Červenec 2013


Miro Šmajda - Facebook (30.7.2013) #72

30. července 2013 v 15:09 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku | 30.7.2013
image host

Pivovarské slavnosti: Walda nebo Šmajda? Oba!

28. července 2013 v 14:09 | Týna |  Novinky
Už příští víkend ožije Pivovar Uherský Brod zábavou pro všechny generace. Páteční podvečer bude tradičně laděn bigbítově, ani sobotní program se od rockové linky příliš neodkloní.

Pivovarský bigbít podpoří regionální stálice V.S.P. Band a HBS, mezi nimž vytvoří nespoutanou rockovou show Walda Gang s dvojníkem Waldy Matušky, zpěvákem Vláďou Šafránkem nebo pornokrálem Robertem Rosenbergem.

Ani v sobotním programu nebude chybět dvojice slováckých rockových stálic - uherskobrodské kapely Reflexy a Street69. Mládí na pódiu, a pravděpodobně i pod ním, vygraduje vystoupením Mira Šmajdy! Premiéru stříbrné SuperStar roku 2009 dojedou revivaly Tří sester a Kabátů.

Vstupenky na oba dny jsou v předprodeji v prodejně Olšavanka, o několik volných si s DOBRÝM DNEM zasoutěžte na straně 10.
(Zdroj: www.idobryden.cz)

Prostějovem zamávala "šmajdománie"!

24. července 2013 v 20:59 | Týna |  Novinky
Slováci to prostě umí pořádně roztočit! Po návštěvě slovenské popové princezny Kristiny zavítal do Prostějova finalista televizní talentové soutěže Česko - Slovenská SuperStar Miro Šmajda s kapelou a na náměstí T. G. Masaryka bylo zase pořádně živo!

Prostějovským náměstím se rozléhal ohlušující řev "šmajdochtivých" fanynek, ještě než se blonďatý chalan z Košic vůbec objevil na pódiu. Finalista televizní soutěže Česko-Slovenská SuperStar rozjel ve čtvrtek večer skvělýletní koncert, při němž se ve vzduchu ocitly ruce bezpočtu prostějovských fanoušků, fotoaparáty a dokonce i podprsenka, která doputovala až na pódium do rukou Mira Šmajdy, který si kořist zavěsil po zbytek vystoupení na mikrofon. "Mockrát děkuji prostějovským fanouškům za skvělé přijetí, moc si to s kapelou užíváme, to je prostě Morava!," ocenil vynikající atmosféru koncertu blond zpěvák, který za ohlušujícího jásotu publika prohodil, že by si kvůli tak vynikajícím fanouškům rád našel poblíž Prostějova menší dům. Na závěr hodinového koncertu, při kterém zazněly skladby z Mirova posledního alba mirosmajda.com i starší písně z vlastní produkce, čekala na jeho věrné příznivce autogramiáda, která se protáhla až do půlnoci.

"Mysleli jsme si, že je to takový ten frajírek, co jen háže vlasama, ale je vážně sympatický," potvrdila parta přátel Karel, Vojta, Kuba, Terezka, Markéta, Mája a Bája. "A má vážně hezký zadek," doplnila ženská část skupiny fanoušků, která využila možnosti se se slovenskou PopStar vyfotografovat. "Byla tu opravdu úžasná atmosféra a zdá se, že fanoušci byli spokojení. To je největší odměnou pro pořadatele," usmívala se Alice Gregušová, která si stejně jako několik stovek příznivců hudby nenechala koncert ujít.

Pokud jste skvělý hudební zážitek v režii Mira Šmajdy propásli, nezoufejte, velký rozhovor s mladým slovenským showmanem vám PROSTĚJOVSKÝ Večerník exkluzivně nabídne už v následujícím čísle a bude plný překvapivých odpovědí, které jistě potěší každého fanouška!
» PŮLHODINOVÝ ZÁZNAM Z KONCERTU V CELÉM ČLÁNKU

Foto: mirosmajda.com - Prostějov, Prostějovské léto (18.7.2013)

22. července 2013 v 12:39 | Týna |  Koncerty
» Autor fotek: Terez K., www.facebook.com
Adzeuhnl Acmmuh74 Acunmpxf Abh5ieru Acgju7k0

Videa: Miro Šmajda - Prostějov, Prostějovské léto (18.7.2013)

22. července 2013 v 10:49 | Týna |  Videa z koncertů
Nostalgie (autorská skladba) - autor videa: ewilyn25


Miro Šmajda rozdováděl prostějovské náměstí!

20. července 2013 v 17:29 | Týna |  Novinky
Při čtvrtečním Prostějovském létě ožilo celé náměstí T. G. Masaryka. Postarala se o to olomoucká skupina Revival Kabát Morava a kapela slovenského účastníka SuperStar Mira Šmajdy. Nadšené publikum si v obou případech vyžádalo přídavek. Nezapomnělo se ani na děti, pro které byly v prostoru za kašnou připravené hry.

V sedm hodin zahájili své vystoupení před radnicí Revival Kabát Morava a zazněly hity jako Malá dáma, Dole v dole nebo Corrida. Publikem se šířila příjemná nálada, a proč taky ne? Teplé letní počasí přálo všem návštěvníkům, občerstvení bylo hned po ruce a skupina se starala o vynikající atmosféru.

Největší tahák akce - slovenský zpěvák Miro Šmajda, vystoupil na pódium kolem deváté hodiny za bouřlivého potlesku a vřískotu fanynek. Podařilo se mu zaplnit celý prostor až k radnici a postaral se o pořádnou show. Zazněly songy z jeho alb … a také pár skladeb, na kterých, jak on sám říká, vyrostl. Svou energií dovedl fanoušky strhnout k divokému skandování a často bylo k vidění, jak má celé náměstí ruce nahoře. "Asi se sem někam přestěhuji. Jste tady úžasné publikum," pochvaloval si zpěvák. Šmajda si společně s publikem zazpíval a jedna fanynka mu jako projev nadšení hodila k nohám vlastní podprsenku. "Já mám rád blbé vtipy stejně jako podprsenky zavěšené na mikrofon," zavtipkoval kytarista na vzniklou situaci.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Rose & Rock: Miro Šmajda – mirosmajda.com

20. července 2013 v 10:49 | Týna |  mirosmajda.com - Recenze
Po přibližně dva a půl roce se vrací rocker Miro Šmajda na scénu se svým druhým albem mirosmajda.com. Řekněme si narovinu, přijít v dnešní době s něčím novým je dost těžké. Povedlo se to slovenskému sexy rockerovi?
Po celkem obyčejném intru otvírá album skladba Nostalgie, která svými rytmickými bubny dodává této písni pořádný říz. Melodická "Nostalgie" zůstane v hlavě téměř každému posluchači a to jak po hudební tak textové stránce skladby. Stejným rychlejším tahákem desky je následující píseň Odsúdení. Z nadupaného tempa prvních dvou svižnějších skladeb přichází na řadu pomalejší balada Príbeh tela. Při odmlce u textu této citově zabarvené balady "A v ženskom tele už nebije srdce ... jedno len" nejednoho člověka zamrazí. Následuje skladba Bez lásky žiť, která neomrzí ani nenadchne, ale svoji roli mezi ostatními většími hity na albu určitě má. "Ovládáme sa chuťou na, sex a natvrdo na na na …" - text další písně Na na na je plný chutě na sex a po láskyplné části alba se přehoupneme do druhé poloviny, která je rozmanitější.
» POKRAČOVÁNÍ RECENZE V CELÉM ČLÁNKU

Recenze: Miro Šmajda – mirosmajda.com

19. července 2013 v 18:09 | Týna |  mirosmajda.com - Recenze
Rocker Miro Šmajda se po třech letech vrací se svým druhým řadovým počinem, nápaditě pojmenovaným mirosmajda.com.

První singl White Black o rázu alba příliš nenapověděl. Pop-rockově laděná skladba, na albu zařazená až jako závěrečná, z desky ční jako pěst na oko. Nezasvěcený by ani netipoval, že na desku patří. Není typicky romantická jako zbytek alba, působí optimisticky a je velmi zpěvná. Stejně tak čouhá z rázu mirosmajda.com předposlední elektro úlet Bullshit. Spíše než o song, který byste měli s radostí poslouchat, jde o satiru na současný hudební showbusiness, která svým pro Šmajdu netypickým zněním posluchače zaujme.

Přejděme však k jádru desky, po nezajímavém intru přichází hned zkraje na řadu jeden z tahounů alba, naléhavá a melodická Nostalgie. Stejného ražení je i následující Odsúdení. Z nastoleného tempa se vymaňuje až nejsilnější záležitost desky nazvaná Na, na, na. Předchozí pesimistický nádech songů nahrazují skočné popěvky a ráznější bicí. Deska se tak přehoupne do své zábavnější a rozmanitější poloviny. Podobně ještě vyznívá následující Dotyky. Pak je však zařazena srdceryvná balada Moja Zem, z jejíhož textu dýchá osobní zpověď interpreta vzpomínajícího na časy již minulé. Z úplně jiného těsta je však další silná věc, snad nejtvrdší song celého alba Requiem, který si sice zachovává špetku úvodní srdceryvné naléhavosti, ale kombinuje ji se silnými rockovými riffy.

» POKRAČOVÁNÍ RECENZE V CELÉM ČLÁNKU

Video: Hudební svět - Miro Šmajda na školení

19. července 2013 v 14:09 | Týna |  Ostatní videa
Zkušený kytarář Přemysl Večerek předává něco málo ze svých bohatých zkušeností Mirovi Šmajdovi, který navštívil Hudební svět u příležitosti svého koncertu v ostravském klubu Barrák, 23.4.2013 ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor videa: HudebniSvet1
(Zdroj: www.youtube.com)

Miro Šmajda - Facebook (18.7.2013) #71

18. července 2013 v 15:20 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku | 18.7.2013
image host