se předvede Max Jason Mai v Baku reprezentující Slovensko s písní Don't Close Your Eyes, která je složena jím samým a je o "věčném boji mezi dobrem a zlem, který je v každém z nás a o ďábelské a andělské tváři lidské lásky", jak říká sám zpěvák v exkluzivním rozhovoru pro RTVE.es.

Miluji rock a doufám, že se dostanu do finále Eurovize

Jason přiznává, že sleduje Eurovision už několik let a už roku 2011 se jí chtěl zúčastnit, ale nakonec byly vybrány TWiiNS na reprezentaci Slovenska na jevišti v Düsseldorfu. Ale čekání se vyplatilo, protože se nyní zúčastňuje Eurovize s písní, o které sám tvrdí, že "je odlišná od ostatních, je lehce zapamatovatelná, s množstvím energie a vyžaduje velkou show".

"Říká se, že rockové písně nejsou vítané v Eurovizi, ale jsem přesvědčen, že s písničkou Don't Close Your Eyes mohu změnit tuto myšlenku. Pokud bych nevěřil v mou píseň, nešel bych na ni. Miluju rock a udělám maximum pro postup do finále," řekl Jason, který vystoupí ve druhém semifinálovém kole 24. května.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai | Twitter Messages #14

28. dubna 2012 v 17:09 | Týna |  Twitter
"Nové OFICIÁLNÍ Don't Close Your Eyes video přijde brzy :) Pěkný víkend ! :)"
Kliknutím na obrázek získáte větší velikost fotky

Malé směšné Slovensko! (SCAN)

28. dubna 2012 v 15:20 | Týna |  Scans
Z časopisu ŽIVOT, 27.4.2012
» SCAN NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai: Eurovize je pro mě pravděpodobně největší příležitost!

27. dubna 2012 v 20:40 | Týna |  ESC - Rozhovory
V letošním roce zastupuje Slovensko na Eurovizi Max Jason Mai, třiadvacetiletý zpěvák a kytarista. Má rád kapely jako je Metallica, Led Zeppelin, 30 Seconds to Mars, Enigma, Judas Priest nebo Sade, a umělce jako Ennio Morricone, Ozzy Osbourne či John Mayer. Sázku Slovenska lze shrnout jedním slovem: ROCK.
V první řadě gratulujeme, že jste byl vybrán jako reprezentant Slovenska do Baku. Jaká byla vaše volba? Proč jste řekl ano? Přemýšlel jste o tom hodně?
Nabídka od RTVS pro mě byla jedinečná příležitost, která otvírá dveře do světa, takže jsem o tom moc nepřemýšlel. Je to skvělá příležitost, asi největší, jakou jsem kdy měl, takže jsem řekl ano a dal do toho to nejlepší.

Vaše píseň má poněkud mystický děj. Jste skladatel, jak vás napadlo toto téma? Vytvořil nebo upravil jste to tedy speciálně pro Eurovizi?
Bylo to složené pro Eurovizi, ale hudební nápad a melodii jsem měl v hlavě už dlouho. Jel jsem na Floridu, aby píseň Don't Close Your Eyes byla nahrána s jedním z nejlepších producentů - Michaelem Elvisem Baskettem. Jsem si jistý, že to má skvělý zvuk.

Slovensko často bývá jednou z posledních zemí, která potvrzuje svou účast na Eurovizi, a dokonce v loňském roce oznámilo, že se účasnit nebude, ale nakonec v Düsseldorfu bylo. Jaký je život Eurovize na Slovensku? Je to událost řízená publikem?
Slovensko je "eurovizním fanouškem", ale myslím, že Slováci jsou více, než flegmatickými fanoušky Eurovize. Je to tradiční festival, který my nemáme.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai: Před začátkem vystoupení dělám 500 sklapovaček!

27. dubna 2012 v 16:20 | Týna |  ESC - Rozhovory
Třiadvacetiletý Max Jason Mai bude na letošní Eurovizi zastupovat Slovensko. Mai je všestranný hudební umělec, rokový hudebník, zpěvák a rytmický kytarista. Svou zemi bude reprezentovat s písní Don't Close Your Eyes. Před odjezdem do Baku si na nás sympatický zpěvák udělal čas.
Max Jason Mai má rád lidi se smyslem pro humor a všechny dobré věci v životě, ať už je to hudba, sport, joga, láska, příroda. Jelikož chová velmi hluboké city ke všem živým bytostem, stal se vegetariánem. Nenosí oblečení vyrobené z kůže a nechce, aby s ním lidé manipulovali.

Mai, jak byste popsal sám sebe v několika větách?
Rád dělám věci naplno, ne polovičně. Takový jsem v soukromém i profesním životě.

Jaké jsou, krom hudby, vaše záliby?
Jsem milovníkem přírody. Trávím dost času v přírodě. Většinu času věnuju také sportu nebo filmům jako jsou Simpsonovi, Dexter či HIMYM.

Jste od přírody gurmán, milujete jídlo a vybrané vína?
Preferuji zdravou výživu. Jsem vegetarián, před pěti lety jsem přestal jíst mléčné výrobky. Mám rád ovoce, zejména banány a papáju. Také kuskus mám opravdu rád. Nevím, jaké víno byste mi doporučili k banánům. Jak vidíte, není to snadná volba.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai | Twitter Messages #13

26. dubna 2012 v 16:29 | Týna |  Twitter
"2 hodiny ráno ... dokončení oficiálního DCYE VIDEA ... přijde v nejbližších dnech ... cítím se tak unavený, připravený ke spánku ... moje velká postel čeká... :)"

Hvězdná porota: Hodnocení Maxe a jeho soutěžní písně!

25. dubna 2012 v 19:40 | Týna |  ESC - Media
V pondělí 19.03.2012 jsme odstartovali veřejné hlasování do Eurovizního Songu 2012 jehož nedílnou součástí jsou i hlasy naší odborné - Hvězdné poroty. Všichni porotci měli za úkol si poslechnout nebo shlédnout soutěžní skladby tak, jak byly prezentovány.
Co si o nich jednotliví porotci myslí, si můžete přečíst níže. Kromě slovního ohodnocení je připojené i jejich vyjádření míry zaujetí při prvním poslechu v procentech (0 % = min., 100 % = max.).

Ján Winkler
Eurovizolog
Siedme slovenské vystúpenie na ESC. Každé mi pripadá ako hľadanie správnej cesty a interpreta aj keď to k spokojnosti našich divákov tak zatiaľ nevyznieva . Ale možno práve sedmička bude šťastnou a prelomíme bariéru doterajších menej uspokojivých ročníkov. Veď sme už vyskúšali rockovú kapelu / Tublatanka/, speváka s výrazným hlasom / Palonder/, kantilénu / Hasprová/ , zmiešané spevácko-herecké duo/ Pocisková + Mikulčík/, rytmickú pieseň s národnými motívmi / Kristína/ ale aj dvojičky / Twiins/.

Tentoraz je to rockový spevák. Popri množstve balád a tanečných popevkov je práve jeho pieseň iná. A to by mohlo pomôcť k vytúženej ceste do finále. Nech tam svojim vystúpením naplní tohtoročné motto a zasvieti pomyselný oheň na eurovíznej scéne.

Lucie Barbapostolosová
Moderátorka Radia Haná
Miro Šmajda to zkusí všechno rozbořit, a jak! :-) Pěkně natvrdo. Jsem přesvědčená o tom, že poblázní polovinu evropských divaček, ať zpívá, co chce. :-) Nevyznávám tvrdší rock, ale dokážu uznat, že tohle JE kvalitní produkce. Bohatý zvuk, šikovný zpěvák /nezaměňovat s pouze "atraktivní"/, naděje tu je. UVIDÍME.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda před Eurovizí řeší skandály!

25. dubna 2012 v 15:19 | Týna |  Novinky
Když se provalilo, že Miro Šmajda bude reprezentovat Slovensko na Eurovizi a kvůli tomu se zřekl svého slovenského jména, zvedla se proti němu vlna kritiky.
Na růžích ustláno nemá ani populární Šmajdova máma, útoky prý v rodných Košicích snáší i ona.

Ostuda?

Lidé se rozdělili na dva tábory. Běžní konzumenti, kteří z Mira udělali stříbrnou SuperStar, se mu otočili zády a muzikanti, kteří ho v soutěži brali s rezervou, ho nyní označují za náš největší talent. Podpory se prý nedočkal ani od veřejnoprávní televize, která ho na Eurovision Song Contest vyslala. Na poradě vedení údajně zaznělo, že je hanbou Slovenska a chová se jako satanista. Zpráva i se Šmajdovou reakcí se šířila médii, ale podle televize na poradě nic takového nezaznělo. "Pokud jsou prohlášení Maxe Jasona Maie nějakou součástí kontroverzního PR nebo kampaně, RTVS o ní nebyla informována, nesouhlasí s ní a distancuje se od ní," poslali nám z tiskového oddělení telerozhlasu oficiální stanovisko.

Max Jason Mai zas tvrdí, že s RTVS je v minimálním kontaktu. "Už to mám u prdele," říká slovníkem rockera. "Mám nové muzikanty a soustředíme se, abychom v Baku, kde se Eurovize v květnu koná, podali co nejlepší výkon. Dokonalé to musí být zejména z vizuální stránky. Na nic jiného se nemohu spolehnout. Co se týče Slovenska, mají nás v zahraničí za úplné debily, "zhodnotil své šance. Rozčiluje ho i dosavadní mediální prezentace jeho skladby. "Televize raději vysolí peníze na kdejaké přiblblé kraviny, které nikdo nesleduje, než na někoho, kdo jde reprezentovat stát." Veškeré náklady spojené s nahráváním skladby ve Spojených státech a dopravu na festival si hradí z vlastní kapsy.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

JanelaESC: Rozhovor s Maxem Jasonem Maiem!

23. dubna 2012 v 17:00 | Týna |  ESC - Rozhovory
Max Jason Mai bude reprezentovat Slovensko na Eurovizi 2012. Zpěvák, dříve znám jako Miro Šmajda, bude soutěžit ve druhém semifinále s jeho vlastní skladbou "Don't Close Your Eyes."
Píseň produkoval Michael Elivis Baskette v USA, který také pracoval s kapelami jako je Alter Bridge nebo Puddle of Mudd. Max si musel pokrýt všechny náklady spojené s účastí na této soutěži, a slovenští vyslanci ho vůbec nepodporují při propagaci jeho práce. Podívejte se na jeho rozhovor s JanelaESC.com:

Nejprve ze všeho nám řekni, proč jsi se rozhodl, aby se stal z Mira Šmajdy Max Jason Mai?
Max J. Mai je můj nový projekt, je to více energické, modernější a tvrdší. Měl jsem tento projekt v hlavě poslední 2-3 roky.

Složil jsi a napsal píseň Don't Close Your Eyes, která má jasné silné poselství. Řekni nám o čem je ten song a co tě inspirovalo ho napsat.
Dostal jsem inspiraci ve světe okolo nás, každodenní konflikt mezi dvěma světy. Mezi andělským duchovním světem a ďábelským, konflikt dobra a zla v nás a kolem nás. Tenhle song je o deformaci lidské bytosti a spojení dvou duší. Duše muže a ženy.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU


Přesný rozpis zkoušek letošní Eurovize!

22. dubna 2012 v 17:59 | Týna |  ESC - Media

Zkoušky jednotlivých interpretů před přímými přenosy patří k nejoblíbenějším událostem eurovizního období. Také letos Vám nabídneme kompletní foto a videogalerii všech účastníků a podrobně se zaměříme na Slovensko. Mnoho zemí totiž až právě na zkouškách poprvé představí konkrétní podobu svého vystoupení.

V úterý 15. května přijdou na řadu soutěžící druhého semifinálového večera a jejich program se uzavře ve středu. Slovensko má první zkoušku naplánovanou 16.5. na 13:25 našeho času a tiskovou konferenci ve 14:50.

BANNER JE MÉ VÝROBY! POKUD JEJ BUDETE ŠÍŘIT DÁL, PROSÍM O UVEDENÍ ZDROJE! DĚKUJI :-)

Celý článek k přečtení ZDE
(Zdroj: escportal.cz)

Záznam: Max Jason Mai & Compact Disco - Duna TV

22. dubna 2012 v 12:29 | Týna |  ESC - Videa
Setkání Maxe Jasona Maie a maďarské skupiny Compact Disco, které proběhlo v Bratislavě (17.4.2012)
Reportáž byla odvysílaná na maďarské Duna TV. V čase od 18:00 - 23:00 a od 21:00 rozhovor s Maxem :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kliknutím na obrázek se přesměrujete na video)

(Zdroj: nikys20.blog.cz)

Max Jason Mai: Rocker a fitness! (SCANS)

21. dubna 2012 v 21:29 | Týna |  Scans
Z časopisu Muscle & Fitness, 21.4.2012
» SCANY NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai | Twitter Messages #11

21. dubna 2012 v 15:39 | Týna |  Twitter
"Velký rozhovor v nejnovějším českém a slovenském časopisu Muscle&Fitness... http://www.muscle-fitness.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=235&Itemid=75

"Nahrávám nějaké věci pro vás...miluju své boogie baby :)))"
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Miro Šmajda před Eurovizí řeší skandály! Útokům čelí i jeho máma!

20. dubna 2012 v 13:40 | Týna |  Scans
Z časopisu Plus 7 dní

» SCAN NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU