Květen 2014

mirosmajda.com představují nový projekt "Busking Revolution"!

31. května 2014 v 11:59 | Týna |  Busking Revolution - O projektu

Kluci včera v pořadu showREC na TV Óčko představili svůj nový projekt "Busking Revolution", jehož cílem je sdružovat nezávislé muzikanty a kapely, bez ohledu na žánr, styl, věk, image ... Slouží jako svobodný prostor pro sdílení a šíření aktivit kolem buskingu: městské vyhlášky, zkušenosti, fotky, videa, poznámky ... všechno, co se týká způsobů, jak dostat svou muziku mezi lidi ve veřejném prostoru. Aktuální informace o buskingu najdete v článku ZDE.

OFICIÁLNÍ ZPRÁVA Z FACEBOOKU BUSKING REVOLUTION:

Baví nás hraní a taky naše nezávislost. Je nám fuk, co kdo hraje, jak je slavnej, kolik má koncertů a peněz. Prostě hrajeme. Neřešíme, co o nás kdo vykládá a co si myslí. Hrajeme. Tam, kde jsou lidi. Hrajeme svou muziku a vyzýváme ostatní kapely: POJĎTE DO TOHO! Budeme tu sdílet fotky, videa, infos ... Budeme se vzájemně podporovat ... a šířit svojí muziku všude, kde se dá. Každej zvlášť nebo dohromady, jak to půjde ... Jestli souhlasíš, stáhni logo a dej ho na vaši kapelní FB page. Tahle page je svobodnej prostor pro každýho, čím víc tu bude věcí s hashtagem #buskingrevolution, tím líp pro ostatní kapely a příznivce jakýkoli dobrý muziky ..."

» V CELÉM ČLÁNKU VIDEO "BUSKING V TRAMVAJI"

• MÉDIA: Reakce na videoklip NOSTALGIE ...

31. května 2014 v 1:00 | Týna |  Novinky

V tomto článku najdete ve formě odkazů další články zaměřené na nový videoklip "Nostalgie", který byl na YouTube uveden v úterý (20.5.2014). Jak budou přibývat články z jiných médií, budou odkazy na ně doplňovány.

Miro Šmajda s novým klipem! | roseandrock.cz
Nostalgie - menší recenze | dashenecka89.blog.cz

Miro Šmajda je už sedmý rok na syrové stravě!

30. května 2014 v 17:17 | Týna |  Novinky
Bývalá hvězda SuperStar Miro Šmajda je už sedmý rok na syrové stravě! Bez piva a vína na chuť by to prý nešlo! Mrkněte na nové video mladíka se super postavou!

Sympatický Miro Šmajda je další ze slovenských účastníků SuperStar, který se jen tak neztratil. Úspěšně koncertuje, vydává desku a tu doprovází i klipem. Miro je navíc známý, že se už delší dobu stravuje pouze syrovou stravou, takže se mu poměrně dost změnila postava. Dobrá příležitost, abychom se ho zeptali na pár věcí!

Jak klip vznikal nejnovější Mirův klip ke skladbě Nostalgie? "Rozhodnutí a vznik proběhl dost rychle, protože songem Nostalgie startuje aktuální deska mirosmajda.com. Je to jeden z nejsilnějších songů na desce, výrazně tvrdá, s lyrickým textem a epickými melodiemi, velmi kladně vnímaná na koncertech, proto jsme se rozhodli přenést energii z koncertů do klipu a natočit video. To jsme postavili s režisérem Martinem Živockým hlavně na jednoduchosti, spontánnosti, energii a střihu," sděluje nám Miro.

Už brzo sblíží léto a s ním festivaly a Miro se na ní opravdu těší: "Už se nemůžeme dočkat léta! I když občas máme pocit, že léto začalo ... Pro fanoušky připravujeme letní překvapení a novou muziku, takže se těšíme na ohlasy!"

I Mirovi se píše také často v souvislosti s jeho stravováním, živí se totiž výhradně syrovou stravou! "Na raw food jsem už více jak sedm let, můj jídelníček tvoří hlavně syrové ovoce a zelenina. Během koncertování se to dá zvládnout v pohodě, je jednoduché si na cestu přibalit ovoce, nebo si připravit nějaký dobrý zeleninový salát, člověka nakopne a cítí s svěží!" neskrývá nadšení Miro. Ten je však znám, že si rád dá s celou kapelou po koncertě jedno, dvě piva, jak tohle jde dohromady se syrovou stravou? "Pivo a víno na chuť si dám rád! Bez toho to nejde!" uzavírá Miro.

Foto: © Katka J., 2014
(Zdroj: www.lui-magazine.cz)

Miro Šmajda - Facebook (28.5.2014) #112

29. května 2014 v 13:59 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku |28.5.2014
| 30.5. - Praha, Rock Café » OFICIÁLNÍ FB UDÁLOST |
image host

Musicserver.cz: Temné "Nostalgie" Mira Šmajdy mrazí!

28. května 2014 v 13:59 | Týna |  Novinky
Novým videoklipem k songu "Nostalgie" o sobě znovu dává vědět střapatý superstarista ze Slovenska Miro Šmajda.

Píseň bude z alba "mirosmajda.com" zřejmě poslední, kterou zpěvák singlově vypustí. V rozhovoru pro Deník.cz totiž přiznal, že už chystá své třetí studiové album i něco navíc: "Poctivě pracujeme na novém materiálu, už v létě vydáme nový singl, který nás dost baví a doufáme, že kladně zaujme i veřejnost. V létě taktéž odtajním svůj boční projekt."

Temná skladba s erotickým podtextem, pogující hlavy, roztřesená kapela a smutná dívka dávají celému dílu nádech tvrdého rocku. Píseň působí mnohem lépe než rádoby ironická předchůdkyně s názvem "Bullshit", kterou se interpret prezentoval posledně. Stále ale člověk tápe, zda to vše není jenom přehraná póza a jestli se Šmajdově muzice dá věřit. Možná je to turbulencemi v jeho jméně a v názvu kapely (ať už to byl Max Jason Mai nebo nyní mirosmajda.com), o nevyzrálosti textů ani nemluvě. Tu však v jeho věku lze pochopit.

"Nebaví mě současný trend kapel, které postupně zjemňují svůj projev, protože jim to ten a tamten poradil. Jdeme opačným směrem. Vždy jsem dělal tvrdou hudbu a myslím si, že ji vždycky dělat budu, protože mě baví a je mému srdci nejbližší. Rád dělám jemnější věci, případně něco z recese, ale tvrdost musí převládat," dodává Šmajda. Tak uvidíme, čím nás tento temperamentní junák překvapí v létě.

Autor článku: Milan Menčík
(Zdroj: www.musicserver.cz)

Miro Šmajda - Facebook (26.5.2014) #111

27. května 2014 v 13:09 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku |26.5.2014
| 30.5. - Praha, Rock Café » OFICIÁLNÍ FB UDÁLOST |
image host

ANKETA: Miro Šmajda má nový klip! Jak se vám líbí?

26. května 2014 v 13:59 | Týna |  Novinky
Nový klip Mira Šmajdy k songu Nostalgie není jen tak ledajaký. Zpěvák při něm překonal svůj osobní rekord při headbangingu! Bohužel na místě chyběli zástupci Guinessovy knihy rekordů, jinak by se jeho 786 rychlých pohybů hlavy zespodu nahoru jistě zapsalo do dějin.
Klip Nostalgie vznikal v jednom jediném studeném dni v jedné z hal nákladového nádraží. Natáčení odstartovalo 5 ráno a poslední záběr byl dotočen ve 23:59. Teplota těsně nad nulou způsobila zatuhnutí kloubů účinkujících, ale podezření na zlomeninu krčku kytaristy Matta poté, co vyskočil celý půlmetr do výšky a ze samého překvapení nad svým výkonem upadl na beton, se naštěstí nepotvrdilo.

A to není všechno! Natáčení mohlo být osudové i pro nehrajícího a hostujícího člena kapely, psíka Bruno. Když se na nebohého pejska řítil kytarista Tobby na longboardu, Bruno zvedl pravou přední packu takovou rychlostí, že zastavil čas (i longboard)! Způsobené psychické trauma bylo na místě zažehnáno reflexní terapií spojenou s tancem odzemek, pomoc Tobbymu okamžitě poskytl bubeník Tomi, jinak vyhlášený ezoterik.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda se opět hlásí o slovo: Podívejte se na temný videoklip Nostalgie!

24. května 2014 v 11:09 | Týna |  Novinky
Po loňských singlech White Black a Bullshit se Miro Šmajda po delší odmlce opět snaží dostat na výsluní pozornosti. V úterý zveřejnil nový videoklip k písni Nostalgie, který je podle jeho vlastních slov postaven na výkonu kapely, atmosféře a dobrém postprodukčním střihu.
Zpěvák, který se poprvé zviditelnil v Česko Slovenské SuperStar, se naposledy výrazněji připomněl písní Bullshit, která ironizovala trend diskotékového rapu. Po kontroverzně přijatém recesistickém úletu se v dalším videosinglu z loňského alba mirosmajda.com opět prezentuje ve stylu, s nímž pod pseudonymem Max Jason Mai před dvěma lety zkoušel štěstí v Eurovizi.

Podobně jako neúspěšná soutěžní píseň Don't Close Your Eyes, i skladba Nostalgie má lyrický text a kombinuje melancholii s tvrdším rockovým zvukem. Její atmosféru doplňuje temný videoklip s rychlým střihem a roztřesenou kamerou.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Vitarián Šmajda má nový klip: Nechybí v něm sexy kočička!

22. května 2014 v 20:29 | Týna |  Novinky
Stříbrný vítěz první ČeskoSlovenské SuperStar Miro Šmajda (25) nedávno natočil klip ke skladbě Nostalgie z aktuálního alba mirosmajda.com. Šmajdovi se na rozdíl od ostatních účastníků podobných soutěží podařilo zbavit se nálepky "toho ze SuperStar" poměrně rychle.

Vrhl se do práce, skládá písničky, koncertoval a taky změnil stravovací návyky, takže výrazně zhubnul.

Ve skladbě Nostalgie ale rozhodně nehledejte cajdák, u kterého budete otírat slzy. "Text je sice hodně lyrický, ale nechtěli jsme jej podat jako love story, protože je to v první řadě melancholická tvrdá skladba, takže jsme to postavili hlavně na maximálním výkonu kapely, atmosféře a dobrém postprodukčním střihu," řekl Šmajda pro denik.cz.


(Zdroj: www.extra.cz)

Hlasujte za novinku týdne: Miro Šmajda - NOSTALGIE

22. května 2014 v 12:20 | Týna |  Hlasování

Miro Šmajda, než aby vymetal večírky, se raději drkocá dodávkou po českých a slovenských klubech. Rockový život ho zkrátka baví. Baví ale i on Vás?

Hlasujte za novinku týdne: Miro Šmajda - Nostalgie na rádiu ČAS ROCK. V anketě klikněte na možnost Líbí / Nelíbí.
Hlasování probíhá do nedělní půlnoci. Zároveň je song nasazen i v rotaci na rádiu o který si můžete psát - www.facebook.com/casrock.cz popř. www.casrock.cz.

Velké DÍKY za každý Váš hlas!
(Zdroj: www.casrock.cz)

mirosmajda.com - Nostalgie | Official Video

20. května 2014 v 18:29 | Týna |  Videoklipy
Miro právě před chvílí na svém oficiálním YT kanálu zveřejnil videoklip k songu "Nostalgie"! V komentářích se můžete podělit o Vaše názory, tak si ho pořádně vychutnejte! :))
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© 2014 mirosmajda.com

Foto: mirosmajda.com - Brno, mirosmajda.com LIVE (15.5.2014)

19. května 2014 v 14:29 | Týna |  Koncerty
» Autor fotek: Tereza Štouračová, www.partybrno.cz
image host image host image host image host image host

Miro Šmajda chystá nový singl a zve na Votvírák!

17. května 2014 v 13:49 | Týna |  Rozhovory
Přinášíme Vám exkluzivní rozhovor s Mirem Šmajdou. Jaký byl začátek nového roku pro mirosmajda.com? Jaké novinky Miro chystá? To vše se mi podařilo zjistit v následujícím rozhovoru.

Ahoj kluci, nový rok nebyl bohužel pro Vás příjemný, měli jste hodně práce s hledáním nových členů a první vystoupení, kde jste se ukázali v nové sestavě se konalo až na festivalu v Plzni. Jaké byly pocity?
Nazdar! Pocity boli super, pretoze po vyse mesiaci skusania sme sa konecne ocitli na podiu v novej zostave. Napriek dost znacnej zime sa nam hralo naozaj skvelo, a maximalne sme si to uzili. Samozrejme to chce stale zlepsovat a zlepsovat, aby si to maximalne sadlo. Reakcie ale boli aj z publika vdakabohu velmi pozitivne, takze vseobecna spokojnost!

Zmínili jsme novou sestavu v mirosmajda.com, přibyli dva noví členové, prozradíte nám něco bližšího o sobě?
No nas basak Vojta "Woody" Koval, je viacmenej starou znamou tvarou, s ktorou sa Miro stretaval uz na viacerych koncertoch, kde Woody chodil robit reporty alebo rozhovory. Takze uvidiet ho na konkurze bolo prijemne, a este lepsie je, ze to do seba dobre zapadlo. S bubenikom Tomim to takisto sadlo vyborne uz len preto, ze je to rovnako chalan z vychodu Slovenska ako Miro a jednoducho bije ako blazon!

V ostravském Barráku měla možnost si s Vámi zahrát kapela All These Memories, proč právě tato kapela? Pokud jste měli širší výběr, čím vyhráli právě All These Memories, nebo padlo jednoznačné rozhodnutí pro tuto kapelu?
Mali sme sirsi vyber, no na ATM nam dal tip prave basak Woody a nejak nam to proste prislo zaujimave a sympaticke.

» POKRAČOVÁNÍ ROZHOVORU V CELÉM ČLÁNKU

iROCKSHOCK.NET: mirosmajda.com v Ostravě (8.5.2014)

16. května 2014 v 13:30 | Týna |  Novinky
V čase, kdy měl koncert začít, sice schody do klubu Barrák lemoval nezvyklý zástup lidí čekajících na otevření dveří, ale večer za pár desítek minut čekání stál. Ono neblahé čekání stálo především za zvuk, který se tou dobou piloval pro překvapení večera.
Abychom nenapínali, dveře byly nakonec opravdu otevřeny a deset minut po osmé začala hrát kapela ALL THESE MEMORIES. No hrát, spíše pařit, k čemuž nabádala i přítomné publikum složené převážně z žen ... tedy přesněji dívek. All These Memories působí jako jakýsi nevyzrálý mix Paramore a Avril Lavigne, a to nejen vzezřením divoké frontmanky. Neurazili a postu předkapely se zhostili poměrně obstojně. Nicméně publikum jinak zaměřeného koncertu by jejich kvality jistě docenilo detailněji, zde působili spíše neutrálně a vyhrazených třicet minut bylo tak akorát.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda - Facebook (14.5.2014) #110

15. května 2014 v 20:14 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Mirova Oficiálního facebooku |14.5.2014
| 15.5. - Brno, MELODKA Club » OFICIÁLNÍ FB UDÁLOST |
image host