Květen 2013

Poslední tři v SuperStar. A jak to bylo dříve?

29. května 2013 v 18:49 | Týna |  Novinky
V čem se současná top trojka soutěžících podobá a v čem se liší od trojic z předchozích pěveckých soutěží?
2009 - Martin Chodúr, Miro Šmajda, Dominika Stará (bramborový Jan Bendig)

Opět velmi nesourodá čtveřice - což je jen dobře, protože čím víc se od sebe soutěžící liší, tím více pak mohou uspět v reálném světě mimo soutěž. O Dominice bohužel v Čechách není skoro slyšet a myslím, že svoji kariéru zde zbytečně zahodila. Se svým nesporným talentem a schopností velice emotivního zpěvu by tu mohla zářit mnohem víc, než jiné slovenské zpěvačky. Miro Šmajda si vyzkoušel výlet do alter ega i do soutěže Eurovize, kde zjistil, že řevnivost mezi národy a zákulisní politické tahanice mají na finální pořadí soutěžících větší vliv než zpěv. Miro patří k nejvýraznějším postavám moderní slovenské rockové scény a jeho obliba mezi lidmi neklesá. To na vítěze, Martina Chodúra, se trochu zapomnělo. Pro mnoho mladých lidí se stal symbolem "toho, co zpívá tu starobu" a nikdo mu nevěřil, že je rocker. Nakonec tomu přestal věřit sám a přesedlal na střední proud a jazz. Takže jsme jej mohli slyšet zpívat třeba s Alexandrovci.

Celý článek k přečtení naleznete ZDE.
(Zdroj: www.krasna.cz)

Kuly (DESmod): "Miro Šmajda - velký talent a nedoceněný člověk!"

28. května 2013 v 18:29 | Týna |  Novinky
Když se řekne jméno Kuly, většině z nás se vybaví charismatický zpěvák skupiny DESmod s nezaměnitelným hlubokým hlasem. Jeho kapela patří již dlouhá léta k nejúspěšnějším a i v soukromí prožívá velmi šťastné období.

(Z rozhovoru s Kulym)
Vaše album Javorový list byl zajímavý zejména hosty, které jste si pozvali, aby si s vámi zazpívali. Podle čeho jste je vybírali?
Podle osobní oblíbenosti. Řekli jsme si, že uděláme album, kde vytáhneme skladby, za kterými nám bylo líto, protože se nezviditelnili. Dali jsme je do nového šatu a pozvali hosty. Poprosili jsme Ivana Táslera, aby nám to celé produkoval a zaranžoval. Zpívá tam například Marie Rottrová, na kterou nedám dopustit. Je to podle mě paní zpěvačka. Marta Jandová je moje krevní skupina, také úžasná zpěvačka. Miro Šmajda - velký talent a nedoceněný člověk. Ještě budeme podle mě hodně o něm slyšet, jen se potřebuje najít.

Celý rozhovor k přečtení naleznete ZDE
(Zdroj: www.cas.sk)

Miro Šmajda: Testuje pivovary! (SCAN)

26. května 2013 v 11:39 | Týna |  Scans
Z časopisu ŽIVOT, č.18
» SCANY NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

HelpMusic // Miro Šmajda: "Max Jason Mai je pryč!"

17. května 2013 v 16:19 | Týna |  Scans
Z magazínu HelpMusic (květen 2013)
» SCANY NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

Foto: mirosmajda.com - Žilina, mirosmajda.com TOUR (4.5.2013)

12. května 2013 v 12:29 | Týna |  Koncerty
» Autor fotek: Jana T., www.facebook.com
image host image host image host image host image hostSplnil se jí sen: Uviděla Šmajdu!

8. května 2013 v 19:29 | Týna |  Novinky
Mladík na fotografii s blonďatou hřívou, kterou by mu mohla závidět kdejaká modelka, je zpěvák Miro Šmajda. Vedle se nadšeně usmívá Klárka z Citonic. Naše redakce jí k dvanáctým narozeninám splnila velký sen - umožnila jí setkání s ním. Vzpomínáte? V napínavém finále České a Slovenské SuperStar 2009 tohoto zpěváka dokázal porazit už jen Martin Chodúr.

"Posílala jsem tenkrát Mirovi spoustu esemesek, nepomohlo to," vzpomíná Klárka. "Od té doby jsem si přála uvidět ho a vyfotografovat se s ním."

V sobotu 27. dubna přijel její idol z rodných Košic vystupovat až k nám na jižní Moravu. Koncert se uskutečnil v klubu Boomerang v Hlubokých Mašůvkách jako součást turné Mirosmajda.com Tour s doprovodnou pražskou kapelou My Own Story. Klárku jsme pozvali.

Tamní klub, vybavený špičkovou technikou, funguje necelé dva roky a na jeho pódiu se občas objevují skutečná rocková esa, jako třeba loni Aleš Brichta. Nyní se v něm o přízeň asi stovky diváků, především žen všech věkových kategorií, ucházel Miro Šmajda.

V tmavých pumpkách s dlouhým řetězem u pasu, černém tílku s hlubokým dekoltem a koženými náramky na levé ruce. Do druhé vzal mikrofon a mašůvská show v rytmu rock´n´rollu mohla s přehledem začít. Zvuk elektrických bubnů a kytar rozvibroval hlediště jako bouře mořské vlny, zpívajícímu Šmajdovi přitom efektně vlály kolem hlavy rozpuštěné vlasy, podobné zpěněným třískám ztroskotaného korábu. Fanynky v hledišti pištěly nadšením.

Naše Klárka byla trochu v šoku: "No, hlas má Šmajda pěkný, jenže mu v tom příšerném hluku nebylo rozumět. V televizi byl něžnější," zhodnotila jeho vystoupení. Určitě bude na své narozeniny dlouho vzpomínat.

Autor článku: Alžběta Janíčková
(Zdroj: www.znojemsko.cz)

Miro Šmajda: Mám rád, když mi holka naplácá!

8. května 2013 v 15:09 | Týna |  Novinky
Stříbrný finalista první Česko Slovenské SuperStar Miro Šmajda (24), proslul svými rozcuchanými blond vlasy a perfektně vypracovanou postavou. Od té doby, co se pohybuje v showbyznysu, ještě neměl žádný vážný vztah. Možná proto, že si libuje v různých úchylkách.
Miro je anděl s ďáblem v těle, což dokazuje i ve svém novém albu, které si nejen sám produkoval, ale dokonce se vyfotil na jeho obal. Miro přiznává, že je rozhodně pro nezávazný sex a má rád, když mu holka naplácá.

"Mám dvě stránky - romantickou a tajemnou a nestydím se o nich mluvit. Mnoho lidí to maskuje a navenek projevuje tím, že někomu ubližuje. Já to radši napíšu a přiznám se, než bych to měl v sobě dusit. Skladba Requiem je právě o té tajemné. Někdy toužím po dobrém zvráceném sexu plném úletů a fantazie. Prostě mám chuť, aby mi ta ženská naplácala," přiznal v rozhovoru pro Nový Čas Miro, kterému nevadí ani nezávazný sex.

"Nezávazný sex je něco, co neodsuzuji a samozřejmě přiznávám, že to mám rád. Je totiž lepší zažít pořádný nezávazný sex a intenzivní krátký románek, než dlouhodobý nudný vztah."

(Zdroj: www.blesk.cz)

Miro Šmajda - Facebook (7.5.2013) #63

8. května 2013 v 11:19 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku | 7.5.2013
image host

Video: Miro Šmajda - Žilina // Stairway to Heaven - cover (4.5.2013)

7. května 2013 v 18:19 | Týna |  Videa z koncertů
Koncert Mira Šmajdy v rámci mirosmajda.com TOUR 2013 v Žilině, Smerr PUB (4.5.2013) ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stairway to Heaven (Led Zeppelin)

Autor videa: rishoS
(Zdroj: www.youtube.com)


Miro Šmajda - Facebook (6.5.2013) #62

6. května 2013 v 17:49 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku | 6.5.2013
image host


Video: Miro Šmajda - Ostrava, mirosmajda.com TOUR (23.4.2013)

6. května 2013 v 15:49 | Týna |  Videa z koncertů
Baby (autorská skladba) - Autor videa: MartinaJakubowska