Květen 2012

Video: Max Jason Mai - Rozhovor pro TV Mosaic

31. května 2012 v 14:59 | Týna |  ESC - Videa
Video, ve kterém uvidíte záběry z "Eurovision Opening Party 2012" a krátký rozhovor s Maxem, který poskytl pro maďarskou TV Mosaic ... ;-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor videa: cimlapmindenkinek
(Zdroj: www.youtube.com)

Max Jason Mai | Twitter Messages #31

31. května 2012 v 12:40 | Týna |  Twitter
"Není roztomilá? :))"
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Šmajda na Eurovizi úplně pohořel, kdo za to může?

29. května 2012 v 20:00 | Týna |  Novinky
Zpěvák Miroslav Šmajda, který vystupuje pod jménem Max Jason Mai, si od mezinárodní soutěže Eurovize hodně sliboval, ale když přišlo na lámání chleba, pohořel. Podle zveřejněných výsledků totiž skončil na posledním místě!
Šmajda pro Eurovizi obětoval vlastní jméno, zapracoval na své postavě a očekával jen a jen úspěch. "Upřímně si myslím, že Miro Šmajda by neměl šanci dostat se do finále Eurovize, Max Jason Mai šanci má," tvrdil nedávno.

"Věřím si a jsem přesvědčen, že projekt, který by měl být úspěšný, by neměl znít slovensky," vysvětloval těm, kteří se nad jeho novým jménem smáli. Zdá se však, že jakákoliv snaha byla zbytečná. Šmajda skončil v semifinále Eurovize na posledním 18. místě a přinesl z Baku dosud pro Slovensko nejhorší výsledek.

"Jeho kapela to nesla mnohem těžší než on," prozradil nám Roman Bomboš, který program pro veřejnoprávní televizi komentoval. "Prezident organizačního výboru byl Švéd. Tam byl takový lobbing, že kdybych chtěl vsadit, tak dám polovinu svého majetku na jejich zpěvačku," vysvětlil pro PLUS Jeden den Bomboš.

Fiasko na Eurosongu však slovenskéhoo reprezentanta ani veřejnoprávní televizi nevyvedlo z míry. "Drželi jsme mu palce a do budoucna mu přejeme vše dobré v kariéře," řekl nám mluvčí RTVS Richard Sümeghy.

(Zdroj: www.pluska.sk)

Neveselý výsledek Maxe Jasona Šmajdy Maie!

29. května 2012 v 15:20 | Týna |  ESC - Media
Max Jason Šmajda Mai byl posledním z řady slovenských zpěváků, kterého jsme vyslali reprezentovat naši, přiznejme si neskromně, pěveckou velmoc, do nadnárodní soutěže.
Nemluvím o nadnárodní velmoci náhodou. Minimálně posledních osm let sezónu co sezónu poslouchám z úst různých porotců, trenérů a katů, že zpěváci, které produkují jako na televizním běžícím pásu soutěže typu SuperStar, Talent či Hlas, by byli milionáři, kdyby zpívali anglicky nebo se narodili v Americe.

Max Jason Šmajda Mai je také produktem jedné z těch show, ačkoli marketingově přizpůsobeným. Heavymetalista s vzezřením křehké blondýnky, něco mezi emo a potomkem pravověrných rockerů. Vždyť ať. Vkládali jsme do něj naděje, na euforické hokejové vlně věřili v další mezinárodní finále. Internetové deníky chrlily zprávy o podmaňovaní si dalekého Ázerbájdžánu skupinou z ne zcela malé země ve středu Evropy.

Max Jason Šmajda Mai měl šanci. Byl jiný, než všichni ti splývající s komerčním davem. Odlišný vzezřením, stylem, charismatem. O finále se mluvilo tak, že by nikoho, co týden, dva dával pozor, nepřekvapilo. Co na tom, že šest předchůdců brány do exluzivní finálové společnosti neotevřelo? Co na tom, že hlasovat pro našeho favorita mohli esemeskami jen cizí státní příslušníci? Plus porota, ve které jsme podle mých vědomostí neměli přísedícího?

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai | Twitter Messages #30

29. května 2012 v 13:39 | Týna |  Twitter
"Zpátky doma ... znovu mám v náruči mé baby Carvin ... pracuje se na nějaké nové věci ..."

Foto: Max Jason Mai & Tooji

28. května 2012 v 19:00 | Týna |  Ostatní fotky
Max Jason Mai s norským zpěvákem Toojim ... :-)
© Foto je pořízeno z videa uživatele YouTube kanálu SongfestivalweblogNL

Foto: Max Jason Mai & Jedward

28. května 2012 v 16:39 | Týna |  Ostatní fotky
Max Jason Mai s irským duem Jedward ... :-)

Šmajda v Eurovizi pohořel. Nepomohlo nové jméno ani namakaná postava!

28. května 2012 v 14:59 | Týna |  Novinky
Svaly ani nové jméno Max Jason Mai nepomohly slovenskému zpěvákovi Mirovi Šmajdovi (23) do finále v soutěži Eurovize. Od diváků dostal málo SMS zpráv a vypadl. Podle blonďáka je ale celá soutěž o politice.
Vypracované tělo, blonďaté vlasy a dlouhé umělecké jméno Max Jason Mai na diváky Eurovize nezapůsobily. Zpěvák se totiž nedostal ani do finále a z azerbajdžanského Baku jel rovnou domů.

V soutěži vystoupil jako patnáctý v pořadí, kdy zabojoval s tvrdou rockovou písní Don´t Close Your Eyes. Své vypadnutí ale bere celkem sportovně. Nelíbí se však mu politický podtext celé soutěže, podle něj je vše dávno dané.

"Cítím se super, mám 23 let, zdravé tělo, zdravého ducha, kopec chuti, jsem bohatší o zkušenosti do života. Zúročím je nejlíp, jak umím. Eurosong je o politické hře v pozadí, která je rozvržená už dávno. S tím jsem do toho šel. Potvrdilo se to. Už před semifinále jsem věděl, že není šance," řekl pro slovenský server Topky.sk zpěvák.

Celou show si prý pořádně užil a snažil se ze všech sil. Svým fanouškům, kteří hlasy v podobě SMS zpráv posílali, samozřejmě děkuje.

(Zdroj: blesk.cz)

Vítězkou Eurovize Švédka Loreen, Šmajda skončil poslední!

28. května 2012 v 11:59 | Týna |  Novinky
Vítězkou Eurovision Song Contest, která se letos konala v ázerbájdžánské metropoli Baku, se stala švédská zpěvačka Loreen. Na 57. ročníku mezinárodní show triumfovala s písničkou Euphoria.
"Miluji vás. Děkuji, že jste mi věřili," řekla rodačka ze Stockholmu. Osmadvacetiletá finalistka švédské soutěže Idol dostala v sobotním finále 372 bodů. Za Loreen následovala formace Buranovské Bábušky z Ruska a 40-letý zpěvák Željko Joksimovič ze Srbska.

Ve finále si změřilo síly 26 zemí - kromě zmíněných i zástupci Itálie, Moldavska, Rumunska, Španělska, Velké Británie, Albánie, Kypru, Francie, Řecka, Islandu, Ázerbájdžánu, Dánska, Německa, Maďarska, Irska, Litvy, Bosny a Hercegoviny, Ukrajiny, Makedonie, Norska, Estonska, Malty a Turecka. Slovenský zpěvák Miro Šmajda, který v současnosti vystupuje pod jménem Max Jason Mai, do finále nepostoupil. Slovensko nezaznamenalo na Eurovizi úspěch ani v ostatních letech. Před rokem před branami finále zůstalo duo Twiins se skladbou I´m Still Alive, v roce 2010 Kristina s Horehroním a rok předtím Nela Pocisková a Kamil Mikulčík s písní Leť tmou.

Eurovizi letos poznamenaly protesty proti tamnímu režimu. Před finálem úřady zatkli desítky lidí, kteří prosazovali myšlenky demokracie a upozorňovali na totalitní charakter ázerbájdžánské vlády. Protestující podpořila dokonce i vítězka soutěže Loreen, která se v Baku setkala s členy opozice. Přímý přenos z události, která se na příští rok bude konat ve Švédsku, sledovalo přibližně 125 milionů diváků.

(Zdroj: www.topky.sk)

Pořadí zemí ve druhém semifinále ESC 2012!

27. května 2012 v 19:59 | Týna |  OSTATNÍ

Vítězkou druhého semifinálového večera se stala švédská reprezentantka Loreen s celkovým počtem 181 bodů. Na druhém místě skončilo Srbsko, třetí příčku vybojovala Litva. Na desátém místě shodně skončili zástupci Norska a Bulharska, o kvalifikaci poté rozhodoval větší počet hlasujících zemí pro Norsko. Poslední příčku hlasující přisoudili Slovensku.
» VÝSLEDKY V CELÉM ČLÁNKU

Eurovision 2012: Max Jason Mai v BackStage!

27. května 2012 v 17:40 | Týna |  ESC - Videa
Max Jason Mai s reportérkou Julií v zákulisí Eurovize, kde si spolu zazpívali i pár rockových písní ... :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
== Pro lepší kvalitu obrazu doporučuji nastavit rozlišení na 720 HD ==

Autor videa: SBSeurovision
(Zdroj: www.youtube.com)

Foto: Max Jason Mai - Eurovision Song Contest - 2nd SemiFinal (24.5.2012)

27. května 2012 v 13:49 | Týna |  Ostatní fotky
Max Jason Mai na Eurovision Song Contest 2012, kde reprezentoval Slovensko s písní Don't Close Your Eyes (24.5.2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

(Zdroj: www.eurovision.tv)

Max Jason Mai: Nepomohl ani zpěv, ani holá hruď! (SCAN)

27. května 2012 v 12:19 | Týna |  Scans
Nový Čas víkend, 26.5.2012
» SCAN NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

5 důvodů proč Max Jason Mai neuspěl na Eurovizi!

27. května 2012 v 11:19 | Týna |  ESC - Media
Sobotní finále Eurovision Song Contest 2012 bylo opět bez Slovenska. Nepatřím mezi příznivce této soutěže a "reprezentaci" zemí formou populárních zpěváků a jejich písniček považuji za přinejmenším divný koncept. Takže i kdyby Max Jason Mai postoupil, byl bych na Slovensko hrdý kvůli úplně jiným věcem. Včetně úplně jiné hudby, která zde vzniká.
Přesto jsem se pokusil sepsat pět hlavních důvodů jeho neúspěchu. Objektivitu negarantuji, ale snaha byla.

Falešné jak divá svině?

Jedno je jisté: instrumentalisté (s pomocí playbacku?) Zahráli soutěžní skladbu dobře, no výkon zpěváka, předtím známého jako Miro Šmajda, ji potopil. Uřvanou, místy až přiškrcený hlas naznačuje, že příčinou mohla být tréma nebo přemotivovanost. Možná by před vystoupením pomohl nějaký ten panák na uvolnění - to však zřejmě v souladu s pravidly soutěže není (i když při některých účinkujících těžko uvěřit, že jsou střízliví/čistí).

Největším zklamáním byly přešlapy v technice zpěvu, když se Maxovi i v nejdůležitějších momentech - během refrénu - podařilo minout tóny. Přesto by zřejmě Paľo Habera při hodnocení jeho výkonu svůj slavný výrok nepoužil. Bylo by zvláštní na základě nezdařeného semifinálového vystoupení tvrdit, že Šmajda neumí zpívat. Ať si už o talentových soutěžích myslíte cokoliv, technická kvalita zpěváků je v nich spolu s vzezřením hlavním kritériem úspěchu. Kdyby zpěvák, který v SuperStar skončil druhý, opravdu nevěděl zpívat, byla by to velmi špatná vizitka i pro Haberu a ostatní porotce.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Rozhovor s Maxem po jeho účasti na Eurovision Song Contest 2012!

27. května 2012 v 10:19 | Týna |  ESC - Rozhovory
Čtvrteční den se stal pro Maxe Jasona Maie, který se přerodil z Mira Šmajdy, průlomovým v jeho životě. Prezentoval se miliónům diváků na celém světě v mezinárodní hudební soutěži Eurovize 2012, kteří jej podpořili a drželi mu palce. Většina hlasujících s porotou však byla jiného názoru a Max se za brány semifinálového kola Eurovision Song Contest 2012 nepodívá. Jak tuto skutečnost vnímá sám zpěvák?!
Maxi, dovol nám, abychom Ti poblahopřáli ke skvělé show, kterou jsi se svým teamem v Baku předvedl. I když se Ti nepodařilo kvalifikovat, jistě máš nyní diář napěchovaný kontakty a zástup nových fanoušků, které jsi zaujal! Na Eurovizi jsi svým výstupem zamíchal stojaté vody standardů, které tato soutěž má zajeté, a proto budeme rádi, když si najdeš chvilku času, aby ses s námi podělil o své dojmy.
V první řadě Tobě a všem fanouškům velmi pěkně děkuji za pěkná a pozitivní slova!

Jak vnímáš nyní celou soutěž Eurovision Song Contest?
Po této zkušenosti to vnímám úplně stejně jako předtím, jen se mi potvrdilo víc věcí a ještě víc věcí mne překvapilo. V soutěži je prostě brutální lobbing, brutální politika a boj televizí, zemí a politických seskupení o postup, resp. výhru. S muzikou to nemá vlastně nic společné :)

A jaké máš pocity z energické show, které jsi předvedl milionům diváků na světě?
Pocity máme v celém týmu fajn, užili jsme si to skoro jako živý koncert a ne jako vystoupení, které jdeme dělat na sílu, jen abychom zaujali. To ale trochu vadilo většině organizátor, protože jsme to nedělali až tak Chile kamery - Chile se šílený pohledy do všech kamer, jen abychom silou moci využili 3 minuty na to, aby pro nás hlasovali kvuli mrknutí "očičkem".
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU