Prosinec 2015

ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE!

24. prosince 2015 v 10:39 | Týna |  OSTATNÍ
Již šestým rokem bych Vám prostřednictvím tohoto blogu chtěla popřát štastné a veselé Vánoce! Na sepisování smysluplných článků, přání a podobně moc nejsem, tak jsem se mrkla, co jsem psala do "vánočního" článku minulý rok. Vtipné bylo to, že jsem žádný článek vůbec nepsala... :D

Všem příznivcům i náhodným návštěvníkům přeji klidné a ničím nerušené prožití vánočních svátků strávené s těmi, které máte rádi, spoustu klidu a pohody a ať se vám splní vše, po čem toužíte. Do nového roku 2016 hlavně pevné zdraví, zbytek přijde sám. :)

Ať jsou nejen následující sváteční dny ŠŤASTNÉ a VESELÉ!

- Týna

Miro Šmajda vyzval Lucii Bílou k vánočnímu valčíku!

20. prosince 2015 v 14:29 | Týna |  Novinky
Krátce před vánočními svátky se v rádiovém éteru objevilo jedno nečekané hudební spojení. 15. prosince odpremi-éroval Český rozhlas vánoční duet Mira Šmajdy a Lucie Bílé s názvem "Valčík".

Původně neměla skladba s Vánoci vůbec nic společného, nakonec ji ale vývoj ke spojení s nejkrásnějšími svátky v roce nasměroval. "Nápad na tenhle song vznikl v mé hlavě velmi spontánně po krátkém večerním přemýšlení nad tím, jak jsou lidé v dnešní rychlé době zbytečně chladní, uzavření, často osamělí a nenaplnění, i když mají kolem sebe další lidi. Nebylo tedy prvotním cílem udělat vysloveně vánoční píseň, ale nějak se to k refrénu hodilo," vysvětlil Šmajda jakožto autor skladby.

Hlasy obou interpretů k sobě příjemně pasují, jen Šmajda má občas problémy s výslovností, neboť celá píseň je zpívaná v českém jazyce. Postavená je na klavíru a klenuté tiché melodii. Text nutí k předvánočnímu přemýšlení a celkově nahrávka patří k tomu lepšímu, co v repertoáru Miro Šmajda má. Ten působí v současnosti v České republice s kapelou Terrapie. Lucie Bílá se po porotcování talentové soutěže chystá na rok 2016, kdy bude velkolepě oslavovat své kulaté narozeniny.


(Zdroj: www.musicserver.cz)


DALŠÍ ČLÁNKY O SPOLEČNÉM DUETU:


Nečekaná spolupráce: Poslechněte si vánoční duet Lucie Bílé a Mira Šmajdy!

17. prosince 2015 v 15:00 | Týna |  Novinky
Předvánoční šílenství vrcholí a mezi známými svátečními hity si své místo hledají i hudební novinky. Asi největším hudebním překvapením letošních Vánoc je čerstvě zveřejněná spolupráce Mira Šmajdy a Lucie Bílé.

Výsledkem je příjemné spojení hlasově obdařených zpěváků Lucie Bílé a Mira Šmajdy, kteří si v duetu Valčík hrají s jemností a navozují přímo romantickou atmosféru Vánoc. Textově ani hudebně se však nemusí nutně spojovat s Vánocemi, ale spíše se vzájemnou lidskou blízkostí, což bylo podle 27-letého hudebníka počátečním záměrem.

"Nápad na tento song vznikl v mé hlavě velmi spontánně po krátkém večerním přemýšlení nad tím, jak jsou lidé v dnešní rychlé době zbytečně chladní, uzavření, často osamělí a nenaplnění, i když mají kolem sebe nějakých lidí. Nebylo tedy prvotním cílem udělat vysloveně vánoční song, ale nějak se to k refrénu hodilo, a tak se to samo přirozeně nasměrovalo k Vánocům," vysvětlil Miro Šmajda, který v současnosti působí v Čechách s kapelou Terrapie.

Pohodová skladba, která je celá nazpívaná v českém jazyce, měla svou premiéru 15. prosince v Českém rozhlase. Její nahrávání označuje Miro za příjemnou zkušenost. "Lucka je velký pofík. Napadlo mě, že by se můj hlas s tím jejím mohl v rámci duetu fajn doplňovat, tak jsem inicioval spolupráci. Poslal jsem jí demo nahrávku a po kladné reakci jsme se dohodli, že to nahrajeme," přiblížil zpěvák vznik skladby.


(Zdroj: www.hudba.sk)

Miro Šmajda zveřejnil vánoční duet s Lucií Bílou!

17. prosince 2015 v 11:19 | Týna |  Novinky
Slovenský zpěvák Miro Šmajda zveřejnil v úterý novou vánoční píseň Valčík. Melodický duet s Lucií Bílou nasadil do vysílání Český rozhlas.

"Mám z toho velkou radost," řekl Šmajda v rozhovoru pro agenturu SITA. Námět na novou skladbu prý dostal zcela nečekaně. "Nápad na tento song vznikl v mé hlavě velmi spontánně po krátkém přemýšlení nad tím, jak jsou lidé v dnešní rychlé době zbytečně chladní, uzavření, často osamělí a nenaplnění, i když mají kolem sebe nějakých lidí," přiblížil Šmajda.

Mladý interpret prý původně vůbec neplánoval vypustit do světa právě vánoční píseň. "Zpočátku jsem nechtěl, aby to byl vánoční song, ale nějak se mi to do refrénu najednou hodilo, takže to k těm Vánocům nakonec přirozeně směřovalo," vysvětlil.

Lucii Bílou 27-letý Košičan oslovil hned jak píseň dokončil. "Napadlo mě, že by se můj hlas s Lucčiným mohl v rámci duetu fajn doplňovat, tak jsem inicioval spolupráci, poslal jsem jí demo nahrávku a po kladné reakci jsme se dohodli, že to spolu nazpíváme. Byla to opravdu příjemná zkušenost, Lucka je velký profík," podotkl Šmajda, který věří, že se výsledek bude líbit posluchačům všech věkových kategorií. "Budu šťastný, když lidem pohodově doplníme vánoční atmosféru," dodal.

Sám má prý Vánoce velmi rád. "Spojují se mi s rodinnou pohodou, odpočinkem a vůní všemožných dobrot," poznamenal. Nadcházející svátky však talentovaný interpret nestráví jen oddychově. V lednu už totiž plánuje zveřejnit další singl. "V lednu bude nový singl, ke kterému vypálíme rovnou i klip," prozradil.


(Zdroj: www.netky.sk)

Lucie Bílá & Miro Šmajda - Valčík (Official Audio)

15. prosince 2015 v 21:49 | Týna |  Novinky
Vánoční duet Lucie Bílé a Mira je konečně oficiálně venku! Dnes proběhla i premiéra na Českém rozhlase - Radiožurnál. Nezapomínejte, že pro Valčík můžete stále hlasovat v hitparádě Relaxáda... :)
© 2015 luciebila.com, mirosmajda.com

Miro Smajda & Terrapie - Miluj (New Song 2016 Teaser)

13. prosince 2015 v 12:29 | Týna |  Novinky
Kluci vypustili teaser na nový videoklip k singlu "MILUJ", který vyjde během ledna/januára. Jako předzvěst pro nový klip jsou hashtagy #MILUJ hudbu, #MILUJ priatelov, #MILUJ pohyb, #MILUJ zabavu a #MILUJ rodinu ... :)
© 2016 Miro Smajda & Terrapie

Lucie Bílá má s Mirem Šmajdou společný vánoční duet "Valčík"!

9. prosince 2015 v 14:00 | Týna |  Novinky
Ačkoliv se jedná o skvělou zprávu, tak prozatím není duet oficiálně z obou stran nikde zveřejněný. Nicméně, na rádiu RELAX byl minulý týden zařazený do éteru jako novinka a s novým kolem hitparády Relaxáda se vyšplhal až na 14. místo.

Podpořit Lucii a Mira můžete svým hlasem zde - radio-relax.cz/relaxada, kde (u vámi zvoleného umístění) rozrolujete seznam a vyberete "14. Lucie Bílá & Miro Šmajda - Valčík".

Nové kolo hitarády začíná dnes večer od 18:00 hod. na RELAXU, kde máte požnost si duet poslechnout a zhodnotit, jak se vám líbí propojení těchto dvou silných hlasů... :)

Díky moc za každý váš hlas!

Foto: Miro Šmajda & Terrapie - Havířov, Vánoční městečko (5.12.2015)

8. prosince 2015 v 13:49 | Týna |  Koncerty
» Autorka fotek: Ewilyn, www.facebook.com
image host image host image host image host image host

Vánoční městečko v Havířově: V sobotu diváky nadchl Miro Šmajda!

7. prosince 2015 v 13:49 | Týna |  Novinky
Přestože program vánočního městečka v Havířova začal už v sobotu, hlavní část se odvíjela v neděli, kdy bylo naplánováno rozsvícení vánočního stromu a koncert kapely Kryštof.

V sobotu večer sklízel potlesk několika stovek fanoušků Miro Šmajda s kapelou Terrapie. Dětem také po celé odpoledne naděloval Mikuláš.


Celý článek k přečtení i s fotogalerií najdete ZDE.
(Zdroj: www.karvinsky.denik.cz)

Miro Šmajda - Facebook (6.12.2015) #141

7. prosince 2015 v 12:29 | Týna |  Facebook
"Tak vcera Havirov podla ocakavani nesklamal, boli ste naozaj skveli!!! Dakujeme!"


Miro Šmajda - Facebook (1.12.2015) #140

4. prosince 2015 v 19:19 | Týna |  Facebook
"Beroun, dekujeme!!! ... a v sobotu 5.12. o 17.30 se vidime na namesti v Havirove! ..."