Módní policie

Miro Šmajda: Módní policie #7

18. října 2011 v 18:20 | Týna
Tak to bysme měli. Pokud se to k někomu ještě nedoneslo, tak v sobotu, dne 15.10.2011, po slavnostním odbití dvacáté hodiny večerní, začalo Šmajdo turné… a řekněme si na rovinu, byla bych pěknej šmejd, kdybych si na tak dlouho očekávanou událost nepřišla zas tak trochu rýpnout :-)
Na začátku…

… byla zplihlá hlava…

Někdo sice razí heslo "přirozenost nadevše!", ovšem tento účes je přirozený až to bolí! S takovouhle vizáží by sis, milý Miroslave Šmajdo, už nevrznul. (…myslím v tom hudebním světě…)

Správný hudebník musí být nejen dobře slyšet, ale také vidět!

Celou situaci mohl zachránit jedině tupírovací hřeben a lak na vlasy se stupněm fixace 9999. Za necelých pět hodin jsme se potom v zrcadle mohli zhrozit nad tímto výtvorem, svou strukturou připomínajícím cukrovou vatu…
A to se vyplatí! Rychlé, easy, snadno rozčesatelné a fakt vůbec se to nelepí… vážně…! :-D

Účes hodný velkolepému začátku turné. Realita ovšem byla trochu jiná. Možná to zapříčinilo nedostatečné množství laku na vlasy, a proto fanynky místo natupírovaného blond bordelu mohly umírat pouze z typického, blond ležérně vlnícíseho cosi.

V každém případě 3x denně děkuji tomu dědulovi nahoře na mráčku za to, že se turné jmenuje "GoodBye Kulich" a Miro tak s odchodem léta a nástupem mrazů odložil své pletené společníky, vytvářející mu z gebule ne příliš atraktivní aerodynamický tvar. A děkují i jeho vlasy… konečně zas mohou dýchat…

Co se týče celkového ošacení, ani zde to nebyla nejšťastnější volba. Frak a lakovky jsem sice neočekávala, ale minimálně výběr trička mohl být nápaditější. Pokud by mělo být zbavení se těchto nudných, jednobarevných, bavlněných triček srdcervoucí záležitostí, je možné ponechat si je třeba jako hadr na nádobí.

… Jsem to ale drzá stylistka… :-)

Jelikož centrála Módní policie je aktivní 24 hodin denně, neunikly mému oku ani nové promo fotografie. Ó svatý Šmajdo ty tam na nebesích… ty to vidíš…

Sčesávat si takto vlasy, je nutností pouze pro nás, v xichtu méně symetricky obdařené. U obličeje s tak pěknými výraznými rysy je to naopak hřích! O výrazu á la "zdražili nám banány" radši ani nemluvě.

Spát mi nedají ani fotografie "pekáč buchet", se kterými Miro podle nejdůvěryhodnějších zdrojů soutěží proti Davidu Beckhamovi. Chlapci, chlapci,… taky už byste mohli mít rozum. Fotka vypadá jak nepovedená montáž šmajdohlavy a cizího těla. Všem ženám a slečnám, kterým se po nocích snívá o buchtách, se tímto omlouvám… proti gustu, žádný Šmajda… já si dám radši koláč.
Outfit hodnotila stylistka Domi
Zdroj:
(mirosmajda.sk/fanklub)

Miro Šmajda: Módní policie #6

29. září 2011 v 14:59 | Týna
Módní policie spí…

…ne ovšem tak tvrdě, aby se k ní nedostalo, že Šmajda zas někde lítá v kulichu!
Venku si sice (my z řad těch, kterým rozum ještě aspoň trochu slouží :-)) užíváme poslední sluneční paprsky v podobě babího léta, Miro Šmajda však nezahálí a z pod postele kromě banánů a avokáda už tasí první nepostradatelné zimní společníky. A to už od června, kdy jednu ze svých oblíbených pokrývek hlavy představil na festivalu Votvírák.

Smekám… letos byl rychlejší než vánoční kolekce v marketech :-D

Ale zpět ke kulichovému outfitu, který nám Miro za měsíc září naservíroval rovnou 3x. Poprvé, a tam to celkově vychytal nejvíc, ve slovenské Trnavě. Měla bych vypíchnout kulich, já ale píchám do kalhot. Neboť za takový kousek by se ani světové módní ikony nemusely stydět. Více než dobré, více než zajímavě řešené. A pak že pánské džíny musí být zákonitě nudné a nezajímavé (pokud nejsou upnuté na tělo, hehe :-D )

Za reklamu vyhlášenému klubu Hard Rock Cafe, jejichž triko si zde Miro oblékl, dostane při své příští návštěvě jedno pivo zdarma! A to se vyplatí! Mít dividendy v podobě alkoholických nápojů zdarma, byl vždycky důvod, proč jsem chtěla být všude známým a profláknutým xichtem :-(

Ehm :-D , myslím, že je čas posunout se dál a hledat kulich číslo 2.

Druhý den v Košicích se kulichový outfit nekonal. Zřejmě proto, že na tu nafoukanou gebulu by ho jen stěží nandal a taky z něj už musí pěkně svrbět šiška. Jinak hodně vychytaný outfit. Slušivé sáčko. Jen ten šátek na něm trochu kazí dojem. Ale chápu, večery jsou již chladné a ve srovnání s boulemi v pravé i levé kapse byl šátek mnohem menším zlem. Příště to, co tvarem připomínalo mobil…vlastně - dva mobily… by snad mohlo počkat v zákulisí, pane umělče.

S kulichem se znovu setkávám až o dva dny později v Kozlovicích, stejně jako minulý víkend na vystoupení ve Zlíně. Styling a la "černá vdova" v podobě jednobarevného černého trika a pilotek, se už snad stane pro Mira typickým ošacením na koncertech. To nemohu dopustit! Příště dostane přinejmenším… kulich zajímavějšího provedení…

Outfit hodnotila stylistka Domi
Zdroj:
(mirosmajda.sk/fanklub)

Miro Šmajda: Módní policie #5

9. září 2011 v 15:10 | Týna
Miro Šmajdo, slunce naše jasné, v tomto díle si dovolím vypíchnout (nejen) tvé sytě žluté tričko.
Nemám nic proti pestrým pastelovým barvám a v případě Mira je nutné tuto volbu ocenit, neboť ho v nich nevídáme denně, ale… ten hlavní ERROR odkryjeme už o chvíľu!

Můžeme zde vidět důkaz toho, že tvrzení, že žlutou barvu by měli zlatohříváci ze svého šatníku raději vyloučit, není až tak úplně pravdivé. Miro Šmajda by se mohl v módních kronikách uvádět jako názorný příklad jedné z výjimek. Tričko je celkově velmi pěkné, ale! - dostáváme se k výše zmiňovanému erroru - takto samo o sobě výrazný a zdobený kousek, není v žádném případě nutné, ba ani žádoucí, kombinovat s jakýmikoli doplňky. A s takto nápadnými, mírně sadomasochistickými už vůbec ne. (Mladší čtenáři nechť použijí slovník cizích slov).

Černé obojky v kombinaci s blyštivými motivy na tričku se zkrátka příliš "tlučou", takže ještě jednou tento přešlap a začnu tlouct já svým supr služebním obuškem, nechť pan zpěvák vidí, co je to opravdové sado maso. (Mladší čtenáři nechť si ještě jednou otevřou slovník cizích slov).

Mému oku nemohl samozřejmě uniknout ani pletený pulovr, který Miro oblékl po skončení koncertu a který nám měl naznačit, že letní večery už skutečně nejsou tak horké, jak se může zdát. Oceňuji i převlečení ze žlutého do černého trička, které se pod tento zajímavě řešený úplet hodí bezpochyby víc.

Bez pochvaly tentokrát nemohu nechat kytaristu Adama. Ten chlapec jde do sebe… a nebo mu někdo začal mluvit do koncertního ošacení :-) Účes je perfektní (snad šlo skutečně o pečlivě sochaný účes a ne jen dočasný příval větru), kombinace šedých kalhot a bílého trika je též skvělá. Toho se drž! … (Tím ovšem nemám na mysli, abys od teď na všechny koncerty chodil ve stejném oblečení, ale pouze zůstal u tohoto stylu, který padne jak k tvojí roli v kapele, tak i tvému věku ;-)
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda: Módní policie #4

25. srpna 2011 v 11:39 | Týna
Servus vám všem, koho ještě neomrzelo číst mé vždy vychytané a špicové módní postřehy pro Miroslav Smajda s.r.o.
Kauza tohoto dílu: bílá košile!

Odpíchněme to ale zlehka. Taky jste si všimli, že Miro Šmajda má bílou barvu celkem v oblibě? A že mu i velmi sluší?

Pokud ne, pokusím se vám to dokázat v několika následujících minutách, které stále ještě věnujete čtení této kokotiny. Předem upozorňuji, že na komentáře typu "aLe MiRušKovi sLuší VšeChNo, mUcQ <3" nebude brán žádný zřetel. Pokud se dožiju dne, kdy na stage vstoupí v růžových květovaných šatech s vlečkou, zelených gumákách s modrými puntíky a kolenem na hlavě, teprve poté nechť se rozjede vášnivá debata o tom, že mu sluší opravdu vše.

Nyní se vraťme k outfitu tvořenému bílou košilí a černou kravatou, kterými se zpěvák rozhodl rozvášnit davy minulý týden na koncertě v Lukově u Zlína. Upřímně řečeno, mě osobně ještě dřív než košile vypraná v Perwollu zaujalo zářivě bílé oční bělmo a zuby. Tomu říkám skutečná síla pohledu (a úsměvu)… ale zpět k módě.

To, že málokterý chlap si v dnešní době dokáže elegantně uvázat kravatu, není žádným tajemstvím. A to, že to nedokáže téměř žádná žena, už vůbec ne :-D Na bílé košili tak ale až příliš výrazně působí jako smotek čehosi, co po vytvoření jednoho podivného uzlu má zřejmě budit dojem zmiňované pánské kravaty. Takže se nabízejí dvě řešení, Miro: buď si domluv hodiny doučování u svého otce, a nebo nos místo kravaty motýlka.

:-D

Foto číslo dvě nabízí stejnou košili, dokonce rozepnutou ( ! ) a opět s kravatou hulvátsky uvázanou. Velice působivý outfit, který si nedovolím rozdrbať jen díky obvazu, který ladí do barvy jako velice stylový doplněk.

Třetí foto působí letním, uvolněným a zajisté i pohodlným dojmem. Oproti předchozím dvěma stylingům je tento nejméně vyumělkovaný a nejvíce přirozený. Dokonce i účes alá "vstaň a jdi" se báječně hodí. A nebo jen v ten osudný den v Bratislavě zrovna nešla elektřina, takže nebylo kam zapojit žehličku na vlasy :-)

Co mě ovšem v případě této košile ohromuje nejvíc je fakt, že bílá zůstává bílá, barvy nešednou… Možná si ji tak koupil, možná je to Woolite…
Outfit hodnotila stylistka Domi
Zdroj:
(mirosmajda.sk/fanklub)

Miro Šmajda: Módní policie #3

11. srpna 2011 v 12:49 | Týna
Milé dámy, milí pánové, módní nadšenci i ignoranti…

Vzhledem k tomu, že minulý týden byl hudebně pestrý asi jako kalhoty Adama Nošky v minulém díle Módní policie, zabiju dnes rovnou tři Šmajdy jednou ranou.
Ale vezměme to pěkně postupně. Tentokrát najdeme error až na samém konci tohoto duchaplného textu.

První zastávka: Praha

… kam měl ze členů kapely odvahu dostavit se pouze blonďatý lídr Miroslav Š. Zbytek bandy si mezitím spíchal oděv na následující dvě vystoupení. Za to je uznávam!

Do prostředí plného pestrobarevných hraček byli modrá polorozepnutá košile a džíny (zapnuté) dobrým tahem. Černobílé tenisky celý outfit rozsvítily, ale tkaničky už si umělec zavázat nestihl. Už tak vystoupení začalo s 15 minutovým zpožděním a za každou další započatou minutu by hrozilo, že dostane do gebule jednou z těch krásných látkových hraček, které se nacházely všude kolem. Já měla po ruce slona…

Zajímavým doplňkem bylo množství briliantových retiazok na zpěvákově krku. Každá po sedmi korunách… tím pádem jsme tu rázem měli šperk za cca 30 Slovenských korun. A to se vyplatí!

Příští stanice: Sázavafest, Benešov u Prahy

Chcete-li nas*at rejpaly působící v pochybných institucích jako je Módní policie, oblečte si na letní festival kulich.

Věčně žijící a top kombinace černo-bílé je jinak naprosto v pořádku. Vyměnila bych pouze černé kalhoty pochybného střihu a sníženým sedem, který opticky zkracuje zpěvákovy gazelí nohy. K bílému kulichu by mnohem lépe padly například i černé nebo černo-bílé plavky.

(Za tento odstavec mě rozmetajte :-D )
» POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda: Módní policie #2

3. srpna 2011 v 16:29 | Týna
Když jsem ve svém prvním příspěvku slíbila, že se vrátím čoskoro, je na místě dodržet slovo. Všichni máte jistě velkou radost ;-D

Po zdrbnutém Cibula festu v Holíči jsem tentokrát uniformu oblékla a své kroky nasměrovala na další hudební festival, tentokrát do městečka Nivnice ve Zlínském kraji, ustřelit palicu všem, kdo se dopustí jakéhokoli módního faux-pas. Ponožky v sandálech komentovat nebudu, protože v takovém případě bych vystřílela 85% návštěvníků festivalu, a to si Miro Šmajda a jeho banda určitě nezasloužili :-)

Ale přejděme k jádru věci. Najděme, kde se stal ERROR…

Po prvním pohledu na blonďatého tahouna kapely by se mohlo zdát, že tentokrát je vše v naprostém pořádku, ALE POZOR! O důvod víc, proč si vedle zpěváka posvítit ještě na jednoho holomka z tohoto kvarteta - kytaristu Adama 8-)

Miro Šmajda má u mě za tento outfit malé (bez)významné plus. Černé jednobarevné tričko s tmavými ¾ kalhotami ladí tak hustě, že…
… se musím 3x zhluboka nadechnout, než budu moct pokračovat v psaní.

Uno…

Due…

Tre…

Perfetto. Jedeme dál…

Za toto jsem schopna prominout i opětovné umístění pá-sku, o jehož (ne)vhodném umístění jsem širokou veřejnost informovala již v příspěvku č. 1.

Kytara na ramenou dotváří celý rock-styling tak skvěle, že by s ní měl Miro takto ulehat jak do postele, tak i chodit do Kauflandu pro banány. Být pokladní, hned bych mu dala slevu :-D

Ale dost bylo chvály. Adam na scénu!

Vypadá to, že mladý kytarista se řídí heslem - kombinovat lze i nekombinovatelné. Tříčtvrťáky s geometrickými vzory bych však doporučila schovat raději do kufru na dovolenou a nekombinovat s tričkem s potiskem.

»POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda: Módní policie #1

27. července 2011 v 18:49 | Týna
V rámci Cibula festu, který proběhl 15.7. 2011 ve slovenském Holíči, vystoupil zpěvák Miro Šmajda… JAKO URVANÝ ZE ŘETĚZU!

Ne nadarmo pro všechny svatý a všemi uznávaný Kazma Kazmitch v jedné ze svých drbnutých relací One Man Show hovoril, že Miroslav Šmajda "vyzerá ako čistý žobrák". Pravdu měl ten chlapec… A za to ho uznávám!

Ale přejděme k jádru věci. Najděme, kde se stal ERROR…

Vypadá to, že tentokrát nebude problém v tom, že by snad Miro dostal do šatny příliš malé zrcadlo (v takovém případě by totiž s největší pravděpodobností sbalil svou kosmetickou taštičku, hodil kytaru na ramena a pokračoval dál v krasojízdě po zemi česko-slovenské), nýbrž ve štvané zvěři, která tento koncert navštívila.

Z trička, které mělo původně délku až po zpěvákova mužná kolena zbyl po náletu náruživých fanynek pouze kousek čehosi, co si při zavření obou očí a úst (ono těch pár centimetrů odhalené kůže dělá své i s takovým drsňákem jako jsem já :-D ) dovolím dále nazývat "letní tílko". Dovolím si zde také použít slova našich babiček, které by tento model z dílny "Urvi_Co_Se_Da" nazvaly jako hulvátský, nezapošitý, o náchylnosti na nastydnutí vaječníků ani nemluvě! … OK, pardon… Miro Šmajda se vlastně mění na ženu pouze v noci :)

Je čas aby si na své přišli i dolňáci. Kožený pásek je v pořádku, ale Miro… nečteš Top dívku abys věděl, že bokovky už dávno nejsou v kurzu? Kromě toho, slovo "PÁ-SEK" se tak jmenuje proto, aby se nacházel v PA-SE a ne na ….. no to je jedno, pojďme dál :-)

Čo by som vypichol, je v každém případě materiál kalhot. Ne že bych někdy měla příležitost si je omakat, ale tmavá džínovina vždy byla, je a zůstane KŮŮŮL. Takže - palec nahoru! ;-)

Celý outfit působí letním (ano, byl červenec), vzdušným dojmem a celkovému sladění do černé barvy, včetně doplňků, můžeme v případě tohoto nenahraditelného rockera jedině zatleskat.

A na závěr je tu jedna žádost na vás, to nezkrotné zverstvo, které teď spí s kusy výše popisovaného tílka pod polštářem: zaměřte se na příštích akcích na focení celé postavy a ne jen té blonďaté kebule, ačkoli je krásná a vždy pečlivě načesaná. Nemám pak z čeho vybírat fotografie, které lze "svlékat", hodnotit a drbat. Předem děkuji.

Nyní sundávám Mirovi zatykačská pouta a jdu o dům dál. Ale zase se vrátím a to už… ČOSKORO! ;-D

Outfit hodnotila stylistka Domi
Zdroj:
(mirosmajda.sk/fanklub)
 
 

Reklama