Duben 2015

Terrapie: Chtěli jsme točit sólovku, vznikla deska kapely!

26. dubna 2015 v 18:29 | Týna |  Rozhovory
Zpěvák Miro Šmajda opustil sólovou dráhu a věnuje se nyní především své nové kapele. Jmenuje se Terrapie, nedávno vydala debutové eponymní album a Šmajda se v ní mimo jiné pokusil rozbít předsudky, které vůči němu někteří fanoušci v minulosti měli.

Jak vlastně vznikla kapela Terrapie?
Moje doprovodná sestava se v posledních měsících dost změnila a Terrapie z toho vlastně vznikla spontánně. Seděli jsme s kluky na pivu a tam přišel nápad, že vznikne kapela, jejíž hudba bude tvrdší a výraznější. Myslím si, že je i rozmanitější, veselejší a expresivnější. V Československu jsme jediná česká kapela se slovenským zpěvákem. V sestavě jsou čtyři Češi a já Slovák. A zpíváme slovensky.

Přesto se na některých plakátech objevujete jako Miro Šmajda a Terrapie.
Jsme na začátku a občas se potýkáme s tím, že pořadatelé čekají, až se jméno nové kapely na hudební scéně udomácní. Zatím si přejí, abychom mé jméno v souvislosti s koncerty používali. Byly časy, kdy mě to znervózňovalo, ale teď jsem si na to zvykl.

Proč jste se rozhodl takto odpojit od své úspěšné sólové dráhy?
Ani bych neřekl, že se nějak odpojuju. Vydal jsem dvě sólové desky a pak jsme si spontánně řekli, že to zkusíme jako kapela. Nevylučuju, že někdy v budoucnu vydám pod svým jménem další sólovou desku.

Budete se nyní Terrapii věnovat na sto procent?
Určitě. Na začátku tohoto projektu bylo, že jsme se chystali nahrávat mé třetí sólové album. Nakonec jsme se ale rozhodli změnit jméno kapely a točili jsme už desku Terrapie. Samozřejmě na sto procent. Pro mě je to nejdůležitější projekt, pro mé spoluhráče také. Tím spíš, když máme docela dobré ohlasy.

Co fanoušci oceňují nejvíce?
Těší mě, že pomalu mizí předsudky některých rockových fanoušků, kterým vadilo, že jsem se zúčastnil soutěže SuperStar. Dlouhodobě jsme nebyli schopni oslovit cílovou skupinu dospělých rockerů, kteří ten problém měli. Zdá se, že je to teď lepší, což mě těší.

(Zdroj: www.play.cz)

Miro Šmajda si chrání své soukromí!

26. dubna 2015 v 17:48 | Týna |  Novinky
Slovenskému zpěvákovi Mirovi Šmajdovi podle jeho slov velmi vadí, když se mu někdo hrabe v soukromí. "Nesnáším rýpání se v soukromí. Když se mě novináři ptají na přítelkyně nebo mi chtějí fotit byt, vždy na to reaguji stylem 'Nezlobte se, technicky by to neměl být problém, ale já své soukromí odhalovat nebudu'," řekl mladý Košičan v rozhovoru pro agenturu SITA.

"Jsou na to zvyklí a já to chápu, neboť zde je kdekdo rád, že může cokoli odhalit," poznamenal sympatický interpret. "Když člověk nemá co sdílet z té umělecké hodnoty, tak je mu to jedno, ukazuje přítelkyni, psa, dům... Pro mě mají tyto informace absolutně nulovou validitu. Když si o nějakém zpěvákovi nebo herci přečtu, že se někde objevil s novou přítelkyní, 'Však je to jejich věc, nač o tom píší?' Myslím, že je stále co říct a těchto témat se dotýkat vůbec netřeba," dodal na závěr.

(Zdroj: www.agentury.sme.sk)

Miro Šmajda má Terrapii, rockovou kapelu!

25. dubna 2015 v 17:59 | Týna |  Novinky
Zpěvák Miro Šmajda natočil po své úspěšné účasti v televizní soutěži Česko-Slovenská SuperStar v roce 2009 dvě sólová alba. Stylově na nich přinesl líbivé melodické písničky na rockovém hudebním základu a na naší i slovenské hudební scéně se dostatečně etabloval.

Loni se rozhodl natočit třetí sólovou desku. Jeho doprovodná kapela ale už předtím zaznamenala několik změn v sestavě, a tak když se svými víceméně novými spoluhráči seděl a klábosil v restauraci u pivka, přišel spontánní nápad založit rockovou kapelu, která nebude mít ve štítu jeho jméno. Tehdy se na světě zjevila Terrapie. Minulý měsíc vydala debutové album.

"Šel jsem do studia natáčet sólovou desku a natočil jsem album kapely," usmívá se Šmajda a konstatuje, že Terrapie je jediná skupina na světě, ve které jsou tři Češi, jeden Slovák a texty jsou ve slovenštině.

"Neznamená to, že v budoucnu už nenahraju další sólovou desku. V tuto chvíli jsem ale zpěvákem rockové kapely Terrapie, která je ve srovnání s písněmi mé sólové dráhy tvrdší, dravější a expresivnější," konstatuje Šmajda.

"Tvrdá hudba mi byla vždycky bližší. Když jsme se tedy rozhodli založit Terrapii, mohli jsme si dovolit skládat rockovější písničky, což mě velmi potěšilo. Při nahrávání mých sólových desek jsme byli ovlivněni názory a přesvědčeními lidí ze šoubyznysu. Většinou měli pocit, že když budou mé písničky jemnější, budou se lépe prodávat. Najednou jsme ale zjistili, že se to dá dělat úplně jinak, po svém. Jako kapela jsme teď nezávislí. Není to jednoduché, protože nemáme oporu v penězích nebo kontaktech. Zase nám ale nikdo nediktuje, co máme dělat. Pocit svobody je fajn," uzavírá ještě Šmajda.

(Zdroj: www.novinky.cz)


Video: Terrapie - Nepomuk, MC Dvorec (17.4.2015)

25. dubna 2015 v 14:19 | Týna |  Videa z koncertů
Bitch (autorská skladba)

Nová alba 15. týdne: Terrapie

19. dubna 2015 v 18:50 | Týna |  TERRAPIE - recenze
http://media.novinky.cz/446/484461-original1-a3x1u.jpgV tomto týdnu se na trh nedostává žádné mimořádně očekávané album. Za pozornost nicméně stojí počiny skupiny Halestorm, zpěvačky Cassandry Wilson nebo našich Terrapie, Tiché dohody či Johnyho Machetteho.

Terrapie: Terrapie
První album nové české skupiny, v jejímž čele stojí slovenský zpěvák Miro Šmajda. Skladby jsou tvrdší než ty, které Šmajda nabízel jako sólista. Ztrácí se v nich však aranžérská zručnost, album je po určité době příliš předvídatelné.

Celé album k poslechu ~ TERRAPIE - TERRAPIE
(Zdroj: www.novinky.cz)

Miro Šmajda: "Žiju si svůj VELKÝ hudební sen!"

19. dubna 2015 v 17:59 | Týna |  Scans
Z časopisu Čtyřlístek: Ahoj, tady Fifi SPECIÁL; č. 10/2015
» SCAN NALEZNETE V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda: "Myslel jsem si, že když se ostříhám, začnou se soustředit na muziku!"

19. dubna 2015 v 14:09 | Týna |  Rozhovory
Nenechte se zmýlit titulkem - ačkoliv se o účesu Mira Šmajdy mluvilo hodně už za dob jeho účinkování v SuperStar a táhne se to s ním dodnes, v našem rozhovoru toto téma podstatné není. Právě naopak. Soustředíme se na hudbu, kapelu Terrapie, cestování i experimentování.

Na začiatok je dôležité sa spýtať - prečo vznikla Terrapie ako nová značka a kapela, keď si mal zabehnutý svoj band?
Moja zostava sa dosť zmenila, takže to vzniklo tak spontánne. Sedeli sme s chalanmi na pivku aj s takými novými tvárami, s ktorými sme potenciálne riešili, že budeme spolu hrať. A tam vznikol nápad, že poďme založiť bandu, ktorej muzika bude tvrdšia, výraznejšia. Na jednej strane je to o dosť veselšie, ako boli tie moje predchádzajúce veci a na druhej strane ešte tvrdšie. Dajme tomu, že moja druhá sólová doska bola šmahnutá do melanchólie, ako celok pôsobila zasnívanejšie.

A myslím si, že toto je také rozmanité, tvrdšie, veselé, expresívnejšie. V Česko-Slovensku sme jediná česká kapela so slovenským spevákom, ktorá ešte aj spieva po slovensky. Ale priznám sa, že u mnohých usporiadateľov a organizátorov zatiaľ nie je jednoduché etablovať sa iba ako Terrapie, lebo samozrejme nikto nevie, čo to je. Bude chvíľu trvať, než sa tá značka etabluje. Takže aj tak sa uvádza Miro Šmajda a Terrapie.

Máš pocit, že vaša hudba má terapeutické účinky?
Akákoľvek muzika to je, tak by mala mať terapeutické účinky. Pretože keď ti to robí dobre, zrelaxuješ sa a vypneš, tak je to terapia. A prečo sa tak rovno nepomenovať?

Foto: Terrapie - Liberec, Klub Viadukt (11.4.2015)

18. dubna 2015 v 16:39 | Týna |  Koncerty
» Autoři fotek: Katka J., www.facebook.com
image host image host image host image host image host

Foto: Terrapie - Opava, Klub ART (3.4..2015)

18. dubna 2015 v 16:09 | Týna |  Koncerty
» Autor fotky: Petr Lasák, www.regionopavsko.cz
image host


Foto: Terrapie - Strakonice, Music bar Křemelka (28.3.2015)

18. dubna 2015 v 14:25 | Týna |  Koncerty
» Autor fotky: Diana J., www.facebook.com
image host


Mira Šmajdu k tvorbě inspiruje cestování!

17. dubna 2015 v 20:19 | Týna |  Novinky
Známý slovenský zpěvák se letos v létě chystá na road trip s kapelou Terrapie, s níž nedávno vyrazil na turné.

Slovenského zpěváka Mira Šmajdu k tvorbě podle jeho slov velmi inspiruje cestování. Na dovolené si však nezvykne s sebou brát kytaru ani během ní aktivně nevymýšlí nové skladby. "Když jsem byl někde venku, nikdy jsem nic nenapsal, tak jsem si s sebou přestal brát kytaru. Vždycky jsem si ji totiž bral a pak jsem zjistil, že je to naprosto zbytečné, že jsem ji i tak nikdy nechytil do ruky," řekl v rozhovoru pro agenturu SITA.

"Člověk cestuje, je, přemisťuje se, stále tam je co dělat a říkám si 'Budu tu hrát na kytaru, když můžu hrát potom?'," vysvětlil 26-letý Košičan. "Nápad se mi v podstatě vždy nějak nevědomě otevře, není to o tom, že bych čekal, že na dovolené napíšu desku a pak, když se to nestane, bych byl na sebe naštvaný a říkal si, že mi to volno až tak moc nedalo. Naopak, když se vrátím, najednou zjistím, že mám výborně odpočinutý mozek a pohodu a mohou opět začít povinnosti," přiblížil.

Video: TERRAPIE - křest CD, Rock Café (18.3.2015)

17. dubna 2015 v 18:59 | Týna |  Ostatní videa
Sestřih z křestu nového alba TERRAPIE, který se konal 18.3. 2015 v pražském klubu Rock Café...


Miro Šmajda ONLINE: Můj život mě baví!

12. dubna 2015 v 16:39 | Týna |  Novinky
Od dob, kdy Miro Šmajda téměř vyhrál československou SuperStar, uběhlo 6 let. Zpěvák změnil image, kapelu a v březnu vydal nové album. Miro přijal pozvání na ONLINE rozhovor do redakce Pluska.sk.

Verča: Ahoj Miro je k dispozici CD Terrapie už v obchodech ČR? Nebo CD bude k dispozici jenom na koncertech a pomocí předobjednávky přes Vás.
Miro Šmajda: Dobry den vsetkym, novy album TERRAPIE je v predaji na www.bontonline.cz a www.bontonland.cz, v ceskej distribucii kamennych obchodov by mal byt v tychto dnoch, a v slovenskej distribucii v priebehu aprila.

K.: Čau Miro, máš nějakého vysněného interpreta nebo skupinu se kterou by sis chtěl zazpívat? :)
Miro Šmajda: Rad by som si zaspieval napr. s Metallicou alebo Foo Fighters.

Iva: Nový album je veľmi dobrý, gratulujem, neuvažuješ ponúknuť niektoré (pre rádiá stráviteľné) piesne aj rozhlasovým staniciam na Slovensku (napr. Tamara al. Dávno a pod.)?
Miro Šmajda: Diky velmi pekne, som rad, ze sa paci, radiam urcite ponukneme tie mainstreamovejsie kusky z alba - vid Kaleraby, Zeny, Tamara, Davno, Kazdy den. Tak dufam, ze budu hrane.

Sara: Ktora piesen z noveho alba Terrapie je Tvoja najoblubenesia?
Miro Šmajda: Demon.