ESC - Rozhovory

Rozhovor s Maxem po jeho účasti na Eurovision Song Contest 2012!

27. května 2012 v 10:19 | Týna
Čtvrteční den se stal pro Maxe Jasona Maie, který se přerodil z Mira Šmajdy, průlomovým v jeho životě. Prezentoval se miliónům diváků na celém světě v mezinárodní hudební soutěži Eurovize 2012, kteří jej podpořili a drželi mu palce. Většina hlasujících s porotou však byla jiného názoru a Max se za brány semifinálového kola Eurovision Song Contest 2012 nepodívá. Jak tuto skutečnost vnímá sám zpěvák?!
Maxi, dovol nám, abychom Ti poblahopřáli ke skvělé show, kterou jsi se svým teamem v Baku předvedl. I když se Ti nepodařilo kvalifikovat, jistě máš nyní diář napěchovaný kontakty a zástup nových fanoušků, které jsi zaujal! Na Eurovizi jsi svým výstupem zamíchal stojaté vody standardů, které tato soutěž má zajeté, a proto budeme rádi, když si najdeš chvilku času, aby ses s námi podělil o své dojmy.
V první řadě Tobě a všem fanouškům velmi pěkně děkuji za pěkná a pozitivní slova!

Jak vnímáš nyní celou soutěž Eurovision Song Contest?
Po této zkušenosti to vnímám úplně stejně jako předtím, jen se mi potvrdilo víc věcí a ještě víc věcí mne překvapilo. V soutěži je prostě brutální lobbing, brutální politika a boj televizí, zemí a politických seskupení o postup, resp. výhru. S muzikou to nemá vlastně nic společné :)

A jaké máš pocity z energické show, které jsi předvedl milionům diváků na světě?
Pocity máme v celém týmu fajn, užili jsme si to skoro jako živý koncert a ne jako vystoupení, které jdeme dělat na sílu, jen abychom zaujali. To ale trochu vadilo většině organizátor, protože jsme to nedělali až tak Chile kamery - Chile se šílený pohledy do všech kamer, jen abychom silou moci využili 3 minuty na to, aby pro nás hlasovali kvuli mrknutí "očičkem".
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai: Nikdy nevíte, co vás napadne!

23. května 2012 v 15:49 | Týna
Druhá zkouška a tisková konference slovenského reprezentanta Maxe Jasona Maie se konala 20. května.

Po tiskové konferenci umělce ještě čekal nabitý program plný setkání a zkoušek mimo haly. Souhlasil, že nám poskytne krátký rozhovor pro ANN.Az.

Prosím, řekněte nám, co očekáváte od letošní Eurovize?
Nevím co říct. Normálně očekáváte nové znalosti, kontakty a zkušenosti. Čekal jsem totéž. Teď jsme tady v Baku. Nejdůležitější pro nás je, dostat se do finále.

Na začátku roku, jste oznámil, že Miro (Pozn. zpěvákovo skutečné jméno je Miroslav) již neexistuje a místo něj se narodil Max Jason Mai. Je možné, že to byl také konec a objevilo se nové jméno a nový vzhled místo toho?
Právě teď žijeme tímto způsobem. Nemám momentálně žádné plány, ale nevzdávám se. Nikdy nevíte, co by jste mohli v budoucnosti rozhodnout.

Tisk napsal, že kdyby nebyl konec, tak by nebylo jisté, zda se zúčastníte Eurovize.
Ano, bylo to tak. Dlouho jsem přemýšlel, jestli se mám zúčastnit, protože v soutěži jsou konkurencí většinou popové písně, zatímco já zpívám rock. Ale vedoucí naší delegace mě přesvědčila, aby jsem souhlasil a vyzkoušel tuhle šanci. A teď jsme tady. Vše je tu pro mě nové - kultura a historie. Tohle všechno je velmi zajímavé a líbí se mi to. Jsem rád, že jsem tady.
Za překlad děkuji rosemaid-fans.blog.cz
Originální článek v angličtině ZDE
(Zdroj: www.ann.az)

Videorozhovor s Maxem Jasonem Maiem pro escXtra.com (20.5.2012)

21. května 2012 v 16:20 | Týna
V rozhovoru, který by mohl mít název "Rozhovory Maxe Jasona Maie pro escXtra.com" jsme se dohodli k zábavnému rozhovoru se slovenským zástupcem ... :-)

Po druhé zkoušce Maxe Jasona Maie ze Slovenska, se reportér escXtra.com Ervin Juhász setkal s Maxem a proběhl poměrně zajímavý rozhovor, kde si navzájem kladli otázky. Rozhovor s Maxem můžete vidět níže:

Videorozhovor s Maxem Jasonem Maiem pro escXtra.com

Autor videa: escXtra
(Zdroj: www.escxtra.com)

Videorozhovor s Maxem Jasonem Maiem pro ESCKaz.com (20.5.2012)

20. května 2012 v 17:50 | Týna
Rozhovor s Maxem Jasonem Maiem pro ruský portál www.esckaz.com (20.5.2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor videa: eurovisionKZ
(Zdroj: www.youtube.com)

iTv.az: Exkluzivní rozhovor s Maxem Jasonem Maiem!

20. května 2012 v 14:59 | Týna

Je pro Vás těžké reprezentovat Slovensko na Eurovision Song Contest?
Já bych řekl, že musíme reprezentovat naši zemi, ať je více zastoupený Rock 'n' Roll. Je to velmi těžký žánr hudby.
Víme, že je tu zastoupen hlavně pop, takže to bereme jako velkou konkurenci. Proto chceme být také odlišní.

Co nám můžete říci o Vaši písni?
Don't Close Your Eyes je příběh o spojení duše muže a ženy, o dobru a zlu, o andělu a ďáblovi v každém z nás. Tato píseň jako celek odráží mé osobní pocity.

Na videorozhovor s Maxem Jasonem Maiem se můžete podívat ZDE.

JEDNÁ SE JEN O PŘIBLIŽNÝ PŘEKLAD!
(Zdroj: www.itv.az)

Videorozhovor s Maxem Jasonem Maiem pro ESCKaz.com (16.5.2012)

17. května 2012 v 18:39 | Týna
Rozhovor s Maxem Jasonem Maiem pro ruský portál www.esckaz.com (16.5.2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
== PŘEKLAD ROZHOVORU BUDE DOPLŇEN POZDĚJI ==

Autor videa: EurovisionKZ
(Zdroj: www.esckaz.com)

Videorozhovor s Maxem Jasonem Maiem (16.5.2012)

17. května 2012 v 13:10 | Týna

Po zhasnutí světel po včerejší tiskové konferenci mluvil Robin Scott s Maxem Jasonem Maiem, který reprezentuje Slovensko na Eurovision Song Contest 2012.

Max Jason Mai věří, že reprezentuje na Eurovizi nejen Slovensko, ale i samotnou rockovou hudbu, protože Don't Close Your Eyes je letos jediná skladba tohoto druhu. Max je velmi šťastný, že může představit žánr, který je jeho srdci nejbližší, a vysvětluje i, proč nechce být kabelkou!


Videorozhovor s Maxem Jasonem Maiem pro portál www.esctoday.com
== PŘEKLAD ROZHOVORU BUDE DOPLŇEN POZDĚJI ==

Autor videa: esctodayTV
(Zdroj: www.esctoday.com)

escXtra.com: Rozhovor s Maxem Jasonem Maiem!

14. května 2012 v 16:40 | Týna
Max Jason Mai tento rok reprezentuje Slovensko na Eurovision Song Contest. Mluvili jsme s ním o Eurovizi a o jeho písni Don't Close Your Eyes. Přečtěte si co k tomu řekl!
"Beru tuhle píseň jako esenci toho nejlepšího, co jsem kdy napsal!"

Nejprve, ahoj Maxi! Gratulujeme k postu reprezentanta Slovenska pro Baku.
Ahoj všem čtenářům escXtra.com a díky moc!

Můžeš nám říct něco o své předchozí kariéře?
Nikdy se nedívám do minulosti, starám se jen o přítomnost a budoucnost.

Byl jsi jmenován slovenským reprezentantem již v listopadu 2011, ale později bylo toto prohlášení dementováno. Můžeš nám říct něco víc o procesu, jak jsi byl vybrán pro Baku?
Není toho moc, co říct. Byl jsem vybrán RTVS tak jsem prodal všechno co jsem mohl (například moje auto), abych udělal perfektní song, šel jsem do USA a nahrál tam Don´t Close Your Eyes. Vrátil jsem se domů a jim se to líbilo ... tak jsem tady.

Předtím jsi byl znám jako Miroslav Šmajda. Proč sis zvolil pro Baku umělecké jméno, Max Jason Mai?
Potřeboval jsem se posunout o další level, vyrůst, skládat a hrát progresivní rock. Potřeboval jsem uzavřít první periodu, takže jsem si dal na chvíli pauzu, tvrdě se připravoval, nahrál sigl a v březnu jsem oficiálně spustil můj nový hudební projekt pod jménem Max Jason Mai. Líbí se mi to jméno, znělo mi v hlavě už dlouhou dobu. Líbí se mi, jak to zní, jak to vypadá, když je to napsané ... a také styl mé show, celá image - to všechno co jsem vytvořil já a můj tým, na čem jsme pracovali, je v kompletní součinnosti s mým novým umělecký jménem.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai: Eurovize je pro mě pravděpodobně největší příležitost!

27. dubna 2012 v 20:40 | Týna
V letošním roce zastupuje Slovensko na Eurovizi Max Jason Mai, třiadvacetiletý zpěvák a kytarista. Má rád kapely jako je Metallica, Led Zeppelin, 30 Seconds to Mars, Enigma, Judas Priest nebo Sade, a umělce jako Ennio Morricone, Ozzy Osbourne či John Mayer. Sázku Slovenska lze shrnout jedním slovem: ROCK.
V první řadě gratulujeme, že jste byl vybrán jako reprezentant Slovenska do Baku. Jaká byla vaše volba? Proč jste řekl ano? Přemýšlel jste o tom hodně?
Nabídka od RTVS pro mě byla jedinečná příležitost, která otvírá dveře do světa, takže jsem o tom moc nepřemýšlel. Je to skvělá příležitost, asi největší, jakou jsem kdy měl, takže jsem řekl ano a dal do toho to nejlepší.

Vaše píseň má poněkud mystický děj. Jste skladatel, jak vás napadlo toto téma? Vytvořil nebo upravil jste to tedy speciálně pro Eurovizi?
Bylo to složené pro Eurovizi, ale hudební nápad a melodii jsem měl v hlavě už dlouho. Jel jsem na Floridu, aby píseň Don't Close Your Eyes byla nahrána s jedním z nejlepších producentů - Michaelem Elvisem Baskettem. Jsem si jistý, že to má skvělý zvuk.

Slovensko často bývá jednou z posledních zemí, která potvrzuje svou účast na Eurovizi, a dokonce v loňském roce oznámilo, že se účasnit nebude, ale nakonec v Düsseldorfu bylo. Jaký je život Eurovize na Slovensku? Je to událost řízená publikem?
Slovensko je "eurovizním fanouškem", ale myslím, že Slováci jsou více, než flegmatickými fanoušky Eurovize. Je to tradiční festival, který my nemáme.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai: Před začátkem vystoupení dělám 500 sklapovaček!

27. dubna 2012 v 16:20 | Týna
Třiadvacetiletý Max Jason Mai bude na letošní Eurovizi zastupovat Slovensko. Mai je všestranný hudební umělec, rokový hudebník, zpěvák a rytmický kytarista. Svou zemi bude reprezentovat s písní Don't Close Your Eyes. Před odjezdem do Baku si na nás sympatický zpěvák udělal čas.
Max Jason Mai má rád lidi se smyslem pro humor a všechny dobré věci v životě, ať už je to hudba, sport, joga, láska, příroda. Jelikož chová velmi hluboké city ke všem živým bytostem, stal se vegetariánem. Nenosí oblečení vyrobené z kůže a nechce, aby s ním lidé manipulovali.

Mai, jak byste popsal sám sebe v několika větách?
Rád dělám věci naplno, ne polovičně. Takový jsem v soukromém i profesním životě.

Jaké jsou, krom hudby, vaše záliby?
Jsem milovníkem přírody. Trávím dost času v přírodě. Většinu času věnuju také sportu nebo filmům jako jsou Simpsonovi, Dexter či HIMYM.

Jste od přírody gurmán, milujete jídlo a vybrané vína?
Preferuji zdravou výživu. Jsem vegetarián, před pěti lety jsem přestal jíst mléčné výrobky. Mám rád ovoce, zejména banány a papáju. Také kuskus mám opravdu rád. Nevím, jaké víno byste mi doporučili k banánům. Jak vidíte, není to snadná volba.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

JanelaESC: Rozhovor s Maxem Jasonem Maiem!

23. dubna 2012 v 17:00 | Týna
Max Jason Mai bude reprezentovat Slovensko na Eurovizi 2012. Zpěvák, dříve znám jako Miro Šmajda, bude soutěžit ve druhém semifinále s jeho vlastní skladbou "Don't Close Your Eyes."
Píseň produkoval Michael Elivis Baskette v USA, který také pracoval s kapelami jako je Alter Bridge nebo Puddle of Mudd. Max si musel pokrýt všechny náklady spojené s účastí na této soutěži, a slovenští vyslanci ho vůbec nepodporují při propagaci jeho práce. Podívejte se na jeho rozhovor s JanelaESC.com:

Nejprve ze všeho nám řekni, proč jsi se rozhodl, aby se stal z Mira Šmajdy Max Jason Mai?
Max J. Mai je můj nový projekt, je to více energické, modernější a tvrdší. Měl jsem tento projekt v hlavě poslední 2-3 roky.

Složil jsi a napsal píseň Don't Close Your Eyes, která má jasné silné poselství. Řekni nám o čem je ten song a co tě inspirovalo ho napsat.
Dostal jsem inspiraci ve světe okolo nás, každodenní konflikt mezi dvěma světy. Mezi andělským duchovním světem a ďábelským, konflikt dobra a zla v nás a kolem nás. Tenhle song je o deformaci lidské bytosti a spojení dvou duší. Duše muže a ženy.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Rozhovor: Max Jason Mai & Compact Disco - Rádio Patria (17.4.2012)

18. dubna 2012 v 14:59 | Týna
Rozhovor s účastníky Eurovize - Maxem Jasonem Maiem (Miro Šmajda) a kapelou Compact Disco, který poskytli pro Rádio Patria. Rádio vysílá pro národnostní menšiny a etnické skupiny v jejich mateřských jazycích. Hlavním vysílacím jazykem je i maďarština a v ní je následující rozhovor! ;-)

(Zdroj: www.rozhlas.sk)

ESCDaily.com: Rozhovor s Maxem Jasonem Maiem!

11. dubna 2012 v 15:49 | Týna
Jeden z nejtvrdších rockových umělců v tomto roce je relativní nováček na mezinárodní hudební scéně. 23-letý rockový muzikant, zpěvák, skladatel a kytarista bude mít premiéru mezinárodního vystoupení za Slovensko na Eurovision Song Contest 2012. Max Jason Mai předvede svou vlastní napsanou píseň "Don't Close Your Eyes" ve druhém semifinále na Eurovision Song Contest v tomto roce.
"Don't Close Your Eyes je příběh o andělovi a ďáblovi v každém z nás."

Max Jason Mai je rockový muzikant, zpěvák, skladatel a kytarista narozený 27. listopadu 1988 na Slovensku. Věří, že jeho hudba může a měla by změnit svět, miluje lidi se smyslem pro humor a dobré věci v životě. Ať už je to hudba, sport, joga, láska nebo příroda. Ctí všechny živé bytosti a to je důvod, proč je vegetarián a nenosí oblečení vyrobené z kůže, jako by ani on nechtěl být kabelkou.

MJM je ovlivněn celou řadou úmělců různých žánrů, speciálně rock, např. Led Zeppelin, Whitesnake, Alter Bridge, 30 Seconds To Mars, Dream Theater, Metallica, John Mayer, Enigma, Sade, Ennio Morricone, Antonín Dvořák.

Pro ESC 2012 nahrál svou píseň a jeho první singl 'Don't Close Your Eyes' s americkým producentem Michaelem Elvisem Baskettem.
» ROZHOVOR V CELÉM ČLÁNKU

Eurovisionblog: Rozhovor s Maxem Jasonem Maiem!

10. dubna 2012 v 18:30 | Týna
Je to první slovenský reprezentant, který vyplnil rozhovor pro Eurovision Blog. Takže pojďme pozdravit Maxe Jasona Maie.
Představ sám sebe a řekni nám, jak jsi se stal reprezentantem Slovenska v Eurovizi pro tento rok?
Jsem rockový muzikant, který zkouší dobýt srdce rockových fanoušků. Skutečnost, že bych měl reprezentovat Slovensko přišla od RTVS a já jsem přijal jejich nabídku. Nahrál jsem můj song Don´t Close Your Eyes v USA s jedním z nejlepších producentů v tomto biznisu s Michaelem Elvisem Basquettem. Můj cíl není jenom v reprezentování mé země. Můj cíl je reprezentovat všechny rockové fanoušky, kteří pocházejí odkudkoliv. Jsem MAXimalista a věřím v maximální úspěch!

Těšíš se do Baku? Co očekáváš od své pódiové show?
Samozřejmě, že se těším! Slyšel jsem, že je nádherné město. A jsem si jistý, že můj pobyt v Baku užiji. Pracujeme tvrdě na tom, abychom předvedli skvělé vystoupení. Ale nechte mě to držet v utajení.

Minulý rok Slovensko skončilo již v semifinále, jak to letos chceš změnit?
Moje plány jsou jednoduché. Dělat vše co je v mých silách. Zkusit rozbušit srdce diváků rychleji. Pokud to bude stačit nebo nebude, to rozhodnou lidé a porota.

Co si myslíš o tom, proč Slovensku trvalo takovou dlouhou dobu vrátit se do soutěže po počátečním vystoupení v 90. letech?
Pro odpověď na tuto otázku se musíte obrátit na management RTVS. Nevím toho moc o důvodu. S největší pravděpodobností je to otázka peněz.
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai: Songy na debutové album mám připravené!

9. dubna 2012 v 11:19 | Týna
Již známe kompletní soupisku soutěžících na mezinárodní hudební soutěži Eurovision Song Contest 2012 v ázerbájdžánském Baku, včetně jejich písní. Někteří soutěžící vzešli z národních kol a jiní z interních výběrů.
Z interního výběru se stal i reprezentantem i nejsledovanější soutěžící letošní Eurovize v Česku a Slovensku, Max Jason Mai s písní "Don't Close Your Eyes". Zpříjemněte si čas do Eurovize i oddychovým a pohodovým počtením, které můžeme nazvat třeba i exkluzivním …

Děkujeme Maxi za čas při poskytnutí rozhovoru a dovol, abychom Ti poblahopřáli ke Tvému jmenování reprezentantem. Proč právě Max Jason Mai, nebojíš se, že si Tě budou plést s Květnem (May)?
Líbí se mi to jméno. Je v naprostém souladu s mou hudbou, s tím, jak se cítím, kudy kráčím…. Max jako římský Maximus, Jason podle hrdiny řecké legendy o zlatém rounu…a Mai proto, že mi toto jméno vedle zmíněných rezonovalo v hlavě už pěkně dlouho. Nemyslím, že by si mě pletli :-)

Počítáš s tím, že by se Tvé jméno ještě mohlo změnit?
Nepočítám.

Popiš nám vlastními slovy svou soutěžní skladbu. O čem je?
Je to můj způsob vyjádření o souboji dobrých a zlých sil v nás i kolem nás.

Co tě vedlo k celkové změně image?
Nutnost postoupit o level výše. Dva a půl roku jsem prezentoval hudbu, která odpovídala tomu, jak mě vnímali mí příznivci. Nestydím se za to, byla to skvělá doba a děkuji všem, kteří mě podporovali! Ale nastal čas jít dál. Dělat hudbu, jaká ve mně zrála už celý minulý rok, zdokonalovat se ve všech směrech, pracovat na sobě… A proto jsem zvolil pauzu, během které se připravil start projektu Max Jason Mai - se změnou jména, image, s novou hudbou a s velkou energií. A samozřejmě potenciálem, ve který věří všichni, kteří se na projektu MJM podílejí.

» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU
 
 

Reklama