ESC - Media

Neveselý výsledek Maxe Jasona Šmajdy Maie!

29. května 2012 v 15:20 | Týna
Max Jason Šmajda Mai byl posledním z řady slovenských zpěváků, kterého jsme vyslali reprezentovat naši, přiznejme si neskromně, pěveckou velmoc, do nadnárodní soutěže.
Nemluvím o nadnárodní velmoci náhodou. Minimálně posledních osm let sezónu co sezónu poslouchám z úst různých porotců, trenérů a katů, že zpěváci, které produkují jako na televizním běžícím pásu soutěže typu SuperStar, Talent či Hlas, by byli milionáři, kdyby zpívali anglicky nebo se narodili v Americe.

Max Jason Šmajda Mai je také produktem jedné z těch show, ačkoli marketingově přizpůsobeným. Heavymetalista s vzezřením křehké blondýnky, něco mezi emo a potomkem pravověrných rockerů. Vždyť ať. Vkládali jsme do něj naděje, na euforické hokejové vlně věřili v další mezinárodní finále. Internetové deníky chrlily zprávy o podmaňovaní si dalekého Ázerbájdžánu skupinou z ne zcela malé země ve středu Evropy.

Max Jason Šmajda Mai měl šanci. Byl jiný, než všichni ti splývající s komerčním davem. Odlišný vzezřením, stylem, charismatem. O finále se mluvilo tak, že by nikoho, co týden, dva dával pozor, nepřekvapilo. Co na tom, že šest předchůdců brány do exluzivní finálové společnosti neotevřelo? Co na tom, že hlasovat pro našeho favorita mohli esemeskami jen cizí státní příslušníci? Plus porota, ve které jsme podle mých vědomostí neměli přísedícího?

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

5 důvodů proč Max Jason Mai neuspěl na Eurovizi!

27. května 2012 v 11:19 | Týna
Sobotní finále Eurovision Song Contest 2012 bylo opět bez Slovenska. Nepatřím mezi příznivce této soutěže a "reprezentaci" zemí formou populárních zpěváků a jejich písniček považuji za přinejmenším divný koncept. Takže i kdyby Max Jason Mai postoupil, byl bych na Slovensko hrdý kvůli úplně jiným věcem. Včetně úplně jiné hudby, která zde vzniká.
Přesto jsem se pokusil sepsat pět hlavních důvodů jeho neúspěchu. Objektivitu negarantuji, ale snaha byla.

Falešné jak divá svině?

Jedno je jisté: instrumentalisté (s pomocí playbacku?) Zahráli soutěžní skladbu dobře, no výkon zpěváka, předtím známého jako Miro Šmajda, ji potopil. Uřvanou, místy až přiškrcený hlas naznačuje, že příčinou mohla být tréma nebo přemotivovanost. Možná by před vystoupením pomohl nějaký ten panák na uvolnění - to však zřejmě v souladu s pravidly soutěže není (i když při některých účinkujících těžko uvěřit, že jsou střízliví/čistí).

Největším zklamáním byly přešlapy v technice zpěvu, když se Maxovi i v nejdůležitějších momentech - během refrénu - podařilo minout tóny. Přesto by zřejmě Paľo Habera při hodnocení jeho výkonu svůj slavný výrok nepoužil. Bylo by zvláštní na základě nezdařeného semifinálového vystoupení tvrdit, že Šmajda neumí zpívat. Ať si už o talentových soutěžích myslíte cokoliv, technická kvalita zpěváků je v nich spolu s vzezřením hlavním kritériem úspěchu. Kdyby zpěvák, který v SuperStar skončil druhý, opravdu nevěděl zpívat, byla by to velmi špatná vizitka i pro Haberu a ostatní porotce.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max nepostoupil, pro média je však stále žádaný!

26. května 2012 v 20:00 | Týna
Navzdory vypadnutí v semifinále nevládne v týmu Maxe Jasona Maie nějaká speciální poraženecká nálada. Právě naopak, skupina včera oslavila své vystoupení před 200 miliony diváků na celém světě kvalitní večeří a pak bazénovou párty až do časných ranních hodin.
"Toto je první krok," konstatoval Max Jason Mai těsně po oznámení výsledků, "zviditelnili jsme se a ukázali, že i u nás se dá hrát kvalitní rokenrol." Navzdory uvíznutí v semifinálové síti je o Maxe Jasona Maie v Ázerbájdžánu obrovský zájem a dnes měl několik setkání se zástupci vydavatelství a natáčel rozhovory pro lokální i světové televizní stanice. Rozhovor s Maxem včera odvysílala ruská televize ve svých hlavních zprávách, ruská pobočka MTV s ním nahrála svou verzi hudebního programu. Věříme, že i díky zájmu akreditovaných novinářů budeme ještě o Maxovi hodně slyšet.

(Zdroj: eurovisionsk.blogspot.com)

Slovensku se opět nepodařilo kvalifikovat do velkého finále!

26. května 2012 v 11:30 | Týna
Slovensko, které při své sedmé účasti zvolilo interním způsobem k reprezentaci Maxe Jasona Maie. Bohužel, ani v letošním roce se Slovensku nepodařilo kvalifikovat do finále mezinárodní hudební soutěže Eurovision Song Contest! Dalo se to čekat nebo je to překvapení?
Max Jason Mai v anketách napříč Evropou moc úspěchu nesklidil, bohužel mu k tomu nedopomohla show plná energie, kterou předvedl v semifinálovém kole.

V čem byl největší kámen úrazu pro Slovensko? Podle zahraničních názorů byla soutěžní skladba DCYE velmi odlišná od zajetých standardů, které se na Eurovizi prezentují.

Největší zrada však byla ve značné převaze balkánských států ve druhém semifinále soutěže, které drží při sobě - těch bylo celkem šest a své hlasy si tak rozdělily mezi sebe. Pokud by však team slovenské delegace odcestoval na zahraniční promo-tour, jistě by se daly nějaké ty kredity navíc zachránit. Bohužel se tak nestalo a vize o lehčí tour na Maltu, Izraele a dalších zemí - prezentované na tiskové konferenci v březnu se staly nenaplněným snem.

Podle zahraničních partnerů však byl problém i v komunikaci mezi redaktory eurovizních webů - televizí - delegací - managementem zpěváka. Pravdou je, že ve většině účastnických zemí přebírá celý podíl příprav hlava delegace, včetně kontaktu s veřejností a médii. Na Slovensku tomu však není a komunikaci s médii zajišťuje RTVS, která byla v posledních 14 dnech v Bratislavě a dění v Ázerbájdžánu se neúčastnila.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai nepostoupil do velkého finále Eurovize!

25. května 2012 v 16:10 | Týna
Písničková soutěž Eurovision Song Contest 2012 poznala během druhého semifinálového přenosu posledních deset interpretů, kteří postoupili do velkého finále. Brány do absolutního vyvrcholení soutěže se však nadobro zavřely před slovenským zástupcem.
Max Jason Mai a jeho rockový song Don't Close Your Eyes nezaujal porotce a diváky natolik, aby se mohl znovu předvést v sobotu. Dlouho očekávaný postup Slovenska do finále se tedy opět nekoná.

Během druhého semifinálového kola se zpěvák Miro Šmajda se svým novým projektem předvedl jako patnáctý v pořadí. Může to znít zaujatě, protože jde o slovenské interpreta, ale jeho vystoupení bylo skutečně jako vysvobození po záplavě tanečních či balkánských rytmů, kterých v dvouhodinovém přenosu bylo více než dost.

Vystoupení Maxe Jasona Maie patřilo mezi ty lepší. Vytknout mu lze, že příliš "tlačil na pilu" - možná s cílem podtržení rockového ducha, což by snad fanoušci ocenili na živém koncertě, ale v televizi to místy působilo až rušivě.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Druhá zkouška a tisková konference Slovenska!

20. května 2012 v 12:39 | Týna
Slovenský reprezentant má za sebou druhou zkoušku a tiskovou konferenci. Jak probíhala, co bude mít Max Jason Mai ve čtvrtek na sobě a co prozradil o sobě nového? Nabízíme další podrobný report slovenské účasti na letošním ročníku Eurovision Song Contest!
Max Jason Mai před zkouškou novinářům prozradil, že není zrovna nadšený z brzkého ranního programu. Přesto se do Baku Crystal Hall dopravil v dobré náladě a jak sám potvrdil, rozhodně bez nervozity, jelikož na pódiu není nikdy nervózní. Na dnešní nácvik se těší, stejně jako na večerní hokej s Ruskem.

Ve článku z první zkoušky Slovenska jsme Vám představili video, ve kterém zpěvák nazpíval v rockové verzi několik písní svých konkurentů. Novináři jej proto tentokrát poprosili o to, aby svoji skladbu "Don't Close Your Eyes" odprezentoval pouze za doprovodu akustické kytary.

Dnešní zkouška jednoznačně vyvrátila obavy ze středy, kdy vystoupení Slovenska působilo na první pohled staticky a až příliš klidně. Celá prezentace bude velmi energická a živá. Max a jeho skupina budou kompletně oblečeni v černé. Samotný zpěvák poté vystoupí bez čepice, v černé bundě bez trika, přívěšky na krku a černých kalhotech se stříbrnými řetězy. Oči bude mít zvýrazněné černou linkou. Jeho vyčesané vlasy dokonce některé novináře donutily k úsudku, že Slováci měli včera večer velmi divokou párty.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai: "Cítím se skvěle po této zkoušce!"

18. května 2012 v 16:09 | Týna
Max Jason Mai začal ve středu po zvukové žkoušce svoji konferenci větou: "Cítím se skvěle po této zkoušce!"
Na skutečnosti, že napsal sám text i hudbu ke skladbě, řekl: "Vždy jsem měl rád hudbu, umění, vystupování, takže to byla velká příležitost spojit tohle všechno dohromady."

Slovenská delegace také ukázala inovativní přístroj: Digitální podpiskartu - když ji držíme proti kameře v smartphonu, spustí se multimediální prezentace. Ještě jedno umělecké dílo bylo prezentováno a to amulet, který ukazuje symbol reprezentující mužskou a ženskou energii, který vytvořil sám Max Jason Mai.

"Jsem rock'n'rollový zpěvák a moje kariéra začala v garáži s kapelou, tak chci zůstat se svými kořeny. V Eurovizi je mnoho různých stylů hudby." A dodal: "Je mnoho rockových fanoušků, který si myslí, že je Eurovize štve, a možná toto je krok, jak je přivést zpět k Eurovizi."

"Je to velmi podstatné pro mě." Max Jason Mai vysvětluje. "Moje tělo, moje pokožka, můj celý zevnějšek - na tom všem záleží. Rockový hudebník, skladatel a kytarista Max Jason Mai má 23 let. Všestranný umělec bude reprezentovat Slovensko s rockovou skladbou Don't Close Your Eyes.
Za překlad děkuji rosemaid-fans.blog.cz
Originální článek v angličtině ZDE
(Zdroj: www.news.az)

Hard rock a kapuce pro Slovensko!

17. května 2012 v 21:00 | Týna
Hard rock je přesně to, co Slovensko prezentuje na letošní Eurovizi. Max Jason Mai, mladý zpěvák reprezentující středoevropskou zemi, zkoušel včera poprvé jeho píseň, ukazující výrazné vystoupení plné energie.
"Proč bych měl být nervózní? Ne, nejsem!" - Toto řekl Max Jason Mai pro Eurovision.tv právě před svou zkouškou. Don't Close Your Eyes je jedinou hardrockovou skladbu v letošní soutěži, tak jsme chtěli vědět od Maxe, jak si trénuje hlas před první zvukovou zkouškou. "Stejně jako zpěvák vážné hudby", vysvětlil a také předvedl pár vokálních cvičení přímo před naší kamerou.

"Ano, je nebezpečné zúčastnit se Eurovize s hardrockovou skladbou, ale toto je můj styl", přiznal právě předtím, než se vrátil do šatny.

Před slovenskou zvukovou zkouškou, bubeník kapely MJM nám ukázal své schopnosti při hraní na bicí na pódiu. Celá kapela měla tmavý vzhled hardrockové kapely, na sobě měli sluneční brýle, kapuce a džíny.

Světelná scéna byla převážně v černé a bílé barvě s blýskajícími se reflektory nad a v zadní částo pódia. Na LED obrazovkách byly zobrazeny kovové konstrukce v bílé a červené barvě. Vedle Maxe Jasona Maie, byli tři hudebníci hrající na elektrické kytary a celá kapela podala výkon zkušené rockové skupiny, která je plná energie.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

První zkouška a tiskovka Maxe Jasona Maie!

17. května 2012 v 14:20 | Týna
Během včerejšího dne probíhaly další zkoušky reprezentantů z 2. semifinálového kola. Mezi nimi včera představil své pódiové vystoupení ke skladbě Don't Close Your Eyes i slovenský reprezentant Max Jason Mai.
Max dodržel co slíbil. Vystoupení určitě nikoho nenechá chladným. Toto je pořádný rockový nářez, který jsme na Eurovizi dlouho (pokud vůbec) neměli. Přítomní novináři hodnotí pěvecký výkon trochu rozpačitě, ale jisté je, že vystoupení jim utkvělo v paměti jako odlišné od všech ostatních.

Začátek vystoupení je laděný do modré, později se přidává červená barva. Světelné efekty jsou velmi výrazné a pronikavé. Zvláštností vystoupení je určitě absence pohybu, který by se od takové energické skladby očekával. Hlavně doprovodná kapela je možná až příliš statická. Tento fakt však zřejmě vyváží kamerové efekty. Na konci vystoupení Max využívá molo vycházející z pódia.
Na záznam z první zvukové zkoušky se můžete podívat ZDE
(Zdroj: www.eurovisionsk.blogspot.com)

První zkouška a tisková konference Slovenska!

16. května 2012 v 17:00 | Týna
Dnes se poprvé na scéně v Baku Crystal Hall objevil reprezentant Slovenska Max Jason Mai se svou kapelou. Jeho vystoupení bude plné energie a temperamentu, které skvěle podtrhuje atmosféru soutěžní skladby.
Za Slovensko uvidíme na pódiu Maxe Jasona Maie a jeho kapelu s kytarami a bicím. Naprosto odlišné vystoupení od všech ostatních účinkujících letošní Eurovize je největší plus našich sousedů. Jsou originální, jiní a zapamatovatelní. Celá prezentace se nese v temperamentním duchu a pořádném rockovém nářezu.

Vystoupení je zahájeno světelnými efekty a modrým pozadím. Max si na dnešní zkoušku oblékl bílé triko, černé kalhoty, čepici a sluneční brýle. Tři kytaristi a bubeník vystupují v kapucích. Kostýmy pro soutěžní prezentaci budou poprvé použity až během semifinálového večera.

Max se začne pohybovat po scéně až v druhé polovině písně a to směrem ke svým muzikantům. Do té doby pouze stojí u mikrofonu, stejně jako členové kapely. Podle novinářů je vystoupení vzhledem k síle písně "Don't Close Your Eyes" až příliš statické, což ovšem může zachránit poměrně výrazná práce s kamerou. Grafika se v závěru mění barevně na červenou a černou.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Informace ze včerejší tiskovky Maxe Jasona Maie!

12. května 2012 v 13:00 | Týna
Včera se na lodi v bratislavském River Clubu konala tisková konference slovenského reprezentanta Maxe Jasona Maie na Eurovizi 2012 těsně před odletem do Baku. Přinášíme vám souhrn informací, které nám zprostředkoval odborník na Eurovizi, Jan Winkler, který se zúčastnil včerejší tiskovky.
Konferenci moderoval Roman Bomboš, který bude přímo z Baku komentovat obě semifinálové i finálový večer. Spolu s ním a Maxem byla na pódiu i Jana Majorová, vedoucí slovenské delegace v Baku. Max přítomné novináře informoval o přípravách na Eurovision Song Contest a představili své ambice: "Maximálně zaujmout a maximálně uspět."

Na tiskovce představil Max revoluční novinku - interaktivní podpisovou kartu. "Je to na trhu úplná novinka," řekl výkonný ředitel společnosti Smartvision Juraj Dozsa. "V momentě, kdy se na kartu podívá člověk například přes kameru v mobilním telefonu, spustí se trojrozměrný holografický obraz Maxe Jasona Maie, který se objeví v prostoru. Obraz je interaktivní, fotografie jakoby ožila. Je to o tisíc procent komunikativnější, jako obyčejná podpisová karta," dodal. "Člověka, kterému se karta dostane do rukou, to okamžitě posune k tomu, aby si vyslechl i vaši muziku a seznámil se s vámi," říká Max.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai bude mít zítra tiskovou konferenci!

10. května 2012 v 19:30 | Týna

Slovenský reprezentant na blížící se Eurovizi v Baku, Max Jason Mai, bude mít těsně před odchodem do Ázerbajdžánu speciální tiskovou konferenci, na které kromě svých pocitů před cestou představí i několik překvapení

Maxův management informuje, že přítomným bude odhaleno pozadí příprav na Eurovision a také představeny reprezentační předměty, které bude Max rozdávat v rámci proma přímo v Baku. V oficiální pozvánce se také hovoří o tzv. maxagrame, kteří obdrží každý přítomný. Důležitou součástí tiskovky bude i speciální 3D překvapení, se kterým Max Jason Mai ohromí zbytek světa v Baku.

Nejnovější informace z tiskové konference vám samozřejmě přineseme i prostřednictvím našeho blogu :)

Foto: Jan Varchola
(Zdroj: eurovisionslovakia.blogspot.com)

JanelaESC: Nezavírejte oči před Slovenskem!

9. května 2012 v 18:30 | Týna
Země: Slovensko
Píseň: Don't Close Your Eyes
Interpret: Max Jason Mai
Skladatel: Max Jason Mai
Pořadí: 15. země v druhém semifinále

Životopis

Max Jason Mai je pseudonym Mira Šmajdy, narozeného 27. listopadu 1988 v Košicích na Slovensku. Zpěvák začal svou kariéru po účasti na Česko Slovenské SuperStar, místní verzi "Pop Idol", kde obhájil 2. místo. Jeho první album "Čo sa týka lásky" byl vydán roku 2010. Rovněž v tomto roce založil kapelu Rosemaid, spolu s hudebníky Mirem Bitomským, Romanem Birkušem, Tamásem Beliczou a Jarem Žigem.

Analýza

Jak extrémně definovat Slovensko v Eurovizi. Slovenská zkušenost je velmi unikátní v porovnání s jakoukoliv jinou zemí na Eurovizi. Max Jason Mai se bude snažit dělat letos zázraky. Za tímto účelem přichází s hudbou, která obohacuje rozmanitost Eurovize 2012. Jeho způsob a velmi odlišný hudební žánr ho dělá jedním z nejvíce ikonických postav nejen v druhém semifinále, ale i mezi ostatními účastníky letošní Eurovize.

"Don't Close Your Eyes" je rocková hudba s výraznými beaty a zpěvem, který si taková píseň žádá. Refrén je velmi komerční a trochu více i pro širší veřejnost, a také zachovává standard, řekněme, něco tradiční pro Eurovizi. "Don't Close Your Eyes" není mimořádně komplikovaná báseň z osmnáctého století a bylo by nesprávné, kdyby měla tento záměr. Samotná hudba není povrchní nebo zjednodušená. Dopis, i když není příliš rozsáhlý, je jednoduchý a upřímný. Text jde přímo k věci, mluví o osobě, která neví, jak jednat v těžké chvíli, hledá jakoukoliv možnost úniku, který je, jak je uvedeno v dopise, tlukot písně, srdce nebo samotné smrti. A je tu ten druhý, který by chtěl být pryč, a požádal je, aby nezavírali oči, protože to je to, co potřebuje k přežití.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Roman Bomboš: Osobně věřím, že Max bude ve finále!

9. května 2012 v 17:40 | Týna
Přinášíme Vám exkluzivní rozhovor s dlouholetým slovenským komentátorem Romanem Bombošem. 3 roky komentoval Eurovision z Mlýnské doliny, ale letos se přesune trochu na východ, přímo do Baku. Na co se těší a kdo je jeho favoritem se dozvíte v připraveném článku.
Z rozhovoru:
ESK: Max Jason Mai je 7. slovenským reprezentantem na Eurovizi. Myslíte, že číslo 7 přinese Slovensku úspěch?
RB: Doufám. Osobně věřím, že Max bude ve finále. Energie a potenciál ve skladbě na postup určitě jsou. A Max se i s týmem na svůj výkon připravuje velmi cílevědomě, fyzicky i psychicky.

ESK: Pojďme nyní k písním. Pro nás je nejdůležitější určitě Max. Vyjádřete své pocity z jeho písně "Don't Close Your Eyes" v šesti slovech :)
RB: Vichr, který zpěváka posune do finále.

Celý rozhovor k přečtení ZDE
(Zdroj: eurovisionslovakia.blogspot.com)

Max Jason Mai a jeho slavný dvojník!

8. května 2012 v 14:20 | Týna
Někteří říkají, ano, téma péče o vlasy není dostatečně oceňována na ESC. Naštěstí máme dvojnici pro tohoto účastníka ESC, která má kromě širokého úsměvu a pozoruhodně dobře vybavených hlasivek nádherné přírodní blonďaté vlasy v hojné míře. Jestli si Max Jason Mai před vystoupením natočí svou hřívu na natáčky, spotřebuje galony spreje a tělového mléka jako Charlieho Anděl Farrah Fawcett, je mimo naše znalosti. Došli jsme k jihoněmecké moudrosti: holka, udělej si kudrlinky, jinak zůstaneš sedět ...

Za překlad děkuji dashenecka89.blog.cz
Celý článek v němčině k přečtení ZDE
(Zdroj: blog.prinz.de)
 
 

Reklama