Červen 2012

Max Jason Mai: Nerad bývám omezený!

28. června 2012 v 17:39 | Týna |  Rozhovory
Miro Šmajda alias Max Jason Mai je známý ve své rodné zemi jako finalista Česko-Slovenské SuperStar 2009, kde se umístil jako druhý se svým rockovým hlasem. Tento rok reprezentoval Slovensko na Eurovision Song Contest, kde způsobil rozruch se svým metalcorovým zvukem. Charismatický 23-letý zpěvák se ale nestará o Eurovizi a pokračuje ve své image a práci na CD, což je důležitější pro dosažení mezinárodní slávy.

Ahoj MJM, doufám, že se ti vede dobře?! Měl jsi nějáký relax a čas na uklidnění se po stresu na Eurovizi?
Ahoj, mám se skvěle. Poté, co jsme se vrátili pokračuji v práci, takže jsem neměl čas na relax - muzika je můj relax :)

Vystupoval si na Eurovision Song Cotest v Baku. Jaká to pro tebe byla zkušenost?
Plné pozitiv a i negativ. Víte, je to všechno o politice a poprvé tam bylo kapela hrající metalcore, spousta lidí měla strach o naši účast, především ortodoxní ESC fanoušky, kteří mají rádi tradiční národní žánry pop nebo disco. Ale užili jsme si to, absolutně žádné šance nebyly, protože jsme reprezentovali malou zemi, která není moc známá a nebyla moc velká podpora TV. Všechny rozpočty byly na mě.

Nedostal ses do finále, jsi smutný, nebo máš dojem, že jsi něco mohl udělat lépe?
Ne, nezáleží na tom, jestli jsem se dostal do finále, nebo ne. Zaměřil jsem se na mou hudbu, na další skvělé věci, na album a víc a víc věcí, fanoušci vědí o tomto projektu. To je vše. Eurovize je dvoutýdenní akce - pak už to nikoho nezajímá :)

Kdo byl tvůj favorit na ESC?
Můj favorit? Tahle soutěž je spíše o politice, než o kvalitní hudbě. Ale opravdu miluju Ramba Amadeuse, užil jsem si jeho vystoupení :)
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Slovensko na Eurovizi nezvítězilo!

26. června 2012 v 15:29 | Týna |  Novinky
Max Jason Mai byl letos reprezentantem Slovenska na Velké ceně Eurovize. V hlavním městě Ázerbájdžánu, v Baku, měl slovenský zástupce podle mnohých velkou šanci postoupit do finále soutěže. Nakonec se tak nestalo.
Ještě pár dní před odletem do dějiště konání Eurovize jsme s Maxem Jasonen Maiem udělali velmi otevřený rozhovor. Uvědomoval si, že Eurovize není jen o písničce. "Tato soutěž je o politice, proto si to tak nepřipouštím. My v podstatě nemáme žádné slovo. Myslím si, že kdyby se lidé semkli, tak by nám mohli pomoci svými hlasy," řekl na tiskovce s nadějí. Rocker, jehož mnozí rádi označují za kontroverzního, si změnil jméno na zahraničněji znějící, čímž zase přilil olej do ohně, ale nezabýval se tím. "Je škoda, že mnoho lidí plýtvá energií a místo aby udělali něco produktivního v tom, co je baví, řeší druhé. "Max Jason Mai neměl před odjezdem na Eurovizi problém pouze s anonymními přispěvateli do různých internetových diskusí, ale například i s odbornou veřejností, která mu zakázala vystoupit na prohlášení cen OTO. "Myslím si, že bude ještě dlouho trvat, než bude na Slovensku průchodné něco extrémnějšího," řekl.

Max Jason Mai se na Eurovizi představil v druhém semifinálovém kole 24. května 2012. Do finále nepostoupil, ale už před soutěží tvrdil, že pro něj je to pouze start celého projektu. Na vydání čeká druhý singl - rocková balada, na který během léta vznikne videoklip. Na přelomu léta a podzimu odlétá Max nahrávat debutové album do USA. "Je to můj sen a chci pro to udělat všechno. Je mi úplně jedno, co si kdo o tom myslí. I want to follow my dreams," tvrdil rocker, kterému Eurovize jistě náladu nepokazila. Byla totiž pro něj prospěšná. Množství rozhovorů, i pro legendární hudební stanici MTV, podpora vítěze Eurovize 2009 Alexandra Rybaka, ale i obyčejných lidí v Baku, které si Max a jeho kapela velmi rychle získali. To vše mu může otevřít dveře a pomoci naplnit jeho mezinárodní sny.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

HLASOVÁNÍ: ESC Radio Awards 2012!

25. června 2012 v 16:29 | Týna |  Hlasování


Bylo spuštěné hlasování v ESC Radio Awards 2012, kde je možné Maxe Jasona Maie podpořit hned ve dvou kategoriích a to "Nejlepší song 2012" a "Nejlepší zpěvák 2012". U ostatních kategoriích záleží jen na vaší volbě za jakého interpreta budete hlasovat ...

- Nejlepší song 2012 (Max Jason Mai - Don't Close Your Eyes)
- Nejlepší zpěvačka 2012 (Dle vašeho výběru)
- Nejlepší zpěvák 2012 (Max Jason Mai)
- Nejlepší skupina 2012 (Dle vašeho výběru; Nejlépe za spřátelenou skupinu Compact Disco)

K dokončení hlasování je zapotřebí opsat na konci stránky kontrolní kód, aby bylo Vaše hlasování zaznamenané!

Za všechny Vaše hlasy moc děkuji! :)

Eva Boto: Max svoji práci odvedl velmi dobře!

23. června 2012 v 14:10 | Týna |  Novinky
K nadcházejícímu létu jsme pro Vás připravili sérii několika interview s letošními reprezentanty Eurovize, které jsme nestihli vyzpovídat před letošním Baku. Jako první na naše dotazy odpovídala slovinská zpěvačka Eva Boto, která hovořila o své zkušenosti se soutěží či setkání s Maxem Jasonem Maiem.

(Z rozhovoru s Evou)
Jaké písně z letošní Eurovize se Vám líbily nejvíce a co říkáte na výkon slovenského zástupce Maxe Jasona Maie?
Maxe jsem potkala na slovenské párty. Svoji práci odvedl velmi dobře, obdivuji ho za jeho přístup ke zpívání a vystupování. Se svojí kytarou to umí opravdu profesionálně. Dále se mi líbily písně Malty, Švédska a Rumunska.
Celý rozhovor k přečtení ZDE
(Zdroj: escportal.cz)

Max Jason Mai rozdává svou krev: Fanouškům daroval amulety s červenou tekutinou!

21. června 2012 v 18:20 | Týna |  Novinky
Zpěvák Miro Šmajda alias Max má opravdu divné choutky. Svým fanouškům daroval amulety s vlastní krví!
Max Jason Mai je neustále při svých posluchačích. A to ve velmi netradiční formě. Fanouškům daroval malé lahvičky se svou krví.

"Chci být stále s nimi," vysvětluje své jednání zpěvák, který letos reprezentoval Slovensko na Eurovizi. V jeho týmu byl i známý moderátor Roman Bomboš, který také nosí na krku takový talisman.

Hlas známý z rozhlasového éteru během pěvecké soutěže zjistil, že Šmajda není jediný, kdo si na krk zavěsil podobnou, tak trochu morbidní, ozdobu.

I anglický zpěvák Engelbert Humperdinck má přívěsek s krví. "Já ho mám od Elvise Presleyho," prozradil Bombošovi. Možná o pár let bude mít takový amulet od Maxe Jasona Maie také hodnotu.

Foto: www.maxjasonmai.com
(Zdroj: www.halo.sk)

Miroslav Šmajda: Jsem obětí šikany. Za můj účes!

20. června 2012 v 14:29 | Týna |  Rozhovory
Stříbrný finalista Česko Slovenské SuperStar Miroslav Šmajda (23) si dal roční pauzu a teď začal nově a naprosto nadšeně vystupovat pod pseudonymem Max Jason Mai. Uvidíme, jak dlouho mu to nadšení vydrží.

Říká se, že je gay

Excentrický muzikant ovšem všechna tato nařčení odmítá a dost se rozčiluje, když s tím na něj někdo přijde. Tvrdí, že má v posteli víc holek než průměrný chlap, a nechápe, kde se ty spekulace berou.

Je šikanovaný

Za svůj netypický vzhled, zejména účes. Kamkoli prý přijde, vždycky na něj někdo vystartuje a blížící se rvačku musí zažehnávat jeho přátelé.

Propadl depresím

Krátce po finále SuperStar pochopil, že jeho cesta showbyznysem nebude tak lehká, jak si myslel. Setkal se s odmítáním, opustila ho řada fanoušků, a když zjistil, že se mu nepodaří prorazit, jak si přál, bojoval s těžkými depresemi. Teď je mu líp.

Jaká událost nejvíce změnila tvůj život?
Založení projektu Max Jason Mai.

Jakou nejlepší radu jsi kdy dostal?
Ve snu mi nahá noční víla pošeptala radu, abych tento nový projekt založil.

Co pro tebe znamená úspěch?
Aby lidé poslouchali a vnímali moji muziku, četli texty, chodili na koncerty MJM, abychom měli pro koho hrát a cirkulovat energii!

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Kompletní výsledky Eurovision Song Contest 2012!

19. června 2012 v 12:19 | Týna |  OSTATNÍ

Eurovision Song Contest je u konce a již skoro měsíc známe jméno vítězky - Loreen s písní Euphoria. Ta se tak stala úplným vítězem letošního ročníku. Evropská vysílací unie včera zveřejnila kompletní výsledky, rozdělené na body televizních diváků a na body odborných porot.

Z tabulek se dozvídáme, že kdyby rozhodovali jen televizní diváci, do finále by se ze semifinálových kol podařilo probojovat švýcarským Sinplus anebo nizozemské reprezentantce Joan Franka. Slovenský Max Jason Mai byl jak u diváků, tak u poroty na 15. místě, v kombinačním hlasování to ale znamená místo poslední!

» VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai | Twitter Messages #41

17. června 2012 v 12:59 | Týna |  Twitter
"Krásná příroda ... můj skutečný domov ..."
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

SPY ZPOVĚĎ: 10 otázek pro Miroslava Šmajdu! (SCAN)

16. června 2012 v 10:50 | Týna |  Scans
Z časopisu SPY, 14.6.2012
» SCAN NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

Hlasujte pro Maxe Jasona Maie v hitparádě Rádia Frontinus!

14. června 2012 v 20:30 | Týna |  Hlasování

Singl Don't Close Your Eyes je nasazen v slovenské hitparádě "Rebrík" Rádia Frontinus. Stačí když pouze vyberete z prvního sloupce, který obsahuje 7 hlasů "N3" (N3 - Max Jason Mai - Don't Close Your Eyes) a kliknout na ODESLAT. Vyplňovat nic víc nemusíte!

Dát hlas můžete nejvíce sedmi písničkám v rozmezí od 1 bodu po 7 bodů (maximum).

Více na odkazu výše ...
Za všechny Vaše hlasy moc děkuji! :)

Max Jason Mai | Twitter Messages #40

13. června 2012 v 23:29 | Týna |  Twitter
"Jeden den strávený s mým otcem a dobrým kamarádem za mnou ... nyní je čas dnes večer skládat :)"

Max Jason Mai | Twitter Messages #39

12. června 2012 v 13:59 | Týna |  Twitter
"Dobrou noc všem ..."

Max Jason Mai: Výrok v křížovce Nový Čas special!

10. června 2012 v 16:59 | Týna |  Scans
Z časopisu Nový Čas special - Křížovky
Max Jason Mai: "Jen idiot by neměl ambici prorazit v zahraničí!"

» SCAN NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai | Twitter Messages #38

8. června 2012 v 14:09 | Týna |  Twitter
"Jaký slunečný den!!! :)) ..."

RTVS se distancuje od vyjádření Maxe Jasona Maie o Eurovizi!

7. června 2012 v 15:30 | Týna |  Novinky
Po zveřejnění vyjádření Maxe Jasona Maie, resp. jeho týmu, o účinkování na letošní Eurovizi a o zákulisí této populární písničkové soutěže redakce Hudba.sk obdržela stručné oficiální stanovisko rozhlasu a televize Slovenska (RTVS).
"RTVS se distancuje od spekulací uvedených v článku "Pravda o Eurovizi" od autora, který vystupuje pod jménem MJM tým. Smluvní závazky vůči Slovenskému reprezentantovi na letošní Eurovizi si RTVS splnila," uvádí se v oficiálním vyjádření, které nám poskytl mluvčí RTVS Richard Šümeghy.

V článku od managementu Maxe Jasona Maie se například uvádí: "Podle posledních zpráv z nejmenovaného zdroje, dala EBU v lednu tohoto roku nejen licenční práva RTVS na vysílání Eurovize, ale i dotaci na propagaci Slovenska. Peníze měly sloužit na pokrytí nákladů na celou Eurovizi. Když EBU dala peníze, je logické položit si otázku, proč si musel slovenský interpret hradit celou soutěž sám?"

Kromě toho zpěvákův tým uvádí, že z vlastních zdrojů zaplatil i moderátorskou kabinku pro moderátora STV. V prohlášení je při této informaci citovaná Jana Majorová, vedoucí slovenské delegace v Baku: "Slovenská televize o kabinku v Baku přímo nežádala. Vysílání Eurovize se uskutečňovalo dosud vždy z Mlýnské doliny, kde seděl i náš moderátor. Úmysl být na místě dění vyšel z hlavy interpreta, který požádal organizátora o uvolnění této kabinky pro slovenského moderátora za vlastní prostředky."

Foto: SITA/Jozef Jakubčo
(Zdroj: hudba.sk)