Říjen 2013

ROCKOVÁ REVOLUCE: Miro Šmajda příjemně překvapil!

31. října 2013 v 10:59 | Týna |  Novinky
Plni energie! Tak by se dal okomentovat celý večer 26.10. v Katovicích, kde se konal už 3. ročník pod názvem VELKÁ ROCKOVÁ REVOLUCE. Hlavní hvězda večera byla kapela Citron, které předskakovaly tři skupiny Meteor, De Bill Heads a Miro Šmajda.

Po hodině byl netrpělivě svými fanynkami očekáván Miro Šmajda. K zaslechnutí byly hlášky jako "no jo superstar", ale myslím, že všichni podle pozdějších reakcí byli mile překvapení. Miro předvedl, že opravdu umí, a že není jen nějaká ta rychlokvaška. Jmenovitě za všechny skladba Na na na z alba nazvaného Mirosmajda.com. Nakonec měl v publiku nejen fanynky, ale i ty, co opovrhovali, a pak jen uznale pokyvovali ... Okolo půlnoci se pak už ovšem netrpělivě čekalo na hlavní hvězdu večera. Zhasla světla a pódium bylo připravené přivítat legendární skupinu Citron.

Celý článek k přečtení naleznete ZDE.
(Zdroj: www.hudebniknihovna.cz)

Miro Šmajda - Facebook (28.10.2013) #91

29. října 2013 v 11:19 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku | 28.10.2013
imagebam.com


Miro Šmajda - Facebook (26.10.2013) #90

26. října 2013 v 18:19 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku | 26.10.2013
image host

Miro Šmajda - Facebook (26.10.2013) #89

26. října 2013 v 14:39 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku | 26.10.2013
image host

Miro Šmajda a Citron vystoupí na Rockové revoluci!

25. října 2013 v 13:19 | Týna |  Novinky
Na III. ročníku Velké rockové revoluce vystoupí 26. října v Katovicích Zlatý slavík z roku 1988 a zástupce snad první heavy metalové formace v Československu. Legendární skupina Citron. Chybět nebude ani Miro Šmajda ze SuperStar nebo formace De Bill Heads.

Předskokanem Šmajda i Meteor Lexa rock

Předskokany Citronu budou tři kapelky. Jedna z nich je skupina De Bill Heads, určitě ne náhodou si ji Kabáti vybrali jako svoji předkapelu na turné. Možná pro někoho bude překvapením vzhledem k typu a žánru této akce vystoupení skupiny Miro Šmajda. Tato "rychlokvaška a mediální hvězda holčiček ze SuperStar" určitě překvapí většinu fanoušků, fanynek a třeba jen zvědavců svým svérázným rockovým stylem a zároveň obrovským smyslem pro show jaké dovede na podiu předvést.

Celou tuto akci odpálí v 18:00 kapela Meteor Lexa rock, která je již dnes také místní rockovou legendou. Tato kapela vznikla kolem roku 1980 a její nezaměnitelný zpěvák Petr Lexa alias "dědek" dovede na podiu pěkně překvapit, nejen svým charakteristickým zpěvem.

Foto: © Diana J., 2013
(Zdroj: www.pribram.5plus2.cz)

Hranický Traktor projede republiku s Mirem Šmajdou!

21. října 2013 v 13:29 | Týna |  Novinky
Hranická rocková kapela Traktor a slovenský zpěvák Miro Šmajda. To je složení, ve kterém bude po různých koutech České republiky probíhat šňůra koncertů Alcatranz tour. Turné moravské kapely a slovenského zpěváka, který se proslavil v talentové televizní soutěži, startuje 9. listopadu a končí 14. prosince. Na konci listopadu vystoupí i na Staré střelnici v Hranicích.

Důvodem turné je hlavně čtvrtá řadová deska Traktoru s názvem Alcatranz. "Album bude v nejbližší době dokončené. Jeho křest proběhne v rámci koncertů 28. listopadu v Praze a 30. listopadu v Hranicích," uvedl frontman skupiny Traktor Martin Kapek.

Hudební fanoušci si mladého slovenského zpěváka Mira Šmajdu jistě pamatují z letošního Hranického kulturního léta. Jeden ze středečních podvečerů totiž tehdy patřil právě jemu. To, že na nadcházející turné zpěvák vyrazí společně s Traktorem, je dáno hlavně podobným hudebním ražením.

"Miro Šmajda je velký sympaťák a hraje ten správný rock'n'roll. Kromě něj bude ještě dalším hostem každého koncertu vždy jeden z místních hudebníků," dodal Martin Kapek. Skupina Traktor vydává novou desku po dvou a půl letech.

Foto: © Ewilyn, 2013
(Zdroj: www.regiony.impuls.cz)

iROCKSHOCK.NET: Miro Šmajda s novým videoklipem Bullshit!

15. října 2013 v 12:49 | Týna |  Novinky
Miro Šmajda ukázal svůj zadek! "Je to Bullshit," směje se rocker Šmajda a ukazuje českému showbusinessu zadek ve svém novém klipu, který najdete pod odkazem - mirosmajda.com - Bullshit.
"Lidi z talentových soutěží nehrajeme! Cože? Ježíš, ten blonďák, co se pořád řeší, jaký má vlasy? Jeho hudba je moc tvrdá ... Jeho hudba je moc měkká!" Tyto a podobné odpovědi slýchá rocker Miro Šmajda už třetím rokem od lidí, kteří ovlivňují, kdo bude v našem malém českém rybníčku mediální hvězdou, a kdo si v rádiu či v televizi neškrtne. Na legrační situaci v našem showbusinessu, kdy se v rádiích hrají převážně 'osvědčené' odrhovačky, v televizích se mladé rockové kapely nevidí a o muzikantech se píše v úplně jiných souvislostech než s jejich hudbou, poukázal po svém a s humorem.

Na své druhé album mirosmajda.com napsal song Bullsh*t a vydal k němu i tento aktuální videoklip. Klip je sestříhán z live koncertů, které proběhly v rámci úspěšného jarního a letního turné. Kromě záběrů z pódia nechal Miro v klipu nahlédnout i do zákulisí. Celá kapela se evidentně dobře baví nejen při hraní, ale i před ním či po něm. Házení lidí do záchodu, vystrčené holé zadky, sexuálně explicitní scénky i gesta - copak tomu asi řeknou fanynky střapatého Mira a jeho romantických songů?
» POKRAČOVÁNÍ NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda natočil videoklip "Bullshit" !

12. října 2013 v 14:59 | Týna |  Novinky
Miro Šmajda se v Česku a na Slovensku proslavil díky své účasti ve federativní soutěži SuperStar. Zahraničnímu publiku se pak představil jako reprezentant Slovenska na Eurovizi pod jménem Max Jason Mai. Miro nedávno vydal své druhé studiové album "MiroSmajda.com" z něhož vydává do světa singl a videoklip "Bullshit".
Miro Šmajda, který si pro světovou a zahraniční kariéru vybrl umělecké jméno Max Jason Mai, se v roce 2012 stal interně zvoleným reprezentantem Slovenska na Eurovizi v ázerbájdžánském Baku. Do boje vstupoval s písní "Don't Close Your Eyes", která se umístila na 18. místě v semifinálovém klání se ziskem 22 bodů.

Po Eurovizi se zpěvák vrátil ke svému původnímu jménu a zaměřil se opět na svou českou a slovenskou kariéru, kterou potěšil svým druhým, řadovým albem "MiroSmajda.com". Druhá studiová deska v sobě zahrnuje celkem deset skladeb, které jsou rockového zaměření a krom nich i balady. Miro však překvapil a přidal po jednom songu punkového a tanečního stylu.

Nově desku opouští singl pojmenovaný "Bullshit", který získal svůj oficiální videoklip. Jednoduchý videoklip složený ze střihových záběrů z koncertů a cest bude připraven pro zařazení do rotací a hitparád napříč televizemi a již nyní si jej můžete prohlédnout na videoserveru YouTube.
(Zdroj: www.eurocontest.cz)

Video Jukebox: Miro Šmajda - Bullshit

10. října 2013 v 15:10 | Týna |  Novinky
U Mira Šmajdy bylo poslední dobou tak nějak ticho po pěšině, i když letos vydal nové album "mirosmajda.com". Teprve nyní se dostalo na druhý singl z desky, jímž se stala skladba "Bullshit". K ní byl natočen i videoklip, a i když je celá píseň i s videoklipem pojata jako recese a parodie na to, co se dnes v rádiích a na diskotékách hraje, tak asi nerozumím legraci. Všechny tři složky - hudba, text i video - nestojí opravdu za nic. Úchylně vystrčené holé zadky, neustále vyplazený jazyk mezi rádoby tvrdě a rockersky vypadajícími paroháči a naprosto amatérsky natočené i sestříhané video dělají z celé této nechutnosti věc, po jejímž zhlédnutí se vám bude chtít jít maximálně na latrínu.

Jestliže je tedy toto celé i s nepochopitelně zmíněnou Ivetou Bartošovou recese, hodnoťme tedy to, z čeho si Šmajda dělá legraci. A to víc jak za jeden bodík opravdu nestojí.

Hodnotil: Milan Menčík
(Zdroj: www.musicserver.cz)

Miro Šmajda k tématu "diskorap": S holým zadkem zpívá Toto je song pre rádia!

8. října 2013 v 12:59 | Týna |  Novinky
Zdá se, že rapová válka nahrála do karet v Česku žijícímu Mirovi Šmajdovi, o kterém od vydání alba s názvem mirosmajda.com a následného turné nebylo na Slovensku příliš slyšet. Nyní však může zaujmout s nízkorozpočtovým klipem ke skladbě Bullshit, která ironizuje aktuální trend diskotékového rapu.
Příznačně nazvaná písnička Bullshit, která je jakousi černou ovcí na zmiňovaném albu, je parodií na styl, který v současnosti vládne rádiím a diskotékám. Na rozdíl od Rytmuse však zpěvákovi ani tak nevadí, že mnoho rychlokvašených diskorapových "umělců" neumí rapovat, jako spíše fakt, že texty v populárním spojení taneční hudby a rapu jsou většinou hloupé a povrchní. V rámci recese proto Šmajda napsal podobně stupidní text a nutno uznat, že jím trefil hřebík po hlavičce. V songu si přitom nepřímo střílí i z drsného Patrika z Kontrafaktu - hlasové efekty totiž nápadně připomínají jeho electro-experimenty.

Skladba vyvolala mezi fanoušky Mira Šmajdy velké diskuse již v únoru, kdy vyšla na albu. Část fanoušků totiž nepochopila (a někteří podle reakcí na videoklip asi dodnes nechápou), že jde o recesi. "Toto je to, čo sa dnes hraje non stop. Toto je orgazmom pre naše rádiá" nebo "Toto je to, čo dnes pajzle plní po strop. Toto je príbeh tejto generácie" jsou jen některé z trefných částí textu písně Bullshit.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda - Facebook (6.10.2013) #88

7. října 2013 v 13:49 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku | 6.10.2013
image host

• Videoklip BULLSHIT v médiích ...

6. října 2013 v 15:29 | Týna |  Novinky

Pokud se zde najde někdo, kdo má chuť a náladu si přečíst veškeré bulvární články zaměřené na nový videoklip, najdete je jen ve formě odkazů v tomto článku. Publikovat je zde na blogu nebudu z toho důvodu, že většina bulváních novinářů nepochopila vůbec Mirův záměr - parodie na styl, který v současnosti vládne rádiím (žádný výsměch, jen pouze recese). Články se typicky stáčí k jeho osobě atd. a to já podporovat nebudu. Díky za pochopení!


Foto: mirosmajda.com - Kladno, GymplFest 2013 (28.9.2013)

5. října 2013 v 11:40 | Týna |  Koncerty
» Autor fotek: Terezka P., www.facebook.com
Acy40luu Adovjf3i Acmrvisa Abkcma85 Achwtv96

ČESKÝ SLAVÍK MATTONI 2013: Hlasujte pro Mira Šmajdu!

3. října 2013 v 13:20 | Týna |  Hlasování
Ve středu 2. října bylo spuštěné hlasování v anketě Český Slavík Mattoni 2013, ve které je nominovaný i Miro Šmajda a to v kategorii "Slavíci bez hranic". Pokud pro Mira budete hlasovat, využijte prosím následující možnosti:

• 1. ZPŮSOB - POMOCÍ INTERNETOVÉHO FORMULÁŘE: slavikmattoni.seznam.cz

Na stránce vyplňte hlasovací formulář a v kategorii Slavíci bez hranic zvolte jméno "Šmajda Miroslav". Po vygenerování hlasovacího kódu stačí jen dle návodu odeslat SMS na tel. číslo 903 09 06, a to ve tvaru HLASUJ (mezera) a pětimístné číslo, které se vám na stránce zobrazilo.

Po odeslání vám bude doručena zpětná SMS s informací, zda byl váš hlas přijat. Z každého telefonního čísla můžete hlasovat POUZE JEDNOU!

• 2. ZPŮSOB - POMOCÍ SMS ZPRÁVY

Pro tenhle případ stačí pouze mobilní telefon a odeslání SMS v následujícím tvaru: SK 9 SMAJDA MIROSLAV
SMS odešlete na číslo 900 06 06. Přijetí vašeho hlasu bude potvrzeno zpětnou SMS. Cena SMS 6 Kč vč. DPH

• HLASOVÁNÍ KONČÍ V NEDĚLI 17. LISTOPADU 2013 •
Více o soutěži, pravidla hlasování a další informace naleznete na webu www.ceskyslavikmattoni.cz

Za každý hlas poslaný Mirovi předem děkuji! A Miro určitě také :)