Březen 2015


Miro Šmajda a Terrapie ovládli Rock Café!

22. března 2015 v 15:39 | Týna |  Novinky
Ve středu 18. března v klubu Rock Café na pražské Národní třídě byla odstartována Tour Terrapie 2015 v čele s frontmanem Mirem Šmajdou. Ten prošel obdobím změn a nyní má kolem sebe partu muzikantů, se kterými tvoří dokonalý tým. Donedávna se jeho sólová kapela totiž různě obměńovala...

Koncert začal dívčí poprockovou předkapelou K2 z Hradce Králové, která vznikla v roce 2005, a za dobu působení má na svém kontě dvě desky. V současné době se pomalu a jistě chystají vydat další. Monča, Klára a Míša to v klubu pořádně rozparádily a dokázaly, že i ony mají své publikum, které si vyžádalo přídavek.

Přišel čas na Terrapii, ale i Odpovedě...

Terrapie je jak název kapely a stejnojmenného alba, tak i písně, která uvedla koncert v čele s Mirem Šmajdou. Tento koncert patřil hlavně představení debutového alba. Jmenovitě zazněly například songy Terrapie, Odpovedě, Stévia, Kaleráby, Tamara, samozřejmě nechyběly skladby jako Nostalgie, Requiem či Na na na.

Nebudeme ale předbíhat. Po páté skladbě Dávno totiž nastal okamžik, kdy kapela pozvala hosta, jenž pokřtí jejich debutové album Terrapie. Nebyl to nikdo jiný než Leoš Mareš, který mezi řečí zavzpomínal na úplné začátky popularity Mira Šmajdy. Když bublinky pokřtily novou desku, která hned putovala směrem k publikum, koncert v plné palbě pokračoval dál. Díky přiložené fotogalerii si můžete tento večer připomenout.

Takhle se změnil rocker Miro Šmajda. To je překvapení!

22. března 2015 v 12:29 | Týna |  Novinky
Zpěvák Miroslav Šmajda (26) dřív vypadal spíš jako pěkná holka. Se svými podivnými dlouhými vlasy připomínal studentku ze střední školy. Konečně ale svou bujnou hřívu shodil, začal cvičit a stal se z něj opravdu kus chlapa. Tomu říkáme změna a rozhodně tleskáme. Je to obrovská změna k lepšímu!

"Měl jsem období ticha a mnohých změn, uspořádal jsem si priority," svěřil se Šmajda, kterého teď fanynky "žerou" snad ještě víc, než tomu bylo před lety. Z vyhublého mladíka se jako mávnutím kouzelného proutku stal sexy svalovec, na němž mohou roztoužené dámy jen oči nechat.

Miro se v roce 2009 zúčastnil hudební soutěže Česko Slovenská Superstar, kde ve finále skončil na 2. místě. Od té doby koncertuje a vystupuje. 11. března 2012 Šmajda na tiskové konferenci oznámil, že bude pod pseudonymem Max Jason Mai reprezentovat Slovensko na hudební soutěži Eurovision Song Contest 2012 v Baku. 22 bodů ve druhém semifinále s písní Don't Close Your Eyes na jeho postup ale nestačilo. Tak třeba se mu alespoň teď povede prorazit tak, jak by si přál.

(Zdroj: www.tyden.cz)

Záznam: TERRAPIE - Křest alba s Leošem Marešem (18.3. 2015)

21. března 2015 v 18:09 | Týna |  Ostatní videa
Ve středu (18.3.2015) v pražském klubu Rock Café pokřtila nově vzniklá rocková skupina Terrapie svoji stejnojmennou debutovou desku. Kmotrem alba se stal Leoš Mareš. Více v přiloženém videu... :)


Miro Šmajda: Zatím mi vyhovují pražské podnájmy!

18. března 2015 v 14:39 | Týna |  Rozhovory
Slovenský zpěvák, který momentálně našel domov v Praze věří, že i na Slovensku si jeho hudba najde dostatek příznivců. Původně plánoval vydat třetí desku jako Miro Šmajda, ale do cesty se mu připletla kapela, které vymyslel název Terrapie. Právě dnes večer se v pražském Rock Café odpálí nejen koncert české kapely Terrapie se slovenským zpěvákem Mirem Šmajdou, ale uskuteční se i křest debutového alba této nové formace.

Říká se, že "image je na nic", ale v tvém případě to rozhodně neplatí, protože jakmile si se objevil bez své pověstné blond hřívy, rozpoutalo se kolem tebe mediální peklo...
Jsem vděčný za více než měsíc, dokud se to provalilo. Zase jsem se přesvědčil, že se řeší moje vlasy, jestli je mám nebo nemám, přítelkyně, cokoliv, jen ne hudba.

Co je za tím, snaha upoutat, upozornit na sebe?
Ostříhané vlasy nepomohou v ničem, prostě jsem se rozhodl po jedenácti letech ostříhat, to je všechno.

Maťo Ďurinda říká, že dlouhé vlasy jsou rock and roll. Nové CD tedy bude měkčí, baladické, taneční...?
Naopak CD bude tvrdší než moje předchozí. Však i Maťo střídá délku dokonce i barvu vlasů. Když se v 94-tém ostříhala celá Metallica, přežila to rocková scéna a věřím, že prožijeme i můj sestřih (úsměv).

Si smířený s faktem, že ses usadil v Praze, slovenské publikum není natolik rockové?
Není to o mém smíření, pravdou je, že nás živí český trh, ale plánujeme proniknout i na Slovensko. Melodická stránka nikdy nebude chybět, protože v mém rukopise je melodie důležitá, tak věřím, že si tam najdou své i ne ortodoxní rockeři.

Miro Šmajda pokřtí album s názvem Terrapie!

18. března 2015 v 11:59 | Týna |  Novinky
Slovenský zpěvák Miro Šmajda pokřtí dnes v pražském Rock Café první album své nově vzniklé rockové kapely Terrapie. Stejnojmennou nahrávku, která oficiálně spatří světlo světa 25. března, uvede do života český moderátor Leoš Mareš.

"Leoš možná na první pohled někomu nepřijde jako typický rocker z nějaké kapely, ale stylem života je to podle mě právě týpek, který je léta symbolem hesla 'drogy, sex a rock'n'roll', proto tato volba," řekl 26-letý Košičan v rozhovoru pro agenturu SITA.

Nápad založit Terrapii přišel už koncem listopadu loňského roku, kapela však oficiálně vznikla v lednu 2015. Tvoří ji čtyři čeští hudebníci a slovenský zpěvák, který je zároveň i jejím frontmanem. "Šel jsem připravovat třetí sólové album, tak jsme se setkali na pivu banda muzikantů a najednou přišel nápad, že pojďme založit kapelu, která by byla stylově výraznější. Takto vznikla Terrapie - vlastně namísto mé třetí desky, tu jsem zatím odsunul na neurčito," vysvětlil Šmajda. "S klukama jsme již dříve občas hrávali, takže jsme takový ověřený tým, taková rodina," podotkl. Žánrově je jejich společná hudba podle jeho slov o něco expresivnější jako sólové skladby, které psal předtím. "Polovina alba je mnohem tvrdší a druhá polovina je zase veselá a pozitivní. Moje sólové věci byly dost temné, melancholické a toto je zas takové místy extrémně tvrdé a místy pozitivní nebo i vtipné, je to trošku jiné," přiblížil.

Terrapie - Facebook (16.3.2015) #121

17. března 2015 v 12:59 | Týna |  Facebook
» Zpráva z Oficiálního facebooku Terrapie | 16.3.2015
image host

Miro Šmajda promluvil o Terrapii aneb cesty hudby jsou i o ránách v ringu!

16. března 2015 v 19:08 | Týna |  Rozhovory
Zima končí, její dozvuky jsou patrné už jen v ozvěnách. Na scénu přichází jaro, které s sebou přináší nejednu změnu. K teplejšímu počasí a sem tam svitu slunce, které láká lidi ven, se na svět dostává i hudební novinka. Tu má pod taktovkou nově vzniklá skupina, která nese pro mnohé, kteří trpí jarní únavou, trefný název, a to Terrapie. Nejen o tom, jaká je její debutová deska, jsme si popovídali s jejím frontmanem Mirem Šmajdou.
"Myslím, že každá muzika by mala v dnešnom uponáhľanom svete pôsobiť terapeuticky."

Ahoj! První věc, která mě zajímá, je vaše nově vzniklá kapela. Dá se říct, že z mirosmajda.com vznikla skupina nová - Terrapie. Členové jsou stejní, takže se nabízí otázky, koho z vás napadla tahle změna a proč?
Moja sólová kapela sa minulý rok rôzne obmieňala, takže zostava je vlastne iná. Tento nápad vznikol spontánne pri pive, založiť kapelu - Terrapie, ako nový brand.

Máte nějaký vzor nebo inspiraci, který vás nakopl k vytvoření tohoto projektu?
Je to veľmi prosté. Každý predsa občas potrebuje Terrapiu, nie? :))

Miro Šmajda (Terrapie): Naše debutové album bude hodně rozmanité!

14. března 2015 v 17:39 | Týna |  Rozhovory
V lednu jsme vám představili novou kapelu Terrapie, která má svůj domov v Praze. Od vypuštění prvního singlu již uběhlo pár týdnů a tento měsíc se dočkáme jejich debutového alba. Více o kapele i chystaném počinu nám povyprávěl jejich zpěvák a kytarista Miro Šmajda.

Nedávno jste založili novou kapelu Terrapie. Jak jste se dali dohromady a jak vznikl název?
Dohromady jsme se dali - doslova u piva. V jedné naší oblíbené hospůdce na pražských Vinohradech. Název Terrapie vznikl spontánně, protože jsme blázni. Každý člověk je svým způsobem blázen. A každý blázen přece potřebuje dávku "terrapie" :)

Před více než měsícem jste vypustili první singl Odpovede. Oproti předchozí tvorbě jste dost přitvrdili, jaké byly reakce fanoušků?
Reakce fanoušků byly převážně pozitivní, a už se nemůžeme dočkat, co řeknou na celou desku.

Kdy bude venku váš debut a co můžeme od něj očekávat?
Debut oficiálně vyjde v polovině března/marca, a křtít ho budeme 18.3. v pražském Rock Café. Deska je hodně rozmanitá. Šest songů je výrazněji tvrdých, dvě balady, a tři takové á la "road tripovky".

Terrapie - Terrapie (2015) - Album Teaser

11. března 2015 v 13:50 | Týna |  TERRAPIE - teaser
Kluci včera zveřejnili teaser celého debutového alba, které vyjde pod názvem TERRAPIE v půlce března digitálně; fyzicky se bude prodávat od dubna. Co na to říkáte? :)

[EDIT: 13.3.2015]: Postupně se zveřejňují celé songy z alba - kliknutím na symbol "►" se spustí celý song.
.
.
TRACKLIST:

001. Terrapie
002. Stévia
003. Kaleráby
004. Bitch
005. Tamara
006. Démon
007. Dávno
008. Tiene
009. Odpovede
010. Každý Deň
011. Ženy
© TERRAPIE, 2015

MIRO ŠMAJDA a jeho TERRAPIE!

10. března 2015 v 14:49 | Týna |  Novinky
Slovenský frontman české kapely vzal rok 2015 pevně do svých rukou.

Po radikální změně image, managmentu i personálním obsazení kapely, změnil název a chystá se na debutovou desku! Debutová deska TERRAPIE je tady!

Nová kapela Mira Šmajdy - TERRAPIE - se v půlce března chystá vydat eponymní album. Česká kapela se slovenským frontmanem pokřtí album v Rock Café 18.3.2015 od 19:30. Kmotrem bude Leoš Mareš a hostem večera bude spřízněná kapela mladých rockerek - K2. Jak předpovídá v lednu představený singl "Odpovede", album bude mít hodně masivní a moderní zvuk. Sympatická pětice ve složení Miro Šmajda, Matt Hejduk, Woody Koval, Dominik Smutný a Jakub Mahdies taky slibuje svěží rozmanitost, tvrdost, silné melodie, nálady, texty a hlavně našlapaný nával pozitivní energie (nejen) na jarních koncertech.

Debutové album vyjde v půlce března digitálně, fyzicky se bude prodávat od dubna.

Slavné pády: Miro Šmajda & Marta Jandová

8. března 2015 v 18:49 | Týna |  Novinky
Zákon gravitace je spravedlivý a nedělá rozdíly mezi malými dětmi a světovými hvězdami. Pády mohou být náhodné, pod vlivem alkoholu, způsobené následkem nečekaného uklouznutí, nejhorší jsou samozřejmě pády kariérní, ale o těch teď nemluvíme.

Společný pád absolvovali na pódiu Marta Jandová (40) a Miro Šmajda (26). Zpěvačka se na kolegu nečekaně vrhla, ten neudržel rovnováhu a oba se smíchem padli na zem.

(Zdroj: www.pluska.sk)


Miro Šmajda se řídí principy buddhismu a taoismu!

7. března 2015 v 17:59 | Týna |  Novinky
Slovenského zpěváka Mira Šmajdu od dětství zajímají východní filozofie. "Nejvíce mě lákají principy buddhismu a taoismu."

"Líbí se mi, že například buddhismus není vnímán až tak jako náboženství, ale spíše jako filozofie," uvedl 26-letý zpěvák v rozhovoru pro agenturu SITA. "Nepůsobí tak striktně, že tu máš jednoho boha a máš to takto napsané a tady máš nějaká pravidla, která se klidně dají obcházet nebo měnit, když nějakého pána napadne, že mu něco nevyhovuje," vysvětlil. "V naší křesťanské zemi si zároveň všichni hrají na moralisty a stále vše kritizují," zhodnotil mladý Košičan.

Nejvíce ho však podle jeho slov rozčilují lidé chodící na zpovědi. "Lidé se zpovídají a myslí si, že pak mají zase čistý štít. Z toho mi je upřímně na zvracení. Vždycky mi to bylo proti srsti," poznamenal rozhořčeně. "Kdo jim dal návod na žití? Myslí si, že ho mají, protože chodí do kostela," pokračoval. "Už jsem párkrát byl za to sprdnutý a pořád o tom mluvím nahlas a je mi to jedno. Je to můj názor," řekl. "Jsem zastánce životní cesty individualismu. Každý má právo být sebeurčená osoba a každý má právo na život s tím, že respektuje všechno ostatní kolem. A tohle se mi líbí na buddhismu, ten totiž nikoho do ničeho nenutí, je to naprosto svobodné. To si myslím, že je asi nejlepší víra nebo životní cesta - cesta podle zákonů přírody, protože příroda je univerzálně chytrá," dodal.

Foto: © Plus JEDEN DEŇ/Matej Jankovič
(Zdroj: www.netky.sk)

Miro Šmajda učí známé zpěv!

7. března 2015 v 16:29 | Týna |  Novinky
Slovenský zpěvák Miro Šmajda nabídl známým a kamarádům, kteří se chtějí zdokonalit ve zpěvu, že jim s tím pomůže.

"Mám spoustu kamarádů - zpěváků, kteří kdyby chtěli pomoci, tak to pro ně rád udělám," řekl v rozhovoru pro agenturu SITA mladý Košičan. "Normálně jsem si to vystavil i na svůj facebookový profil," dodal.

Vše podle Šmajdových slov začalo docela nevinně, když za ním po koncertě přišly dvě zpěvačky. "Přišly za mnou dvě kamarádky - zpěvačky a říkají mi 'Poslouchej Miro, nechtěl bys nám dávat hodiny techniky a kondiční přípravy? To není možné, co ty uvřískáš a uzpíváš'," zasmál se. "Tak jsem jim řekl, že rád. Ale není to oficiální, učím spíš vybrané lidi," dodal.

Foto: © 2013, Metalsvet.cz
(Zdroj: www.netky.sk)