Únor 2015

Miro Šmajda je vášnivý cestovatel!

23. února 2015 v 18:25 | Týna |  Novinky
Jednou z nejoblíbenějších činností slovenského zpěváka Mira Šmajdy je cestování. "Minulý rok jsem byl na přelomu jara v Thajsku a v Kambodži. Byl jsem tam poprvé, šli jsme s bývalou přítelkyní, jen jsme si koupili letenku, batoh na záda a neřešili jsme. Mám rád takové cestování," prozradil 26-letý Košičan v rozhovoru pro agenturu SITA.

Nejvíce ho podle vlastních slov láká Jihovýchodní Asie, ale rád by zavítal i do zemí třetího světa. "Nejvíc mě lákají země, kde je teplo, moře, příroda a hory. Jihovýchodní Asie mě velmi láká, ale chtěl bych se podívat například i do Afriky, navštívit vnitrozemské země třetího světa, kde je chudoba. Často to sleduji a velmi by mě zajímalo to procestovat. Vyhradil bych si na to alespoň tři měsíce," řekl finalista prvního ročníku Česko Slovenské SuperStar.

Evropa na mladého zpěváka působí velmi stroze. "Evropa na mě působí hrozně depresivně, je taková strohá, lidé jsou tu naštvaní, každý každého kritizuje, každý každého řeší, furt něco. Já jsem úplně jinak naladěný člověk, na jiných frekvencích a v Asii jsem se cítil doslova krásné. Když jsem viděl ty lidi, v jakých těžkých podmínkách žijí, fungují fakt z minima, živí rodiny a jsou spokojeni... Mluvil jsem například s jedním klukem z Kambodže, který dělal za deset dolarů měsíčně, pak pracoval v Thajsku a tam mu dali stovku. U nás bychom z toho nevyžili," poznamenal známý hudebník.

Miro Šmajda chtěl být fotbalistou!

21. února 2015 v 16:09 | Týna |  Novinky
Kdyby se mladý interpret nevydal na pěveckou kariéru, zřejmě by ho nejvíce lákal sport. Jako dítě totiž často hrával fotbal, hokej a jezdil na lyžích.

Slovenský zpěvák Miro Šmajda má kromě hudby velmi blízko hned k několika sportům. "Kdybych nebyl zpěvák, asi bych inklinoval k nějakému sportu," přiznal v rozhovoru pro agenturu SITA. "Vždycky mě to bavilo, hrával jsem často fotbal nebo hokej, lyžoval jsem, pořád jsem dělal něco sportovního, i bojové sporty, tak všestranně," vyjmenoval. "Také jsem měl vždy blízko k turistice, z toho pramení můj vztah k cestování. Vyrůstal jsem v horách u babičky a dědečka, tam jsem trávil jako dítě každé léto a víkendy, pořád jsem byl v lese a běhal jsem po kopcích," přiblížil mladý Košičan. "Běžně jsem vypadl na houby ráno v osm a vrátil jsem se spokojený odpoledne o čtvrté," zavzpomínal.

Na fyzické aktivity 26-letý zpěvák podle vlastních slov stále nezanevřel. V současnosti se pokouší dát v Praze dohromady fotbalovou partu, zatím však ve své snaze není velmi úspěšný. "Od léta se pokouším zorganizovat fotbal v Praze. Chtěl bych vytvořit takovou muzikantskou partičku, zaangažovat do toho kluky z různých kapel. Já jsem fotbal hrával aktivně do patnácti let a chtěl bych, abychom se udržovali v kondici, ať nejsme za deset let fotříkové, ale výsledek zatím žádný," podotkl.

Foto: © 2014, Miška H.
(Fdroj: damskajazda.webnoviny.sk)

Miro Šmajda před zimou utíká do tepla!

21. února 2015 v 12:09 | Týna |  Novinky
Kdysi byl zvyklý brázdit v zimě kopce na lyžích. Dnes si raději užívá komfort na pláži. Slovenský zpěvák Miro Šmajda byl kdysi zvyklý trávit zimu na lyžích. Jak však přiznal, dnes raději během zimních měsíců cestuje na jih.

"Už jsem nebyl lyžovat pár let, protože vždy to tak vyjde, že něco děláme s kapelou nebo skládám a pak jsem většinou líný odklidit se na nějaký svah," uvedl.

"Jsem spíše zastáncem takového letního odpočinku i v zimě. Když už, tak se raději sbalím a jdu někam do tepla, kam nemusím s sebou vláčet lyže a nemusím být v ničem zachumlaný. Nemám rád ten 'nabalený' pocit, i když lyžování mě hrozně baví, celý život mě bavilo," poznamenal.

"Mám rád tu volnost - být v plavkách a jít na sluníčko, na pláž," dodal 26-letý Košičan.

(Zdroj: kosice.korzar.sme.sk)

Miro Šmajda o vztazích: Nemám štěstí v lásce!

15. února 2015 v 17:00 | Týna |  Rozhovory
Pamatujete si ještě na euforii kolem Mira Šmajdy (26)? Když mladý talent vyběhl na pódium show SuperStar, nebylo jediného diváka, kterého by si okamžitě nezískal. Kdysi dlouhovlasý idol žen radikálně změnil image, kapelu, ale i bydliště... Co všechno má rebelantský rocker nového prozradil v exkluzivním rozhovoru pro slovenský Magazín Plus JEDEN DEŇ.

Po dlouhých letech jste výrazně změnil image. Bylo to z vlastní vůle?
Jasně, nebylo za tím nic konkrétního. Od patnácti jsem měl dlouhé vlasy a zatoužil jsem po změně, jednoho dne jsem přišel domů a prostě jsem si řekl, že vlasy půjdou dolů, bylo to začátkem prosince.

A chybí?
Samozřejmě, chvíli jsem si na to nemohl zvyknout, ale s kratším střihem je mnohem méně práce a nemusím je ani každý den mýt.

Změny se však udály i z pracovní stránky, máte novou kapelu...
Ano. V období, kdy jsem se chystal vydávat třetí album, jsem se setkal s klukama a na pivu jsme se společně dohodli, že založíme kapelu Terrapie. Jsme česká skupina se slovenským zpěvákem, což je unikát.

A ve kterém jazyce jsou tedy texty?
Zpívám slovensky, jsem sice poloviční Čech, ale mám pocit, že Češi náš jazyk milují.

Šmajda dlouho přemýšlel nad svými vlasy!

15. února 2015 v 11:59 | Týna |  Novinky
Po jedenácti letech se rozhodl pro změnu image. Lituje toho? Slovenský zpěvák Miro Šmajda známý zejména z první řady Česko Slovenské SuperStar dlouho uvažoval nad novým účesem. Ke změně image se však podle vlastních slov nakonec odhodlal docela nenuceně a svého rozhodnutí nelituje.

"Byla to taková spontánní změna po jedenácti letech. Dlouho jsem přemýšlel, jak by asi vypadal Šmajda s krátkými vlasy. Nejprve jsem si říkal, že zkusím nějaký šikovný photoshop, ale pak jsem dospěl k závěru, že jednodušší bude ostříhat se a uvidím to hned. Takže už jsou pohřbeny, chuďátka," zasmál se mladý Košičan.

"Nevedla mě k tomu žádná přelomová událost, ani mě nikdo nepřemluvil, nic takového. Spontánně mě to napadlo, řekl jsem si, že bude sranda," poznamenal. Vlasy zpěvák shodil začátkem prosince krátce po 26. narozeninách.

"Jsem rád, z extrému do extrému. Rostou mi ale dost rychle, takže z toho nedělám žádnou tragédii, za půl roku bych je mohl mít zase po ramena," dodal.

Foto: © terrapie.cz
(Zdroj: damskajazda.webnoviny.sk)

Miro Šmajda s novou kapelou Terrapie!

3. února 2015 v 15:09 | Týna |  Novinky

Miro Šmajda a jeho kolegové z bandy mirosmajda.com založili novou skupinu Terrapie. Miro v ní spolu s Mattem Hejdukem zpívá a hraje na kytaru, Woody Koval zpívá a hraje na basu, Dominik Smutný hraje na bicí. Mladíci připravují vydání debutového alba na březen/marec, zatím světu představili svůj první singl a zároveň i videoklip. "Při klipu na debutový singl Odpovede jsme vsadili na jednoduchost a autentičnost, hraní jsme si hodně užívali. Doufáme, že naše muzika bude lidi bavit tak jako nás!" řekl Miro.

Singl nazvaný Odpovede můžete slyšet i ve vysílání Rádia Live SK, které ho uvedlo do světa jako první rádio!

(Zdroj: www.radiolive.sk)

DALŠÍ ČLÁNKY ZAMĚŘENÉ NA NOVÝ VIDEOKLIP: