Rozhovory

Miro Šmajda: "Nemám problém zpívat cokoliv!"

29. května 2017 v 12:09 | Týna
Přináším vám rozhovor s Mirem Šmajdou, kterého jsem vyzpovídala ve čtvrtek na akustickém koncertě v Drive House. Jak se mu hraje s kapelou Walda Gang, jak to vypadá s jeho kapelou Terrapie a kdy plánuje obnovit projekt Max Jason Mai? To vše se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Ahoj, jak se ti v poslední době daří?
Výborně. Stále lepší a lepší. Žiju, jsem zdravý, spokojený, muzika frčí, koncertů je dost. Co víc si přát.

Teď hraješ hodně koncertů s kapelou Walda Gang. Jak vznikla tahle spolupráce?
Hele velmi jednoduše, protože pro ně nebylo úplně jednoduché najít zpěváka, který by uzpíval Vláďu Šafránka. Je to dobrý zpěvák, má výš položený hlas a potřebovali někoho s podobným hlasem. Co mě překvapilo, bylo to, že jsem Slovák a asi se v historii nestalo, že by česká kapela oslovila slovenského zpěváka. To byl asi jeden faktor a druhý faktor byl ten, že kluky znám. Například s Ríšou Sheuflerem jsem točil druhou desku. Oni věděli, že jdou na jistotu a já též věděl, do čeho jdu. Pro mě to byla jasná volba v tom smyslu, že pomůžu kámošům. Tam u nich bylo ve hře, zda zruší 40 koncertů na léto nebo ne a já jsem dokázal šachovat mezi mými termíny koncertů.

Jaký vidíš základní rozdíl mezi koncerty s kapelou Walda Gang a tvou kapelou Terrapie?
Zásadní rozdíl je v tom, že Walda Gang hraje covery, dá se říct starých osvědčených hlavně country hitů. Samozřejmě moje koncerty jsou o mé vlastní tvorbě a je to jiný typ hudby.

Miro Šmajda: "Více jsem získal, než ztratil!"

23. dubna 2017 v 15:09 | Týna
Miro Šmajda je nepřehlédnutelná osobnost česko-slovenské hudební scény. Obzvlášť v poslední době, kdy kromě své hudební stránky zaujal velmi i tou fyzickou. Z dlouhovlasého až feminního typu mladíka se stal "nabušený" sexy muž. Co vše dělá, jak se má a co plánuje? Na to se ho Bleskově.cz zeptalo v Nedělním rozhovoru.

Miro, na čem momentálně pracujete?
Momentálně připravuju vydání klipu k novému singlu. Vyjít by to mělo koncem dubna. Kromě toho mi začala koncertní sezona, takže až do října jsem ve svém živlu.

Co vše se u vás změnilo od doby v SuperStar?
Všechno. Změnil se mi celý život. Přestěhoval jsem se do Prahy, vydal 3 vlastní alba a od tý doby se živím výhradně tím, co mě baví a naplňuje, tedy muzikou.

Přišel jste vstupem do šoubyznysu o mnoho ideálů, nebo jste byl spíše jen překvapen?
Hodně věcí mně překvapilo, šokovalo, ale dokážu věci brát s nadhledem, takže nestalo se nic, co bych vysloveně rozdýchával bůhvíjak.

Co vám šoubyznys dal, co naopak vzal?
Člověku to vezme část soukromí a času na běžné krásné věci, jako je třeba více času s rodinou. To mně osobně chybí nejvíce. Člověk ale někdy musí pro úspěch některé věci částečně obětovat, nebo najít kompromis, aby se mohl věnovat naplno i práci a měl k tomu čas také na rodinu.

Přišel jste o kamarády, nebo je naopak získal?
Více jsem získal jak ztratil, takže pohoda.

Jaká muzika vás nejvíce baví?
Já poslouchám všechno. Od klasiky přes pop, world music až po tvrdej metalcore.

A váš největší muzikantský sen nebo přání?
Toto se vždy u mně tak nějak mění. Ten, který jsem měl včera, má dnes už zase jiné obrysy.

Miro Šmajda: Od rocku k popíku!

20. prosince 2016 v 11:20 | Týna
Jedním z divácky úspěšných programů televize KOŠICE:DNES je relace Nečakaný hosť. Jak prozrazuje název, naši redaktoři nečekaně přepadnou známou osobnost doma, ve studiu, na pracovišti či kdesi na ulici, aby ji vyzpovídali.

Vyzpovídali jsme i zpěváka, kytaristu, skladatele, textaře a producenta Mira Šmajdu, alias Maxe Jasona Maie (*27. listopadu 1988, Košice), finalistu soutěže Česko Slovenská SuperStar v roce 2009 a reprezentanta Slovenska na Eurovision Song Contest v roce 2012 v ázerbájdžánském Baku.

Řekni mi tři věci, které miluješ na Košicích...
Kamarády, rodinu, přírodu.

Proč ses přestěhoval do Prahy?
Protože tam zase miluju jiné věci než kamarády, rodinu a přírodu.

Jaké?
Hraju s kapelou zejména v Čechách, takže mě to tam nějak zavanulo.

Co ti SuperStar dala a co ti vzala?
Upřímně, já nepřemýšlím nad věcmi, které mi vzala. I věci, které jsem pociťoval, že byly v určitých momentech, dejme tomu, negativní, pak dospěli k nějakým pozitivním závěrům nebo zkušenostem.

Na hudební scéně jsi už sedm let. Za ten čas jsi vystřídal neskutečně mnoho jmen a kapel. Proč?
Nevím... Když se podíváš na internetu na různé zpěváky, tak tam mají i 30 projektů, v nichž působili...

V kuchyni se zpěvákem Mirem Šmajdou!

27. října 2016 v 19:09 | Týna
Miro Šmajda je sympatický zpěvák, mimo jiné finalista soutěže Česko-Slovensko hledá SuperStar. Nyní hraje s českou kapelou Terrapie, kterou můžete vidět, v čele s Mirem, na různých festivalech či jiných akcích. Moc rád vaří a každou návštěvu doma pohostí. Proto jsme rádi, že se nám Miro rozpovídal o své vášni k jídlu.

Jakou roli hraje ve vašem životě jídlo?
V mém životě hraje jídlo hrozně velikou roli, protože jídlo je láska a ta prochází žaludkem. Jídlo mě nejvíce zásobuje láskou a potom ji mohu ze sebe sršet, střílet a předávat dále. Papám samé dobré věci, proto mi lidi hodně říkají, že jsem stále pozitivně naladěný. Doslova mohu říci, že jsem láskyplný. 😊

Při vaření vzniká spousta odpadu - věnujete se třídění odpadu? Co aktivně třídíte?
U mě největší část odpadu tvoří ovoce a zelenina. Bohužel bydlím v bytě, takže nemám zahrádku, abych si vytvořil kompost, ale určitě to někdy plánuji. Tak zatím dávám zbytky do směsného odpadu. Aktivně třídím PET lahve, které se mi za nějaký čas nahromadí, a poté je vynesu do klasického kontejneru na plasty. Občas se objeví v domácnosti i sklo, ale to je málokdy.

Jaká je vaše oblíbená kuchyně, oblíbené jídlo?
Nejvíce mám rád kuchyni z Indie, dále Srí Lanky, Mexika, Thajska, Kambodži. Je to hlavně proto, že tam je hodně exotické zeleniny, ovoce a koření. Mám rád i italskou kuchyni.

Vařím moc rád, ale mám to tak zkombinované, jelikož jsem vlastně 9,5 roku -přemýšlím, jak to nazvat - takový kombinovaný vegano - vegetarián - raw food, a nevím co všechno. Vybírám si hlavně zdravější potraviny. Mám rád exotické věci, čili indickou, asijskou nebo mexickou kuchyni. Moc se vyžívám v atypických kořeních. Používám různé ingredience, které běžně v české a slovenské kuchyni nemáme. Vidím, že zrovna jíš čokoládu, tak mohu říci, že umím tu nejlepší domácí čokoládu.

Pokud není raw food, tak konkrétně nejoblíbenější jídlo, co mě napadne, je pěkně pikantní kari s basmati rýží. To je určitě moje "favorite" jídlo.

Miro Šmajda: "Nedělejte rozhodnutí nad své síly!"

2. srpna 2016 v 12:09 | Týna
Na Slovensku je mnoho talentovaných mladých hudebníků. Tentokrát jsme se ptali Mira Šmajdy. Jaký je jeho recept na vytouženou práci a spokojený život?

Zpěvák s typickým chraplavým hlasem, rockovým blonďatým účesem a širokým úsměvem. Miro Šmajda v novém seskupení Miro Šmajda & Terrapie pokračuje ve vystupování, zpívání a práci, která ho nadevše baví.

Jelikož jsme portál pro brigádníky, stále se ptáme právě na první pracovní zkušenosti. Měl si během školy nějaké brigády? Vzpomeneš si na tu první? Pamatuješ, co sis koupil za první výplatu?
Moje první brigáda byla ve firmě na prodej bezpečnostních dveří, kterou měl můj strýc, pak jsem pracoval jako barman v hotelu, také u strýce. Za první výplatu jsem si tehdy koupil jednu z kytar, kterou mám doposud a klávesy.

I když tě to k hudbě stále táhlo, po střední škole si nastoupil na košickou architekturu. Studium si ale právě kvůli hudbě po dvou letech přerušil. Jak na to reagovalo tvoje okolí? Podporovali tě nebo bojovali s obavami?
Je to tak, hudba byla silnější motivací a neuměl jsem si představit sám sebe po nocích rýsovat nějaké návrhy budov a mostů. Hlavně ženská část rodiny to brala trošku těžce, ale když viděli, že hudební kariéra nabrala rychlý spád a mám úspěch, tak se s tím smířili. I když "jsem architekt" zní dobře, ale "jsem zpěvák" zní lépe :)

Miro Šmajda: "Já jako muzikant se cítím naplněný, když jsou naplnění lidé!"

6. června 2016 v 12:00 | Týna
Miro Šmajda s kapelou Terrapie má před sebou plno koncertů, hodně plánů a nám prozradil, na co se můžete v nejbližší době těšit. Singl, klip nebo album? Čtěte a dozvíte se více!

Ahoj Miro. Jak se máš, co je u tebe nového?
Ahoj, mám se výborně, nového je všechno možné. Makáme, čeká nás dlouhá letní sezóna. Pracujeme na nové tvorbě, která nás maximálně baví. Trochu se obměnila kapela a vše frčí krásně. Takže to bude dobré a pilné léto.

Jak probíhalo natáčení videoklipu k singlu Miluj? Přeci jen se tam objevují různá roční období.
Je to pravda. My jsme to točili víc měsíců, v podstatě od konce léta 2015. Chytli jsme podzim, chytli jsme zimu, takže úplně super. Je to takové pestrobarevné. Museli jsme rozplánovat různé lidi, různé situace a činnosti. Hlavně, aby bylo zachycené to, co lidi mají rádi. Kameru, střih a postprodukci jsme si dělali sami, ale celé to hlavně režíroval náš kytarista Ivan.

Plánujete v nejbližší době vydat nějaký další singl?
Plánujeme. Máme toho dost napsaného. Teď momentálně to bude singl, který se jmenuje Nad Prahou a určitě na něj budeme točit i videoklip.

A jak to vypadá s dalším CD? Slyšela jsem, že CD Terrapie je již vyprodané.
To je no. My jsme se do toho pustili tak opatrně, že nebudeme vyhlašovat, kdy plánujeme vydat album. Ono nám to vychází tak nějak přirozeně, ten materiál se nám hromadí, strašně si to užíváme. Dá se říct, že jdeme víc k tomu popu, ale pro nás je to příjemná změna. Druhá a třetí deska byly převážně tvrdé a teď si to fakt užíváme. Ale co se týká živých koncertů, tam samozřejmě hrajeme i tvrdé věci.

Na 5 minut s Mirem (Terrapie, Max J Mai)

25. září 2015 v 20:09 | Týna
Dalším hostem v rubrice minirozhovor je Miro Šmajda, zpěvák a kytarista Terrapie a Max J Mai.

Četl jsem, že právě pracuješ na nových skladbách pro tvůj projekt Max J Mai, jak to probíhá?
M: Ano, rozhodl jsem se vedle česko-slovenské Terrapie nakopnout i Maxe po delší odmlce. Dost fans a kámošů se mě i na anglickou tvorbu spojenou s Maxem průběžně ptalo, tak jsem zareagoval. Připravuji klip k singlu Rising Angels, kde bych rád pocitově trochu navázal na Don't Close Your Eyes. Skládání dalších nových anglických věcí, i update věcí ze šuplíku si velmi užívám. Využívám zase trochu jiné registry kreativity, takže pro mě je to velmi rozmanité a pozitivní období.

Kdy bude album venku?
M: Co se týká času, mám dá se říci hotových 5 skladeb - téměř komplet, a dalších 5 rozpracovaných, takže album by mohlo být hotové v 2.polovině roku 2016.

Najdeš si při práci a koncertování čas i na návštěvu jiných koncertů než těch vašich? Na co se chystáš nejblíže?
M: No, tohle léto se mi to moc nepovedlo, naposledy jsem byl loni na Biffy Clyro, a nyní v nejbližší době bych se rád asi šel podívat na Whitesnake, nebo Ennia Morriconeho. Uvidíme.

Tvůj oblíbený filmový soundtrack?
M: Ennio Morricone - Once Upon a Time in America.

Který videoklip tě v poslední době nejvíc zaujal?
M: Líbí se mi Throne od Bring Me The Horizon, nebo Nearly Forgot My Broken Heart od Chrise Cornella.

Děkuji za rozhovor! :)

Rozhovor připravil: Scarecrow
(Zdroj: www.arkhamgazette.com)

Rozhovor s Mirem Šmajdou pro hudební web Rose & Rock!

17. května 2015 v 22:10 | Týna
Miro Šmajda s novou kapelou Terrapie vydal v lednu píseň Odpovede rovnou i s videoklipem a v březnu celé album. To obsahuje 11 písní a je celé ve slovenštině. Kdo má na svědomí texty a hudbu, kde se album nahrávalo nebo na co se můžete dál těšit? To vše nám prozradil Miro Šmajda 7. května na Majálesu v České Kamenici.

Zdravím, jak se ti daří?
Mám se úplně skvěle!

Vy jste nedávno vydali nové album Terrapie. Proč jste zvolili stejný název jako pro kapelu?
Protože nás žádný jiný nenapadl (smích). Přiznám se, že jsme nad tím ani nijak nepřemýšleli, že bychom si sedli a na sílu vymýšleli nějaký epický název. Prostě Terrapie a hotovo, vzniklo to celkem přirozeně.

Kdo má na svědomí texty a hudbu?
Já. Víš co, ono to tak nějak vyplynulo. Psal jsem to hlavně já, ale ta muzika i texty ukazují i cestu s kluky, hlavně s Matějem. Hrajeme spolu 2,5 roku, takže jsme se shodli na nějakém stylu, kterým se vydáváme, co se týká textů i muziky. S Vojtou také putujeme tou hudbou už nějak rok, s Dominikem též nějaký čas. Takže to nějak vzniklo z přátelství, z hraní a zkušeností, z nějakého společného fungování. Takže texty nejsou jen odrazem mým, ale odrazem celé kapely. A tím, že jsou ve slovenštině, tak jsou psaný mým perem, ale poté to samozřejmě aranžujeme nějak dohromady ve zkušebně.

Terrapie: Chtěli jsme točit sólovku, vznikla deska kapely!

26. dubna 2015 v 18:29 | Týna
Zpěvák Miro Šmajda opustil sólovou dráhu a věnuje se nyní především své nové kapele. Jmenuje se Terrapie, nedávno vydala debutové eponymní album a Šmajda se v ní mimo jiné pokusil rozbít předsudky, které vůči němu někteří fanoušci v minulosti měli.

Jak vlastně vznikla kapela Terrapie?
Moje doprovodná sestava se v posledních měsících dost změnila a Terrapie z toho vlastně vznikla spontánně. Seděli jsme s kluky na pivu a tam přišel nápad, že vznikne kapela, jejíž hudba bude tvrdší a výraznější. Myslím si, že je i rozmanitější, veselejší a expresivnější. V Československu jsme jediná česká kapela se slovenským zpěvákem. V sestavě jsou čtyři Češi a já Slovák. A zpíváme slovensky.

Přesto se na některých plakátech objevujete jako Miro Šmajda a Terrapie.
Jsme na začátku a občas se potýkáme s tím, že pořadatelé čekají, až se jméno nové kapely na hudební scéně udomácní. Zatím si přejí, abychom mé jméno v souvislosti s koncerty používali. Byly časy, kdy mě to znervózňovalo, ale teď jsem si na to zvykl.

Proč jste se rozhodl takto odpojit od své úspěšné sólové dráhy?
Ani bych neřekl, že se nějak odpojuju. Vydal jsem dvě sólové desky a pak jsme si spontánně řekli, že to zkusíme jako kapela. Nevylučuju, že někdy v budoucnu vydám pod svým jménem další sólovou desku.

Budete se nyní Terrapii věnovat na sto procent?
Určitě. Na začátku tohoto projektu bylo, že jsme se chystali nahrávat mé třetí sólové album. Nakonec jsme se ale rozhodli změnit jméno kapely a točili jsme už desku Terrapie. Samozřejmě na sto procent. Pro mě je to nejdůležitější projekt, pro mé spoluhráče také. Tím spíš, když máme docela dobré ohlasy.

Co fanoušci oceňují nejvíce?
Těší mě, že pomalu mizí předsudky některých rockových fanoušků, kterým vadilo, že jsem se zúčastnil soutěže SuperStar. Dlouhodobě jsme nebyli schopni oslovit cílovou skupinu dospělých rockerů, kteří ten problém měli. Zdá se, že je to teď lepší, což mě těší.

(Zdroj: www.play.cz)

Miro Šmajda: "Myslel jsem si, že když se ostříhám, začnou se soustředit na muziku!"

19. dubna 2015 v 14:09 | Týna
Nenechte se zmýlit titulkem - ačkoliv se o účesu Mira Šmajdy mluvilo hodně už za dob jeho účinkování v SuperStar a táhne se to s ním dodnes, v našem rozhovoru toto téma podstatné není. Právě naopak. Soustředíme se na hudbu, kapelu Terrapie, cestování i experimentování.

Na začiatok je dôležité sa spýtať - prečo vznikla Terrapie ako nová značka a kapela, keď si mal zabehnutý svoj band?
Moja zostava sa dosť zmenila, takže to vzniklo tak spontánne. Sedeli sme s chalanmi na pivku aj s takými novými tvárami, s ktorými sme potenciálne riešili, že budeme spolu hrať. A tam vznikol nápad, že poďme založiť bandu, ktorej muzika bude tvrdšia, výraznejšia. Na jednej strane je to o dosť veselšie, ako boli tie moje predchádzajúce veci a na druhej strane ešte tvrdšie. Dajme tomu, že moja druhá sólová doska bola šmahnutá do melanchólie, ako celok pôsobila zasnívanejšie.

A myslím si, že toto je také rozmanité, tvrdšie, veselé, expresívnejšie. V Česko-Slovensku sme jediná česká kapela so slovenským spevákom, ktorá ešte aj spieva po slovensky. Ale priznám sa, že u mnohých usporiadateľov a organizátorov zatiaľ nie je jednoduché etablovať sa iba ako Terrapie, lebo samozrejme nikto nevie, čo to je. Bude chvíľu trvať, než sa tá značka etabluje. Takže aj tak sa uvádza Miro Šmajda a Terrapie.

Máš pocit, že vaša hudba má terapeutické účinky?
Akákoľvek muzika to je, tak by mala mať terapeutické účinky. Pretože keď ti to robí dobre, zrelaxuješ sa a vypneš, tak je to terapia. A prečo sa tak rovno nepomenovať?

Miro Šmajda: Zatím mi vyhovují pražské podnájmy!

18. března 2015 v 14:39 | Týna
Slovenský zpěvák, který momentálně našel domov v Praze věří, že i na Slovensku si jeho hudba najde dostatek příznivců. Původně plánoval vydat třetí desku jako Miro Šmajda, ale do cesty se mu připletla kapela, které vymyslel název Terrapie. Právě dnes večer se v pražském Rock Café odpálí nejen koncert české kapely Terrapie se slovenským zpěvákem Mirem Šmajdou, ale uskuteční se i křest debutového alba této nové formace.

Říká se, že "image je na nic", ale v tvém případě to rozhodně neplatí, protože jakmile si se objevil bez své pověstné blond hřívy, rozpoutalo se kolem tebe mediální peklo...
Jsem vděčný za více než měsíc, dokud se to provalilo. Zase jsem se přesvědčil, že se řeší moje vlasy, jestli je mám nebo nemám, přítelkyně, cokoliv, jen ne hudba.

Co je za tím, snaha upoutat, upozornit na sebe?
Ostříhané vlasy nepomohou v ničem, prostě jsem se rozhodl po jedenácti letech ostříhat, to je všechno.

Maťo Ďurinda říká, že dlouhé vlasy jsou rock and roll. Nové CD tedy bude měkčí, baladické, taneční...?
Naopak CD bude tvrdší než moje předchozí. Však i Maťo střídá délku dokonce i barvu vlasů. Když se v 94-tém ostříhala celá Metallica, přežila to rocková scéna a věřím, že prožijeme i můj sestřih (úsměv).

Si smířený s faktem, že ses usadil v Praze, slovenské publikum není natolik rockové?
Není to o mém smíření, pravdou je, že nás živí český trh, ale plánujeme proniknout i na Slovensko. Melodická stránka nikdy nebude chybět, protože v mém rukopise je melodie důležitá, tak věřím, že si tam najdou své i ne ortodoxní rockeři.

Miro Šmajda promluvil o Terrapii aneb cesty hudby jsou i o ránách v ringu!

16. března 2015 v 19:08 | Týna
Zima končí, její dozvuky jsou patrné už jen v ozvěnách. Na scénu přichází jaro, které s sebou přináší nejednu změnu. K teplejšímu počasí a sem tam svitu slunce, které láká lidi ven, se na svět dostává i hudební novinka. Tu má pod taktovkou nově vzniklá skupina, která nese pro mnohé, kteří trpí jarní únavou, trefný název, a to Terrapie. Nejen o tom, jaká je její debutová deska, jsme si popovídali s jejím frontmanem Mirem Šmajdou.
"Myslím, že každá muzika by mala v dnešnom uponáhľanom svete pôsobiť terapeuticky."

Ahoj! První věc, která mě zajímá, je vaše nově vzniklá kapela. Dá se říct, že z mirosmajda.com vznikla skupina nová - Terrapie. Členové jsou stejní, takže se nabízí otázky, koho z vás napadla tahle změna a proč?
Moja sólová kapela sa minulý rok rôzne obmieňala, takže zostava je vlastne iná. Tento nápad vznikol spontánne pri pive, založiť kapelu - Terrapie, ako nový brand.

Máte nějaký vzor nebo inspiraci, který vás nakopl k vytvoření tohoto projektu?
Je to veľmi prosté. Každý predsa občas potrebuje Terrapiu, nie? :))

Miro Šmajda (Terrapie): Naše debutové album bude hodně rozmanité!

14. března 2015 v 17:39 | Týna
V lednu jsme vám představili novou kapelu Terrapie, která má svůj domov v Praze. Od vypuštění prvního singlu již uběhlo pár týdnů a tento měsíc se dočkáme jejich debutového alba. Více o kapele i chystaném počinu nám povyprávěl jejich zpěvák a kytarista Miro Šmajda.

Nedávno jste založili novou kapelu Terrapie. Jak jste se dali dohromady a jak vznikl název?
Dohromady jsme se dali - doslova u piva. V jedné naší oblíbené hospůdce na pražských Vinohradech. Název Terrapie vznikl spontánně, protože jsme blázni. Každý člověk je svým způsobem blázen. A každý blázen přece potřebuje dávku "terrapie" :)

Před více než měsícem jste vypustili první singl Odpovede. Oproti předchozí tvorbě jste dost přitvrdili, jaké byly reakce fanoušků?
Reakce fanoušků byly převážně pozitivní, a už se nemůžeme dočkat, co řeknou na celou desku.

Kdy bude venku váš debut a co můžeme od něj očekávat?
Debut oficiálně vyjde v polovině března/marca, a křtít ho budeme 18.3. v pražském Rock Café. Deska je hodně rozmanitá. Šest songů je výrazněji tvrdých, dvě balady, a tři takové á la "road tripovky".

Miro Šmajda o vztazích: Nemám štěstí v lásce!

15. února 2015 v 17:00 | Týna
Pamatujete si ještě na euforii kolem Mira Šmajdy (26)? Když mladý talent vyběhl na pódium show SuperStar, nebylo jediného diváka, kterého by si okamžitě nezískal. Kdysi dlouhovlasý idol žen radikálně změnil image, kapelu, ale i bydliště... Co všechno má rebelantský rocker nového prozradil v exkluzivním rozhovoru pro slovenský Magazín Plus JEDEN DEŇ.

Po dlouhých letech jste výrazně změnil image. Bylo to z vlastní vůle?
Jasně, nebylo za tím nic konkrétního. Od patnácti jsem měl dlouhé vlasy a zatoužil jsem po změně, jednoho dne jsem přišel domů a prostě jsem si řekl, že vlasy půjdou dolů, bylo to začátkem prosince.

A chybí?
Samozřejmě, chvíli jsem si na to nemohl zvyknout, ale s kratším střihem je mnohem méně práce a nemusím je ani každý den mýt.

Změny se však udály i z pracovní stránky, máte novou kapelu...
Ano. V období, kdy jsem se chystal vydávat třetí album, jsem se setkal s klukama a na pivu jsme se společně dohodli, že založíme kapelu Terrapie. Jsme česká skupina se slovenským zpěvákem, což je unikát.

A ve kterém jazyce jsou tedy texty?
Zpívám slovensky, jsem sice poloviční Čech, ale mám pocit, že Češi náš jazyk milují.

Miro Šmajda: Nejsem zpěvák pro holky. Cílím jinam!

1. září 2014 v 13:59 | Týna
Slovenský zpěvák Miro Šmajda (25) skončil v roce 2009 ve finále soutěže Česko-Slovenská SuperStar na druhém místě. Rok zůstal doma, ale pak se přestěhoval do Prahy. Tam teď bydlí a tvoří písničky nejenom pro svou kapelu Mirosmajda.com, ale také pro jeden do zahraničí zahleděný projekt.

Proč jste se přestěhoval do Prahy?
Přirozeně mě tam stáhl životní proud. Není v tom žádná velká romantika. Český hudební trh je dvakrát větší než slovenský a především je rockový. Mnohem rockovější než slovenský, a to jak z hlediska počtu kapel, tak z hlediska zájmu fanoušků. Kdybych chtěl v klidu fungovat na Slovensku, musely by být mé písničky daleko popovější.

Zkoušel jste to i někde jinde?
První rok po SuperStar jsem žil v Bratislavě. Měl jsem tam ještě nějaké povinnosti vyplývající ze smluv, které jsem podepsal, abych se vůbec mohl SuperStar zúčastnit. Jakmile se mi ale uvolnily ruce, přesunul jsem se do Prahy.

Litoval jste toho někdy?
Nikdy. Jediná věc, která mi v Praze chybí, je má rodina. Mám pocit, že jsem z domova odešel poměrně brzy. V rodině máme všichni dobré vztahy, bereme se jako nejlepší přátelé. A chybějí mi i kamarádi. Pokud ale jde o hudbu, tedy o mou práci, jsem spokojený.

» POKRAČOVÁNÍ ROZHOVORU V CELÉM ČLÁNKU
 
 

Reklama